Menu

Recenze a srovnání Samsung Galaxy Tab S6 Wi-Fi

Doporučujeme Při nákupu v kategorii tabletů nad 10 000 Kč

Datum doporučení: Září 2019

  • Zpracování a konstrukce
  • Displej
  • Výdrž baterie
  • Absence sluchátkového jacka
  • Vyšší cena
17 500 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

Základní parametry

Tablet Samsung Galaxy Tab S6 navazuje na tradiční řadu zařízení tohoto druhu z dílny známého výrobce technologií. Samsung cílí na všechny zájemce o špičkovou techniku bez větších kompromisů, která doplní současně vydávanou řadu mobilních telefonu Note 10 a Note 10 +.

Na novém tabletu od Samsungu vás pravděpodobně nijak nepřekvapí perfektní dílenské zpracování. Celokovová záda působí velmi honosným designovým dojmem a zároveň je tablet kompaktní díky tloušťce pouze 5,7 mm. Díky ní je tablet vhodný i k velmi časté manipulaci. Na druhou stranu už kvůli tomu nenašel výrobce na těle tabletu místo pro umístění sluchátkového konektoru.

Na přední straně tabletu najdeme displej s úhlopříčkou 10,5 palce, jehož zobrazovací schopnosti jsou na velmi dobré úrovni. Rozlišení 2560 x 1600 pixelů je dostatečně jemné a pozadu není tablet ani v ohledu vykreslení barev nebo zobrazovacích úhlů. Baterie poskytuje kapacitu úctyhodných 7040 mAh, což se projevuje v nadprůměrné výdrži 2 až 3 dny běžného používání nebo jeden den opravdu intenzivní zábavy.

Technické parametry

O výkon tabletu se stará kombinace osmijádrového procesoru s taktem až 2,42 GHz a 6 GB RAM a je možné konstatovat, že ho zabezpečuje na velmi dobré úrovni. Chod systému bude samozřejmě naprosto plynulý, ale těšit se můžete i na bezproblémový provoz nových her a aplikací. Kapacita úložiště činí 128 GB a je navíc rozšiřitelná pomocí přidání paměťové karty, takže o prostor by neměla být nouze.

Potěší jistě také přítomnost poměrně kvalitního fotoaparátu. Duální snímač s rozlišením 13 a 5 Mpx (světelnost f/2,0 a f/2,2) samozřejmě není určen k pořizování uměleckých snímků, na druhou stranu na tabletu není jen tak do počtu, jak tomu občas bývá zvykem, a především v dobrých světelných podmínkách si vede opravdu slušně.

Není žádným překvapením, že tablet běží na nejnovější (září 2019) verzi operačního systému Android 9.0. Samsung ho pak ještě dovybavil svojí tradiční nadstavbou One UI a můžeme konstatovat, že vše běží tak jak má. Nedočkáte se žádných výraznějších problémů či záseků a díky zmíněné nástavbě je vše dobře sladěno.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet jader procesoru 8
Frekvence procesoru (GHz) 2,8
Operační paměť (RAM) 6
Velikost úložiště (GB) 128
Úhlopříčka (") 10,5
Rozlišení displeje (px) 2560 x 1600
Rozlišení fotoaparátu (Mpx) 13
Operační systém Android 9.0

Závěr

V součtu není možné hodnotit Tab S6 jinak než pozitivně. Pokud hledáte univerzálního pomocníka na práci a multimediální zábavu, nemůžete s tímto kouskem sáhnout vedle. Jeho největšími doménami jsou například kvalitní displej, dílenské zpracování nebo kapacita baterie. Slabiny pak můžeme identifikovat pouze v drobnostech jak třeba absenci sluchátkového jacka nebo logické vyšší pořizovací cenně. Díky jeho zmiňovanému univerzálnímu využití si u něj najde své opravdu skoro každý. Pokud vás zajímá tablet od stejné značky, který nabízí srovnatelnou alternativu s nižší cenou, můžeme vám doporučit například Samsung Galaxy Tab S4 10,5.

Recenze Samsung Galaxy Tab S6 Wi-Fi

Samsung Galaxy Tab S6 Wi-Fi

17 500 Kč Orientační cena