Recenze a porovnání Samsung Galaxy Tab E 9.6 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Samsung Galaxy Tab E 9.6

v kategorii Tablety do 5 000 Kč

Klady

  • Kvalitní displej
  • Dobrá výdrž baterie

Zápory

  • Malé úložiště
  • Starší operační systém
4 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Tablet Galaxy Tab E 9.6 je zařízením nízké cenové třídy, které se ale snaží zachovat vysokou využitelnost za příznivou cenu, díky čemuž ho lze považovat za ideální volbu v nižší cenové kategorii, pokud berete i při výběru v ní ohled na pořizovací cenu a každá koruna navíc pro vás hraje roli.

Jak je patrné již z názvu, displej tabletu přináší úhlopříčku 9,6 palců. V kombinaci s rozlišením 1280 x 800 si vede výborně a potěší vás také dobré pozorovací úhly a věrné vykreslení barev, které není v těchto cenových relacích vždy samozřejmostí. Kapacita baterie činí pěkných 5000 mAh. Tablet by měl v maximální zátěži, například hraní her nebo provozu nejnáročnějších aplikací, vydržet zhruba 10 hodin na jedno nabití.

Technické parametry

O výkon zařízení se stará kombinace čtyřjádrového procesoru běžícího na frekvenci 1,3 GHz a 1,5 GB RAM. Obecně se dá konstatovat, že tablet nemá problém s plynulým chodem systému, ale samozřejmě nepostačí na provoz nejnovějších her nebo velmi náročných aplikací. Úložiště přináší pouze 8 GB, ale naštěstí je rozšířitelné pomocí přidání paměťové karty. Fotoaparát s 5 Mpx pak nenabízí oslnivou kvalitu fotek a postačí spíše jako záznamové médium než tvořič uměleckých fotografií. Na druhou stranu u tabletů obvykle fotoaparáty běžně nedosahují kvalit fotomobilů, a tak tento fakt nelze považovat za podstatnější slabinu.

Z pohledu softwaru tablet také bohužel neoplývá skvělým vybavením. Běží totiž na straší verzi OS Android 4.4. Výhodou je alespoň obecná otevřenost systému spojená s tímto druhem operačního systému a  dobrá podpora aplikací

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet jader procesoru

4

Frekvence procesoru (GHz)

1,3

Operační paměť (RAM)

1,5

Velikost úložiště (GB)

8

Úhlopříčka (")

9,6

Rozlišení displeje (px)

1 280 x 800

Rozlišení fotoaparátu (Mpx)

5

Operační systém

Android 4.4

Závěr

Tablet Galaxy Tab E 9.6 je zařízením, které cílí na nejméně náročné uživatele. Nabízí dobrou kvalitu displeje a výkon dostačující pro běžné úkony. Na druhou stranu příliš neoslní starším operačním systémem a méně kvalitním fotoaparátem. V součtu je tedy jeho hlavní doménou dobrá využitelnost v běžném chodu i přes nízkou cenu a dobrý poměr ceny ku výkonu

4 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Samsung Galaxy Tab E 9.6
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub se v našem týmu zaměřuje zejména na články technologického charakteru. Tablety patří mezi jedno z jeho nejstarších témat, s problematikou je dobře seznámen. Vysvětlí vám například, proč jsou tablety do 5 000 Kč vhodné spíše pouze jako "zobrazovadla" na cesty. Kromě tabletů recenzuje také mobily a notebooky.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Samsung Galaxy Tab E 9.6

Samsung Galaxy Tab E 9.6

4 000 Kč Orientační cena