Recenze a test Lenovo Yoga Smart Tab 10 ZA3V0054CZ | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání Lenovo Yoga Smart Tab 10 ZA3V0054CZ

Doporučujeme Při nákupu v kategorii tabletů do 10 000 Kč

Datum doporučení: Říjen 2020

80,7 % Celkové hodnocení
  • Větší kapacita úložiště
  • Praktický stojánek
  • Silnější reproduktory
  • Vyšší hmotnost
  • Nepříliš kvalitní fotoaparát
  • Pomalejší nabíjení
6 500 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

Základní parametry

Pokud se při pořizování tabletu zaměřujete na modely střední třídy, jistě upoutá vaši pozornost Lenovo Yoga Smart Tab. Toto zařízení si klade za cíl uspokojit s cenou pod deset tisíc všechny zájemce o kvalitu za dobrou cenu a nabídnout také nadstandard v podobě netradičního konstrukčního řešení a nadstandardní kvality zvuku. Jestli se to výrobci daří si probereme v následujících odstavcích.

IPS displej nabízí úhlopříčku 10,1 palce, který s rozlišením 1920 × 1200 přináší poměrně kvalitní kvalitní zobrazení barev. Jemnost 224 pixelů na palec je spíše průměrná. Celkově lze zobrazovací schopnosti tabletu hodnotit pozitivně, není sice nejlepší v kategorii, ale je mírně nad průměrem. Zajímavé je konstrukční řešení. Lenovo zabudovalo do spodní části dva JBL reproduktory, jejichž výkon je na tablet nadstandardní a oceníte jistě také zabudovaný stojánek, díky kterému je možné konstrukci stabilizovat a zapřít. Díky tomu bude prožitek z multimediální zábavy o to lepší. Bohužel se však tyto „vychytávky“ promítají do poměrně vysoké hmotnosti konstrukce. Ačkoliv se tablet dobře drží v ruce a konstrukce je dostatečně pevná, při některých manipulačních úkonech by tato hmotnost mohla být jistou překážkou.

Baterie by měla vydržet na jedno nabití až 10 hodin v provozu. Tuto hodnotu je však nutno brát s rezervou, bude se lišit podle reálného využití a ve skutečnosti může být i výrazně nižší. Obecně však můžeme konstatovat, že tato hodnota řadí tablet spíše mezi nadprůměr. Připojení tabletu je umožněno pomocí USB-C kontektoru.

Parametr Tento produkt
Technologie displeje

IPS

Úhlopříčka (")

10,1

Rozlišení displeje (px)

1920 x 1200

Jemnost displeje

224

Kapacita baterie

7 000

Výdrž baterie podle výrobce

10

Připojení

USB-C

Jack 3,5 mm

Ano

SIM karta

Ano

Navigační systémy

GPS, Glonass

NFC

Ne

Technické parametry

Výkon tabletu obstarává osmijádrový procesor Snapdragon 439 s maximální frekvencí 2 GHz. Ten nepatří mezi nejnovější, nicméně v této cenové kategorii za ostatními nezaostává. Operační paměť RAM o velikosti 4 GB zajistí plynulý provoz i při spuštění více aplikací najednou. Tyto parametry jsou zcela dostačující pro realizaci všech běžných výpočetních úkonů a postačí i na hraní her nebo provoz mírně náročnějších aplikací. Relativně potěšující je také kapacita úložiště, které vám nabídne 64 GB prostoru a je rozšiřitelné pomocí SD karty s kapacitou až 256 GB.

Horší to je s kvalitou fotoaparátu a stejně jako u spousty dalších tabletů můžeme i u tohoto modelu konstatovat, že pořízené snímky svojí kvalitou stačí spíše k základním záznamovým účelům. Tablet běží na operačním systému Android 9.0, který patří mezi novější verze systému (říjen 2020). Díky tomu je zajištěn plynulý provoz a z dosahu by neměly být ani nejnovější aplikace. Zajímavá je možnost umístění SIM karty pro účely LTE internetu, konektor Jack 3,5 mm pro sluchátka, ale také přítomnost modulů navigačních systémů GPS a Glonass.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Operační systém

Android 9.0

Procesor

Snapdragon 439

Počet jader procesoru

8

Frekvence procesoru (GHz)

2

Operační paměť (RAM)

4

Velikost úložiště (GB)

64

SD karta

Max. 256 GB

Rozlišení fotoaparátu (Mpx)

8

Závěr

Tablet Lenovo Yoga Smart Tab 10 patří mezi zařízení ze střední třídy. Disponuje solidním displejem, zajímavým konstrukčním provedením, dostatečným výkonem vzhledem k ceně, ale také silnými reproduktory. Slabinou tabletu je vyšší hmotnost a horší manipulovatelnost vzhledem ke specifickému tvaru. Pokud však hledáte tablet k multimediální zábavě, právě tento poslouží nejlépe. Díky praktickému stojánku a na poměry tabletů silným reproduktorům JBL si užijete filmy na úrovni. Pokud však hledáte tablet s lepší kvalitou zobrazení a v kompaktnějším provedení, zkuste se podívat na iPad 10,2 32GB WiFi 2019.

6 500 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Lenovo Yoga Smart Tab 10 ZA3V0054CZ | Hodnocení: 80,7 %
Jakub Gulec je v naší redakci technickým guru a nikdo si nekoupí tablet, mobil či počítač bez toho, aby se s ním poradil. Pokud mu při obědě nakouknete přes rameno, pravděpodobně čte článek věnující se novým technologiím. Kromě tabletů a elektroniky má v péči také nářadí a zahradní techniku.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

SIM karta pre účely LTE internetu – čo mám pod tým rozumieť, čo to umožňuje a akým spôsobom? Dakujem za odpoved.

Marian Hromada

Dobrý den,
tablet s označením LTE či 5G disponuje slotem pro SIM kartu či eSIM kartou. Po vložení SIM karty vašeho operátora bude tablet disponovat možností připojení k internetu. Pro tyto účely je nutno mít zaplacen tarif obsahující datový balíček.

Jakub Gulec, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Lenovo Yoga Smart Tab 10 ZA3V0054CZ

Lenovo Yoga Smart Tab 10 ZA3V0054CZ

6 500 Kč Orientační cena