Recenze a srovnání Lenovo Yoga Tab 3 Plus 10

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii tabletů do 10 000 Kč

Datum doporučení: Říjen 2017

Klady:

Dobrý výkon

Kvalitní fotoaparát

Zápory:

Vyšší cena

9 700 Kč
orientační cena

Základní parametry

Lenovo Yoga Tab 3 Plus 10 LTE je modelem tabletu z vyšší střední třídy, který za stále relativně přijatelnou cenu nabízí velmi slušné parametry. Pokud tedy hledáte TOP produkt v cenové kategorii okolo 10 tisíc Kč, rozhodně koupí tohoto modelu neprohloupíte.

Displej tabletu přináší úhlopříčku 10,1 palce a rozlišení 2560×1440, což je poměrně slušná hodnota nabízející dobré zobrazovací vlastnosti. Displej nezklame ani v ohledu věrnosti zobrazení barev a čitelnosti na slunci. Další doménou tabletu je jistě kapacita jeho baterie, která čítá úctyhodných 9 300 mAh a promítá se do reálné výdrže tabletu při běžném zatížení i 10 hodin.

Technické parametry

O výkon přístroje se stará osmijádrový procesor, u kterého čtyři jádra běží na frekvenci 1,4 a čtyři na frekvenci 1,8 GHz. Tato kombinace spolu s operační pamětí 3 GB RAM přinese samozřejmě naprosto bezproblémový chod systému a poradí si i s velmi náročnými aplikacemi. Kapacita úložiště pak přináší určitý standard v podobě 32 GB. Každého pak jistě potěší také velmi kvalitní fotoaparát s rozlišením 13 Mpx, který rozhodně u tabletů přináší nadprůměrnou hodnotu.

Tablet běží na operačním systému Android 6.0, což přináší slušnou podporu aplikací i poměrně dobrou nabídku funkcí. Sladění systému s hardwarem je pak také na velmi dobré úrovni a běží bez sebemenších problémů.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet jader procesoru  8
Frekvence procesoru (GHz)  1,4 a 1,8
Operační paměť (RAM)  3
Velikost úložiště (GB)  32
Úhlopříčka (")  10,1
Rozlišení displeje (px)  2560 x 1440
Rozlišení fotoaparátu (Mpx)  13
Operační systém  Android 6.0

Závěr

Tablet Lenovo Yoga Tab 3 Plus hodnotíme velmi kladně. Pokud hledáte stroj vyšší střední třídy a očekáváte od něj velmi dobrý výkon a všeobecně nadprůměrné parametry pak jste na správné adrese. Do našeho výběru se tablet dostal především díky kvalitnímu displeji, dobrému výkonu a slušnému fotoaparátu.