Menu

Recenze a srovnání Lenovo Yoga Smart Tab 10 ZA3V0054CZ

Doporučujeme Při nákupu v kategorii tabletů do 10 000 Kč

Datum doporučení: Říjen 2020

  • Větší kapacita úložiště
  • Praktický stojánek
  • Silnější reproduktory
  • Vyšší hmotnost
  • Nepříliš kvalitní fotoaparát
  • Pomalejší nabíjení
7 000 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

Základní parametry

Pokud se při pořizování tabletu zaměřujete na modely střední třídy, jistě upoutá vaši pozornost Lenovo Yoga Smart Tab. Toto zařízení si klade za cíl uspokojit s cenou pod deset tisíc všechny zájemce o kvalitu za dobrou cenu a nabídnout také nadstandard v podobě netradičního konstrukčního řešení a nadstandardní kvality zvuku. Jestli se to výrobci daří si probereme v následujících odstavcích.

IPS displej nabízí úhlopříčku 10,1 palce, který s rozlišením 1920 × 1200 přináší poměrně kvalitní kvalitní zobrazení barev. Jemnost 224 pixelů na palec je spíše průměrná. Celkově lze zobrazovací schopnosti tabletu hodnotit pozitivně, není sice nejlepší v kategorii, ale je mírně nad průměrem. Zajímavé je konstrukční řešení. Lenovo zabudovalo do spodní části dva JBL reproduktory, jejichž výkon je na tablet nadstandardní a oceníte jistě také zabudovaný stojánek, díky kterému je možné konstrukci stabilizovat a zapřít. Díky tomu bude prožitek z multimediální zábavy o to lepší. Bohužel se však tyto „vychytávky“ promítají do poměrně vysoké hmotnosti konstrukce. Ačkoliv se tablet dobře drží v ruce a konstrukce je dostatečně pevná, při některých manipulačních úkonech by tato hmotnost mohla být jistou překážkou.

Baterie by měla vydržet na jedno nabití až 10 hodin v provozu. Tuto hodnotu je však nutno brát s rezervou, bude se lišit podle reálného využití a ve skutečnosti může být i výrazně nižší. Obecně však můžeme konstatovat, že tato hodnota řadí tablet spíše mezi nadprůměr. Připojení tabletu je umožněno pomocí USB-C kontektoru.

Technické parametry

Výkon tabletu obstarává osmijádrový procesor Snapdragon 439 s maximální frekvencí 2 GHz. Ten nepatří mezi nejnovější, nicméně v této cenové kategorii za ostatními nezaostává. Operační paměť RAM o velikosti 4 GB zajistí plynulý provoz i při spuštění více aplikací najednou. Tyto parametry jsou zcela dostačující pro realizaci všech běžných výpočetních úkonů a postačí i na hraní her nebo provoz mírně náročnějších aplikací. Relativně potěšující je také kapacita úložiště, které vám nabídne 64 GB prostoru a je rozšiřitelné pomocí SD karty s kapacitou až 256 GB.

Horší to je s kvalitou fotoaparátu a stejně jako u spousty dalších tabletů můžeme i u tohoto modelu konstatovat, že pořízené snímky svojí kvalitou stačí spíše k základním záznamovým účelům. Tablet běží na operačním systému Android 9.0, který patří mezi novější verze systému (říjen 2020). Díky tomu je zajištěn plynulý provoz a z dosahu by neměly být ani nejnovější aplikace. Zajímavá je možnost umístění SIM karty pro účely LTE internetu, konektor Jack 3,5 mm pro sluchátka, ale také přítomnost modulů navigačních systémů GPS a Glonass.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Operační systém Android 9.0
Procesor Snapdragon 439
Počet jader procesoru 8
Frekvence procesoru (GHz) 2
Operační paměť (RAM) 4
Velikost úložiště (GB) 64
SD karta Max. 256 GB
Technologie displeje IPS
Úhlopříčka (") 10,1
Rozlišení displeje (px) 1920 x 1200
Jemnost displeje 224
Kapacita baterie 7 000
Výdrž baterie podle výrobce 10
Rozlišení fotoaparátu (Mpx) 8
Připojení USB-C
Jack 3,5 mm Ano
SIM karta Ano
Navigační systémy GPS, Glonass
NFC Ne

Závěr

Tablet Lenovo Yoga Smart Tab 10 patří mezi zařízení ze střední třídy. Disponuje solidním displejem, zajímavým konstrukčním provedením, dostatečným výkonem vzhledem k ceně, ale také silnými reproduktory. Slabinou tabletu je vyšší hmotnost a horší manipulovatelnost vzhledem ke specifickému tvaru. Pokud však hledáte tablet k multimediální zábavě, právě tento poslouží nejlépe. Díky praktickému stojánku a na poměry tabletů silným reproduktorům JBL si užijete filmy na úrovni. Pokud však hledáte tablet s lepší kvalitou zobrazení a v kompaktnějším provedení, zkuste se podívat na iPad 10,2 32GB WiFi 2019.

7 000 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Lenovo Yoga Smart Tab 10 ZA3V0054CZ

Lenovo Yoga Smart Tab 10 ZA3V0054CZ

7 000 Kč Orientační cena