Recenze a srovnání Samsung Galaxy Tab E 9.6

Již se neprodává Při nákupu v kategorii tabletů do 5 000 Kč

Datum doporučení: Duben 2018

  • Kvalitní displej
  • Dobrá výdrž baterie
  • Malé úložiště
  • Starší operační systém
4 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Tablet Galaxy Tab E 9.6 je zařízením nízké cenové třídy, které se ale snaží zachovat vysokou využitelnost za příznivou cenu, díky čemuž ho lze považovat za ideální volbu v nižší cenové kategorii, pokud berete i při výběru v ní ohled na pořizovací cenu a každá koruna navíc pro vás hraje roli.

Jak je patrné již z názvu, displej tabletu přináší úhlopříčku 9,6 palců. V kombinaci s rozlišením 1280 x 800 si vede výborně a potěší vás také dobré pozorovací úhly a věrné vykreslení barev, které není v těchto cenových relacích vždy samozřejmostí. Kapacita baterie činí pěkných 5000 mAh. Tablet by měl v maximální zátěži, například hraní her nebo provozu nejnáročnějších aplikací, vydržet zhruba 10 hodin na jedno nabití.

Technické parametry

O výkon zařízení se stará kombinace čtyřjádrového procesoru běžícího na frekvenci 1,3 GHz a 1,5 GB RAM. Obecně se dá konstatovat, že tablet nemá problém s plynulým chodem systému, ale samozřejmě nepostačí na provoz nejnovějších her nebo velmi náročných aplikací. Úložiště přináší pouze 8 GB, ale naštěstí je rozšířitelné pomocí přidání paměťové karty. Fotoaparát s 5 Mpx pak nenabízí oslnivou kvalitu fotek a postačí spíše jako záznamové médium než tvořič uměleckých fotografií. Na druhou stranu u tabletů obvykle fotoaparáty běžně nedosahují kvalit fotomobilů, a tak tento fakt nelze považovat za podstatnější slabinu.

Z pohledu softwaru tablet také bohužel neoplývá skvělým vybavením. Běží totiž na straší verzi OS Android 4.4. Výhodou je alespoň obecná otevřenost systému spojená s tímto druhem operačního systému a  dobrá podpora aplikací

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet jader procesoru 4
Frekvence procesoru (GHz) 1.3
Operační paměť (RAM) 1,5
Velikost úložiště (GB) 8
Úhlopříčka (") 9,6
Rozlišení displeje (px) 1280 x 800
Rozlišení fotoaparátu (Mpx) 5
Operační systém Android 4.4

Závěr

Tablet Galaxy Tab E 9.6 je zařízením, které cílí na nejméně náročné uživatele. Nabízí dobrou kvalitu displeje a výkon dostačující pro běžné úkony. Na druhou stranu příliš neoslní starším operačním systémem a méně kvalitním fotoaparátem. V součtu je tedy jeho hlavní doménou dobrá využitelnost v běžném chodu i přes nízkou cenu a dobrý poměr ceny ku výkonu

4 000 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Samsung Galaxy Tab E 9.6

Samsung Galaxy Tab E 9.6

4 000 Kč Orientační cena