Recenze tabletu Xiaomi Mi Pad 2 64GB | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání Xiaomi Mi Pad 2 64GB

v kategorii Tablety do 10 000 Kč

Klady a zápory

  • Dobrý výkon za přijatelnou cenu
  • Slabší výdrž baterie
6 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Xiaomi Mi Pad 2 64GB nabízí jistý nadstandard střední cenové třídy tabletů a v poměru s poměrně přijatelnou cenou se jedná pro mnoho zákazníku o ideální volbu v poměru ceny ku výkonu. Čínská značka v tomto modelu nabízí velmi slušnou kvalitu hardwaru, a i další jiné výhody, které si v následující recenzi postupně rozebereme.

Displej s úhlopříčkou 7,9 palců a rozlišením 2048×1536 zajistí velmi dobré zobrazovací vlastnosti a poradí si i se zhoršenými světelnými podmínkami. Za jedinou mouchu zobrazení lze považovat to, že displej u krajů nabízí poněkud nekonzistentní podsvícení v porovnání s celou plochou, což působí na první pohled trochu zvláštně. Baterie přinese kapacitu 6 010 mAh která se v promítá do reálné výdrže okolo pěti hodin při náročném zatížení.

Technické parametry

Výkon tabletu zajišťuje čtyřjádrový procesor s frekvencí 2,2 GHz, který přináší spolu s operační pamětí 2 GB RAM naprosto bezproblémový chod systému a poradí si i s náročnými aplikacemi či hrami. Velikost úložiště u námi recenzované verze nabídne 64 GB, což je úctyhodná hodnota, která by měla bez problému pokrýt vaše nároky na ukládání běžných souborů. Poměrně dobrou práci pak odvádí i 8 Mpx fotoaparát, který stačí pro zachycení slušné kvality snímků.

Telefon běží na operačním systému Android 5.1, což je starší verze známého softwaru nicméně společně s nadstavbou MIUI se jedná o poměrně líbivou kombinaci, která navíc dobře komunikuje s hardwarem.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet jader procesoru

4

Frekvence procesoru (GHz)

2,2

Operační paměť (RAM)

2

Velikost úložiště (GB)

64

Úhlopříčka (")

7,9

Rozlišení displeje (px)

2 048 x 1 536

Rozlišení fotoaparátu (Mpx)

8

Operační systém

Android 5.1

Závěr

Tablet hodnotíme velmi kladně, především díky jeho nízké ceně a velmi slušnému výkonu, což je také důvod, který ho zařadil do našeho výběru. Pokud vám nevadí starší verze operačního systému a kratší výdrž baterie, rozhodně v tabletu Xiaomi Mi Pad 2 64GB najdete velmi dobrého pomocníka.

6 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Xiaomi Mi Pad 2 64GB
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub se více než před rokem ujal role technického redaktora našeho týmu. Tablety patří mezi jeho největší témata a principům kvalitativního výběru v kategorii do 10 000 Kč dobře rozumí. V článku vás provede nejdůležitějšími parametry výběru a definuje základní požadavky, ze kterých byste neměli slevit. Kromě tabletů se věnuje také mobilům, notebookům, nebo třeba bezdrátovým sluchátkům.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Xiaomi Mi Pad 2 64GB

Xiaomi Mi Pad 2 64GB

6 500 Kč Orientační cena