Recenze tabletu Lenovo Yoga Tab 3 8“ | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání Lenovo Yoga Tab 3 8“

v kategorii Tablety do 5 000 Kč

Klady a zápory

  • Kvalitní fotoaparát
  • Výdrž baterie
  • Slabší výkon
5 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Tablet Lenovo Yoga Tab 3 8“ přináší méně náročným zákazníkům zajímajícím se o zařízení nižší střední cenové třídy velmi zajímavou alternativu. Ačkoliv tablet samozřejmě neoplývá úžasným výkonem pro základní účely může bez problémů postačit, a oproti konkurenci v mnohých ohledech i vyniká.

Displej tabletu nabízí úhlopříčku 8 palců a rozlišení 1200×800 pixelů, což je kombinace zajišťující poměrně slušné vlastnosti zobrazení. Tablet si docela dobře vede i za zhoršených světelných podmínek a celkově lze kvalitu displeje označit za kvalitní. Kapacita baterie úctyhodných 6 200 mAh, což se projevuje do velmi slušné výdrže pohybující se při běžném provozu okolo osmi hodin na jedno nabití.

Technické parametry

Výkon tabletu zajišťuje čtyřjádrový procesor s frekvencí 1,3 GHz a operační paměť 1 GB RAM, což je kombinace stačící pro bezproblémový chod systému, ale pro provoz náročných aplikací samozřejmě stačit nebude. Kapacita úložiště vám přinese spíše průměrných 16 GB ale je rozšiřitelná pomocí paměťové karty, takže se nemusíte strachovat o nedostatek místa. Jistým nadstandardem je jistě u tohoto modelu fotoaparát, který přináší rozlišení 8 Mpx a ve srovnání s konkurenčními modely si vede velmi dobře.

Softwarově je tablet vybaven starší verzí Android 5.1, tento operační systém sice díky svému stáří nenabídne nejlepší podporu aplikací a spoustu funkcí nicméně díky dobrému vyladění běží plynule a pravděpodobně vás tak nezklame.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet jader procesoru

4

Frekvence procesoru (GHz)

1,3

Operační paměť (RAM)

1

Velikost úložiště (GB)

16

Úhlopříčka (")

8

Rozlišení displeje (px)

1 200 x 800

Rozlišení fotoaparátu (Mpx)

8

Operační systém

Android 5.1

Závěr

Celkově hodnotíme Lenovo Yoga Tab 3 velmi kladně. Tablet nevyniká svým výkonem, ale ve všech ohledech nabízí rozhodně přijatelné parametry. Do našeho výběru se dostal především díky velmi dobré výdrži baterie, kvalitnímu fotoaparátu a bezproblémovému chodu systému.

5 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Lenovo Yoga Tab 3 8“
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub se v našem týmu zaměřuje zejména na články technologického charakteru. Tablety patří mezi jedno z jeho nejstarších témat, s problematikou je dobře seznámen. Vysvětlí vám například, proč jsou tablety do 5 000 Kč vhodné spíše pouze jako "zobrazovadla" na cesty. Kromě tabletů recenzuje také mobily a notebooky.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Lenovo Yoga Tab 3 8“

Lenovo Yoga Tab 3 8“

5 000 Kč Orientační cena