Recenze tabletu Samsung Galaxy Tab S2 8.0 Wi-Fi | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání Samsung Galaxy Tab S2 8.0 Wi-Fi

Doporučujeme Při nákupu v kategorii herních tabletů

Datum doporučení: Říjen 2017

  • Výkonný osmijádrový procesor
  • Slabší výdrž baterie
10 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Tablet Samsung Galaxy Tab S2 8.0 nabízí velmi slušný nadstandard určený pro herní účely při zachování poměrně příznivé ceny.

Na první pohled vás při pohledu na tablet Samsung Galaxy Tab S2 samozřejmě zaujme displej, námi vybraná varianta disponuje úhlopříčkou 8 palců a rozlišením 2048×1536 pixelů, tato kombinace dává, jak už je tomu u firmy Samsung zvykem, displeji velmi dobré zobrazovací schopnosti. Displej navíc zůstává čitelný i na slunci a nabízí slušné pozorovací úhly, takže mu lze jen těžko něco vytknout. Kapacita baterie činí 4000 mAh, což se projevuje do reálné výdrže zhruba 7 hodin při pracovním využití na jedno nabití.

Technické parametry

Výkon tabletu je determinován osmijádrovým procesorem, u kterého čtyři jádra běží na frekvenci 1,8 a čtyři na frekvenci 1,4 GHz a dohromady s operační pamětí 3 GB RAM postačí pro hraní těch nejnáročnějších her, což je vzhledem k určení tabletu považováno za samozřejmost. Velikost úložiště pak nabídne spíše průměrných 32 GB, nicméně lze ho rozšířit pomocí paměťové karty, takže se nejedná o žádnou katastrofu. Fotoaparát s rozlišením 8 Mpx dává na první pohled znát, že u tabletů se ani ve vyšších třídách obvykle nesetkáme se špičkovou kvalitou fotek, nicméně nabízí i tak nadstandard, který jistě méně náročně uživatele neurazí.

Chod telefonu zajišťuje operační systém Android 6.0, který již sice není nejnovější verzí známého softwaru, ale i tak nabídne slušnou podporu aplikací a řadu užitečných funkcí. Sladění systému s hardwarem je pak na dobré úrovni a chod systému je plynulý.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet jader procesoru

8

Frekvence procesoru (GHz)

1,8 a 1,4

Operační paměť (RAM)

3

Velikost úložiště (GB)

32

Úhlopříčka (")

8

Rozlišení displeje (px)

2048 x 1536

Rozlišení fotoaparátu (Mpx)

8

Operační systém

Android 6.0

Závěr

Celkově lze tablet považovat za velmi dobře vybavený ve všech směrech a jelikož jeho cena zůstává poměrně nízko, jedná se o výbornou volbou v poměru ceny ku výkonu. Do našeho výběru se dostal především díky dobrému výkonu zajištěnému osmijádrovým procesorem.

10 500 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Samsung Galaxy Tab S2 8.0 Wi-Fi
Jakub Gulec je v naší redakci technickým guru a nikdo si nekoupí tablet, mobil či počítač bez toho, aby se s ním poradil. Pokud mu při obědě nakouknete přes rameno, pravděpodobně čte článek věnující se novým technologiím. Kromě tabletů a elektroniky má v péči také nářadí a zahradní techniku.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Samsung Galaxy Tab S2 8.0 Wi-Fi

Samsung Galaxy Tab S2 8.0 Wi-Fi

10 500 Kč Orientační cena