Recenze a srovnání Samsung Galaxy Tab A 10.1 LTE

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii Android tabletů

Datum doporučení: Říjen 2017

Klady:

Nadpůrměrné parametry ve všech ohledech

Zápory:

Nižší kapacita úložiště

6 000 Kč
orientační cena

Základní parametry

Samsung Galaxy Tab A 10.1 LTE je tabletem vyšší střední cenové třídy, který přináší špičkové parametry dostačující téměř pro jakoukoliv činnost za poměrně přijatelnou cenu.

Dominantou tohoto modelu je samozřejmě displej s úhlopříčkou 10,1 palce a slušným rozlišením 1920×1200 pixelů. Tato kombinace dává dohromady velmi pěkné zobrazovací schopnosti doplněné dobrými pozorovacími úhly i slušnou schopností zachování čitelnosti na přímém slunci a celkově tak lze displej hodnotit jen kladně. Kapacita baterie přináší hodnotu 7300 mAh která se v praxi projevuje do výdrže okolo 10 hodin při velmi náročném zatížení na jedno nabití.

Technické parametry

Z pohledu výkonu je nutné zmínit především osmijádrový procesor kmitající na frekvenci 1,6 GHz a operační paměť 2 GB RAM. To je hodnota, která zabezpečuje naprosto plynulý chod systému a umožní i provoz velmi náročných aplikací či her. Kapacita úložiště přináší pouze 16 GB, ale naštěstí je možné ji rozšířit pomocí paměťové karty, takže se nejedná o žádnou katastrofu. Fotoaparát má rozlišení 8 Mpx a ačkoliv foťáky většinou nebývají považovány za doménu tabletů, v tomto případě se dá hovořit o výjimce. Tablet samozřejmě nemůže konkurovat telefonům z kategorie fotomobilů, ale pro pořízení fotek ve standardní kvalitě naprosto bez problémů postačí.

Tablet běží na operačním systému Android 6.0, což je starší verze známého softwaru, která je ale s tabletem dobře sladěná a společně s nadstavbou od výrobce nabízí velmi slušný nadstandard.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet jader procesoru  8
Frekvence procesoru (GHz)  1,6
Operační paměť (RAM)  2
Velikost úložiště (GB)  16
Úhlopříčka (")  10,1
Rozlišení displeje (px)  1920 x 1200
Rozlišení fotoaparátu (Mpx)  8
Operační systém  Android 6.0

Závěr

Model Samsung Galaxy Tab A 10.1 LTE lze hodnotit celkově velmi pozitivně. Místo v našem výběru zaujímá především díky tomu, že nabízí slušné parametry téměř ve všech ohledech. Jako jedinou podstatnější slabinu jsme identifikovali kapacitu úložiště, která je však rozšiřitelná pomocí paměťové karty.