Menu

Recenze a srovnání Lenovo Yoga Smart Tab 10 ZA3V0054CZ

Doporučujeme Při nákupu v kategorii tabletů do 10 000 Kč

Datum doporučení: Únor 2020

  • Dobrý výkon
  • Konstrukční řešení
  • Kapacita úložiště
  • Vyšší hmotnost
  • Nepříliš kvalitní fotoaparát
  • Pomalejší nabíjení
7 500 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

Základní parametry

Pokud se při pořizování tabletu zaměřujete na modely střední třídy, jistě Yoga Smart Tab 4 upoutal vaši pozornost. Toto zařízení si klade za cíl uspokojit s cenou pod deset tisíc všechny zájemce o kvalitu za dobrou cenu a nabídnout také nadstandard v podobě netradičního konstrukčního řešení nebo dobré výdrže. Jestli se to výrobci daří si probereme v následujících odstavcích.

Displej nabízí větší úhlopříčku 10,1 palce na panelu IPS, který s rozlišením 1920 × 1200 přinese dostatečnou jemnost a kvalitní vyobrazení barev. Celkově lze zobrazovací schopnosti tabletu hodnotit pozitivně. Zajímavé je také konstrukční řešení. Lenovo zabudovalo do spodní části dva JBL reproduktory, jejichž výkon je na tablet nadstandardní a oceníte jistě také zabudovaný stojánek, díky kterému je možné konstrukci stabilizovat a zapřít. Bohužel se však tyto „vychytávky“ promítají do poměrně vysoké hmotnosti konstrukce 570 gramů. Ačkoliv se tablet dobře drží v ruce a konstrukce je dostatečně pevná, při některých manipulačních úkonech by tato hmotnost mohla být jistou překážkou.

Baterie by měla vydržet na jedno nabití až 11 hodin v provozu, ale ve skutečnosti bude velmi záležet na intenzitě využití. Obecně však můžeme konstatovat, že tato hodnota řadí tablet spíše mezi nadprůměr. Drobným nedostatkem je pak naopak menší výkon napájecího kabelu, který prodlužuje dobu napájení.

Technické parametry

Výkon tabletu obstarává osmijádrový procesor s frekvencí 2 GHz v kombinaci s operační pamětí 4 GB RAM. Tyto parametry jsou zcela dostačující pro realizaci všech běžných výpočetních úkonů a postačí i na hraní her nebo provoz náročnějších aplikací. Relativně potěšující je také kapacita úložiště, které vám nabídne 64 GB prostoru a je rozšířitelné pomocí vložení paměťové karty s kapacitou až 250 GB, díky čemuž byste neměli narazit na problémy s nedostatek místa.

Horší to je s kvalitou fotoaparátu a stejně jako u spousty dalších tabletů můžeme i u tohoto modelu konstatovat, že pořízené snímky svojí kvalitou stačí spíše k základním záznamovým účelům. Tablet běží na operačním systému Android 9.0 a je možné konstatovat, že systém je plynulý a nepotýká se s žádnými výraznějšími problémy.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet jader procesoru 8
Frekvence procesoru (GHz) 2
Operační paměť (RAM) 4
Velikost úložiště (GB) 64
Úhlopříčka (") 10,1
Rozlišení displeje (px) 1920 x 1200
Rozlišení fotoaparátu (Mpx) 8
Operační systém Android 9.0

Závěr

Tablet Lenovo Yoga Smart Tab 10 patří mezi zařízení ze střední cenovky, který disponuje kvalitním displejem, výborným konstrukčním řešením a dostatečný, výkonem, který je charakteristický spíše pro zařízení za vyšší ceny. Díky tomu má však bohužel tablet také vyšší hmotnost a hůře se s ním manipuluje. Slabinou je také pomalejší nabíjení nebo průměrný fotoaparát. Shrnuto a podtrženo, tablet vás uspokojí zejména pokud se vyžíváte v multimediální zábavě. Naopak pokud hledáte co nejvíce kompaktní variantu, doporučujeme vám spíš zvolit některou z alternativ, jako například Apple iPad mini Wi-Fi 64GB.

Recenze Lenovo Yoga Smart Tab 10 ZA3V0054CZ

Lenovo Yoga Smart Tab 10 ZA3V0054CZ

7 500 Kč Orientační cena