Recenze a srovnání Samsung Galaxy Tab A 10.1 LTE

Doporučujeme Při nákupu v kategorii Android tabletů

Datum doporučení: Říjen 2017

  • Nadpůrměrné parametry ve všech ohledech
  • Nižší kapacita úložiště
6 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Samsung Galaxy Tab A 10.1 LTE je tabletem vyšší střední cenové třídy, který přináší špičkové parametry dostačující téměř pro jakoukoliv činnost za poměrně přijatelnou cenu.

Dominantou tohoto modelu je samozřejmě displej s úhlopříčkou 10,1 palce a slušným rozlišením 1920×1200 pixelů. Tato kombinace dává dohromady velmi pěkné zobrazovací schopnosti doplněné dobrými pozorovacími úhly i slušnou schopností zachování čitelnosti na přímém slunci a celkově tak lze displej hodnotit jen kladně. Kapacita baterie přináší hodnotu 7300 mAh která se v praxi projevuje do výdrže okolo 10 hodin při velmi náročném zatížení na jedno nabití.

Technické parametry

Z pohledu výkonu je nutné zmínit především osmijádrový procesor kmitající na frekvenci 1,6 GHz a operační paměť 2 GB RAM. To je hodnota, která zabezpečuje naprosto plynulý chod systému a umožní i provoz velmi náročných aplikací či her. Kapacita úložiště přináší pouze 16 GB, ale naštěstí je možné ji rozšířit pomocí paměťové karty, takže se nejedná o žádnou katastrofu. Fotoaparát má rozlišení 8 Mpx a ačkoliv foťáky většinou nebývají považovány za doménu tabletů, v tomto případě se dá hovořit o výjimce. Tablet samozřejmě nemůže konkurovat telefonům z kategorie fotomobilů, ale pro pořízení fotek ve standardní kvalitě naprosto bez problémů postačí.

Tablet běží na operačním systému Android 6.0, což je starší verze známého softwaru, která je ale s tabletem dobře sladěná a společně s nadstavbou od výrobce nabízí velmi slušný nadstandard.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet jader procesoru 8
Frekvence procesoru (GHz) 1,6
Operační paměť (RAM) 2
Velikost úložiště (GB) 16
Úhlopříčka (") 10,1
Rozlišení displeje (px) 1920 x 1200
Rozlišení fotoaparátu (Mpx) 8
Operační systém Android 6.0

Závěr

Model Samsung Galaxy Tab A 10.1 LTE lze hodnotit celkově velmi pozitivně. Místo v našem výběru zaujímá především díky tomu, že nabízí slušné parametry téměř ve všech ohledech. Jako jedinou podstatnější slabinu jsme identifikovali kapacitu úložiště, která je však rozšiřitelná pomocí paměťové karty.

Recenze Samsung Galaxy Tab A 10.1 LTE

Samsung Galaxy Tab A 10.1 LTE

6 000 Kč Orientační cena