Menu

Recenze a srovnání Samsung Galaxy Tab S4 10,5

Doporučujeme Při nákupu v kategorii tabletů s OS Android

Datum doporučení: Únor 2019

  • Kvalitní konstrukce
  • Vysoká cena
13 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Samsung Galaxy Tab SM-T830NZKAXEZ ztělesňuje jeden z nejlepších „Androidích“ tabletů, které jsou momentálně na trhu k dispozici (únor 2019).

Jako tablet z vyšší cenové třídy logicky nabízí precizní dílenské zpracování. Konstrukce je kompaktní, pevná a zároveň i designově líbivá. Na její přední straně se nachází displej s úhlopříčkou 10,5 palců a rozlišením 2560 x 1600 pixelů. Jeho zobrazovací vlastnosti jsou na velmi dobré úrovni a patří k tomu lepšímu, co dnešní tablety nabízejí. Skvělá čitelnost a dobré pozorovací úhly s věrným podáním barev nejde hodnotit jinak než pozitivně. Velmi dobrá je také výdrž baterie, která by se měla při běžném vytížení bez problémů přehoupnout přes 12 hodin, což je i vzhledem k větší úhlopříčce opravdu úctyhodné a nadprůměrné číslo.

Technické parametry

Výkon tabletu Samsung zprostředkovává osmijádrový procesor běžící na frekvenci 2,35 a 1,9 GHz. Dohromady s operační pamětí 4 GB RAM to znamená, že tablet dobře zabezpečí chod systému a poradí si i s náročnými aplikacemi bez vážnějších problémů. Kapacita interního úložiště činí 64 GB a navíc je rozšiřitelná pomocí paměťové karty. Fotoaparát je zastoupen variantou s 13 Mpx rozlišením. Jeho záznamové kvality nejsou nejlepší, ale při dobrých světelných podmínkách si nevede nejhůře. V kontextu fotoaparátů na jiných tabletech ho lze považovat za nadprůměrný.

Tablet běží na operačním systému Android 8.1 Oreo. Ten funguje naprosto bez problémů a je dobře sladěn s hardwarem.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet jader procesoru 8
Frekvence procesoru (GHz) 2,35
Operační paměť (RAM) 4
Velikost úložiště (GB) 64
Úhlopříčka (") 10,5
Rozlišení displeje (px) 2560 x 1440
Rozlišení fotoaparátu (Mpx) 13
Operační systém Android 8.1

Závěr

Tablet Samsung Galaxy Tab S4 hodnotíme v součtu pozitivně. Jeho hlavní doménou je velmi slušný výkon v kombinaci s celkovou kvalitou komponent a velkým displejem. Díky své výdrži se hodí i na cesty a využití v místech bez přístupu k elektrické síti. Za jeho slabinu naopak můžeme určitě označit vyšší cenu. Pokud hledáte tablet s Androidem rádi byste se vešli do nižší pořizovací částky, můžeme vám doporučit například tablet.Samsung Galaxy Tab S3.

13 000 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv co vás zajímá a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Samsung Galaxy Tab S4 10,5

Samsung Galaxy Tab S4 10,5

13 000 Kč Orientační cena