Menu

Recenze a srovnání Samsung Galaxy Tab S7+ Wi-Fi 128GB

v kategorii Mobilní telefony

25 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Model Galaxy Tab S7+ je pokračovatelem úspěšné řady produktů společnosti Samsung. Jako takový nabízí to nejprémiovější vybavení, nekompromisní výkon a kvalitní dílenské zpracování. Konstrukce působí elegantním a kvalitním dojmem.

Dominantou přední strany je 12,4 palců velký AMOLED displej s rozlišením 2 800 x 1 752 pixelů. Pokročilou technologií displeje je zajištěna vysoká kvalita barev a dobrý kontrastní poměr. Rozlišení na uvedené úhlopříčce dává dohromady 266 pixelů na palec, čímž je tablet průměrně až nadprůměrně jemný, co do zobrazení. Dominantou tohoto modelu je vysoká obnovovací frekvence displeje, která dosáhla 120 hertz. Díky tomu bude pohyb po obrazovce velmi plynulý a provoz předurčen také pro hraní her.

Kapacita baterie je 8 000 mAh, což je samo o sobě hodnota poměrně vysoká. Důležitější však je výdrž 15 hodin, kterou výrobce uvádí pro přehrávání videí bez spuštěné WiFi. Při reálném využití se tato hodnota však může výrazně lišit. Baterii je možné nabíjet skrze USB-C konektor.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Technologie displeje

AMOLED

100 % Neuvedeno
Úhlopříčka (")

12,4

100 % Neuvedeno
Rozlišení displeje (px)

2 800 x 1 752

100 % Neuvedeno
Jemnost displeje

266

100 % Neuvedeno
Kapacita baterie

10 090

100 % Neuvedeno
Výdrž baterie podle výrobce

15

100 % Neuvedeno
Připojení

USB-C

100 % Neuvedeno
Jack 3,5 mm

Ne

100 % Neuvedeno
SIM karta

Ne

100 % Neuvedeno
Navigační systémy

GPS, Glonass, Beidou, Galileo

100 % Neuvedeno
NFC

Ne

100 % Neuvedeno

Technické parametry

Výrobce výkonem nešetřil a do tabletu nasadil rovnou ten nejvýkonnější procesor pro systém Android, který byl v říjnu 2020 na trhu k dispozici. Je jím osmijádrový procesor Snapdragon 865+ s maximální frekvencí 3,09 GHz. Neschází také 6 GB operační paměti RAM. Zajištěn je plynulý provoz těch nejnáročnějších aplikací a her, pro které je tento tablet také zcela vyhovujícím. Kapacita úložiště je v základu 128 GB, nicméně stejně jako u ostatních tabletů společnosti Samsung je možné jej rozšířit pomocí SD karty, a to až o 1024 GB. Takto vysokou hodnotu je již velmi náročné zaplnit.

Duální fotoaparát je kvalitnější než v případě levnějších modelů, stále však platí to, co pro všechny tablety. Vysokou kvalitu fotografií neočekávejte. Ve výsledku to však nevadí, protože téměř nikdo tabletem reálně nefotí a výrobci to ví. Focení takto rozměrným zařízením je totiž nepohodlné. Hlavní fotoaparát pak má rozlišení 13 MPx a pro záznamové účely postačí.

Tablet je vybaven nejnovější verzí operačního systému Android 10 (říjen 2020). Ten zajistí zcela plynulý provoz bez jakýchkoli záseků. Tablet je opatřen nadstavbou One UI od společnosti Samsung, který přidává k Androidu i nadstavbové funkce. Dostupný je stylus S-Pen pro přesnější ovládání a grafickou práci. Nechybí modul pro navigaci prostřednictvím systémů GPS, Glonass a Beidou.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Operační systém

Android 10

100 % Neuvedeno
Procesor

Snapdragon 865 Plus

100 % Neuvedeno
Počet jader procesoru

8

100 % Neuvedeno
Frekvence procesoru (GHz)

3,09

100 % Neuvedeno
Jednojádrový výkon dle Geekbench 5.4

980

100 % Neuvedeno
Mnohojádrový výkon dle Geekbench 5.4

3 250

100 % Neuvedeno
Operační paměť (RAM)

6

100 % Neuvedeno
Velikost úložiště (GB)

128

100 % Neuvedeno
SD karta

Max. 1024 GB

100 % Neuvedeno
Rozlišení fotoaparátu (Mpx)

13

100 % Neuvedeno

Názory uživatelů a dalších expertů

Samsung Galaxy S7+ patří mezi úspěšné modely vyšší třídy. Tomu odpovídají také uživatelská hodnocení, která spíše než jakékoliv výtky vyzařují všeobecnou spokojeností. Chvála pak míří zejména směrem k displeji s technologií OLED.

Prošli jsme při výběru také expertní hodnocení. Ta naznačují, že se jedná o skutečně povedený kousek z díly korejského výrobce. Tablet vybavil dostatečně výkonným procesorem, aby zařízení zvládlo i náročný multitasking a nezradilo při práci ani hrách. Tyto parametry, včetně kvalitního displeje a provedení profesionálové hodnotí za nejkladnější. Negativem je pak samozřejmě poměrně vysoká cena, ta však odpovídá vybavenosti.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Tablet jsme před jeho zařazením do výběru dobře prostudovali a vymezili základní klady a zápory, které jej definují nejlépe. Předně nutno zmínit masivní výkon v kombinaci s velmi kvalitním displejem. Co je však až trochu překvapivé, je s ohledem na výpočetní sílu tabletu výdrž baterie. Zařízení naopak schází sluchátkový konektor, slot pro SIM kartu a podtrhuje jej vysoká pořizovací cena.

Závěrečné shrnutí

Zařízení Galaxy Tab S7+ je určeno nejen pro multimediální zábavu, ale také pro náročné pracovní využití či hraní těch nejnovějších herních titulů. Díky velmi kvalitnímu displeji s obnovovací frekvencí 120 Hz bude vše ještě plynulejší. Vysoký výkon je další doménou tohoto přístroje. Negativně lze hodnotit chybějící slot pro SD kartu, který však naleznete u dražších modelů. Poměrně vysoká je také cena, při jejíž hladině by měl být fotoaparát kvalitnější, než ve skutečnosti je.

Pokud hledáte malý kvalitní tablet za nižší pořizovací náklady, můžeme vám doporučit Apple iPad mini (2021) 64GB.

25 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Samsung Galaxy Tab S7+ Wi-Fi 128GB
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub plní v našem týmu roli technicky zaměřeného redaktora. Kategorii mobilů se u nás věnuje řadu let. O mobily se zajímá i ve volném čase, neunikne mu proto žádná novinka. Protože je testování telefonů jeho doménou, osahal si už valnou většinu produktů na trhu. Díky tomu a předchozím zkušenostem s poloprofesionálním focením snadno pozná, jak dobře poslouží který smartphone při focení nebo jiném využití a své know-how vám ve svých recenzí může předat. Kromě mobilů a další elektroniky se zabývá také nářadím a další technikou.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Samsung Galaxy Tab S7+ Wi-Fi 128GB

Samsung Galaxy Tab S7+ Wi-Fi 128GB

25 000 Kč Orientační cena