Menu

Recenze a srovnání Samsung Galaxy Tab A (2019) 10.1

Doporučujeme Při nákupu v kategorii tabletů do 5 000 Kč

Datum doporučení: Srpen 2019

  • Kvalitní konstrukce
  • Dobrý displej
  • Slabý fotoaparát
  • Malá kapacita úložiště
  • Menší kapacita operační paměti a interního úložiště
5 000 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

Základní parametry

Samsung Galaxy Tab A (2019) 10.1 je zařízení spadající do nižší cenové kategorie. Přesto si s ním Samsung dal opravdu záležet a v mnohých ohledech se vyrovná i dražším modelům. V čem vyniká a zaostává si rozebereme v následující recenzi.

Přesto, že se jedná o zařízení nejnižší cenové kategorie, dokázal Samsung tento model i s nižším rozpočtem vystavět na kovovém šasi. Díky tomu se nejen designem, ale i kvalitou konstrukce, může rovnat podstatně dražším modelům. Vzhledem k ceně musíme tento krok ocenit. Přední straně tabletu dominuje displej s úhlopříčkou 10.1 palce a rozlišením 1920 x 1200 pixelů. Kvalita zobrazení je slušná. Baterie disponuje kapacitou 6 150 mAh, to by mělo v provozu zajistit zhruba 13 hodin na jedno nabití. To je však maximální hodnota udávaná výrobcem, která se bude samozřejmě velmi lišit dle míry a způsobu využití.

Technické parametry

Výkon tabletu je zajištěn operační pamětí 2 GB RAM a procesorem s osmi jádry na frekvenci 1,8 a 1,6 GHz. Od této kombinace samozřejmě nemůžete očekávat bezproblémový chod těch nejnáročnějších aplikací, ale s většinou výpočetních úkonů (i těch náročnějších) si poradní bez problémů. Podobně je na tom tablet i v ohledu kapacity úložiště, 32 GB místa na disku většinu uživatelů neuspokojí. Naštěstí je možné do tabletu přidat paměťovou kartu. Nechybí samozřejmě ani fotoaparát s rozlišením 8 Mpx. Ten slouží spíše k základním záznamovým účelům a kvalitou fotek vás příliš nevytrhne. V porovnání s dalšími tablety ze stejné cenové kategorie ovšem patří mezi ty lepší.

Pozitivně lze hodnotit přítomnost nejnovější verze operačního systému (srpen 2019) Android 9. Systém běží na tabletu bez problémů a jeví se jako velmi dobře vyladěný a svižný.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet jader procesoru 8
Frekvence procesoru (GHz) 1,8
Operační paměť (RAM) 2
Velikost úložiště (GB) 32
Úhlopříčka (") 10,1
Rozlišení displeje (px) 1920 x 1200
Rozlišení fotoaparátu (Mpx) 8
Operační systém Android 9.0

Závěr

Tablet Samsung Galaxy Tab A (2019) 10.1 můžeme doporučit všem, kteří poptávají nejlevnější funkční zařízení. Tablet samozřejmě neoplývá skvělým výkonem a vybavením špičkových komponentů, ale za slušnou cenu může nabídnout hodně muziky. Hlavní silnou stránkou je velmi kvalitní konstrukce nebo třeba velký displej s dobrými zobrazovacími vlastnostmi. Naopak zamrzí menší kapacita operační paměti a velikost úložiště. Pokud byste si rádi pořídili tablet od firmy Samsung a nevadí vám vyšší pořizovací cena, můžeme vám doporučit také Samsung Galaxy Tab S5e 10.5.

5 000 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se nás, co vás zajímá, nebo poraďte ostatním zákazníkům v diskuzi. Naši redaktroři diskuzi moderují a hledají předné odpovědi, aby zůstala přehledná.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Samsung Galaxy Tab A (2019) 10.1

Samsung Galaxy Tab A (2019) 10.1

5 000 Kč Orientační cena