Menu

Recenze a srovnání Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE

Klady a zápory

  • Vysoký výkon
  • Vysoká cena
15 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Tablet Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE SM-T815NZKEXEZ se řadí do kategorie TOP produktů, které jsou na trhu s tablety dostupné. Ačkoliv jsou jeho kvality vykoupeny vyšší cenou, rozhodně jeho koupě nebude krokem vedle. V následující recenzi si rozebereme jeho nejdůležitější specifikace.

Jak napovídá samotný název produktu displej je vybaven úhlopříčkou 9,7 palce a disponuje rozlišením 2048×1536 pixelů, což je kombinace, která přináší dobré obrazové vlastnosti. Kromě toho tablet nemá problémy ani na přímém slunci a nabízí slušné pozorovací úhly. Kapacita baterie čítá 5870 mAh a projevuje se do reálné výdrže zhruba 8 hodin běžného používání na jedno nabití.

Technické parametry

Výkon tabletu je zajištěn procesorem s osmi jádry, kde čtyři běží na frekvenci 1,3 GHz a čtyři na frekvenci 1,9 GHz. Tato kombinace společně s operační pamětí 3 GB RAM přináší velmi dobré možnosti hraní nejnáročnějších her a provozu nových aplikací. Kapacita úložiště nabízí u námi testované verze spíše podprůměrných 32 GB, ale naštěstí je rozšířitelná pomocí paměťové karty. Fotoaparát s rozlišením 8 Mpx a slušnou světelností f/1,9 se promítá do slušné kvality fotografií, která sice není nikterak oslnivá, ale na poměry tabletu ji lze stále považovat za nadprůměrnou.

Tablet běží na operačním systému Android 5, což je starší verze známého softwaru nicméně nabízí slušné sladění s hardwarem a provoz je tak plynulý bez větších problémů.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet jader procesoru

8

Frekvence procesoru (GHz)

1,8

Operační paměť (RAM)

3

Velikost úložiště (GB)

32

Úhlopříčka (")

9,7

Rozlišení displeje (px)

2 048 x 1 536

Rozlišení fotoaparátu (Mpx)

8

Operační systém

Android 5.0

Závěr

Celkově hodnotíme tablet Samsung Galaxy Tab S2 velice kladně především díky jeho vysokému výkonu, což je také hlavní důvod jeho zařazení do našeho výběru. Kromě staršího operačního systému se těžko hledá výraznější slabina, která by měla zákazníka od jeho koupě odradit.

15 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub je technicky zaměřeným redaktorem našeho týmu. Ve volném čase si pročítá odborné články a sleduje videa věnované nejnovějším technologiím. V článku o výběru Android tabletu vám definuje základní výhody, ale i nevýhody tohoto operačního systému. Kromě tabletů narazíte na jeho recenze také u smartphonů či bezdrátových sluchátek.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE

15 500 Kč Orientační cena