Recenze Tchibo Cafissimo Easy - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Tchibo Cafissimo Easy

72,0 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

  • Dostupná cena
  • Možnost úpravy množství nápoje

Zápory

  • Nižší příkon
  • Poměrně malá kapacita nádržky
1 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Kávovar Tchibo Cafissimo Easy představuje mezi modely značky Tchibo cenově dostupnou variantu. Není proto velkým překvapením, že se u něj setkáváme spíše se základními hodnotami. Objem nádržky 0,65 l je jeden z nejmenších v našem srovnání, tento kávovar tak můžeme doporučit spíše jednotlivcům či dvojicím.

Příkon 1 250 W je také jeden z nižších, to může mít za následek delší zahřívání, které není u modelů Tchibo úplně neobvyklé. Rozdíl oproti konkurenci ale bývá třeba 10-15 s, v praxi jej tedy nejspíš ani nezaznamenáte. Pravděpodobně nejdůležitější parametr pro přípravu kávy, parní tlak, drží tento model na optimální hodnotě 15 barů, která je srovnatelná i s dražšími produkty.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Tchibo

Kapsle

Tchibo Cafissimo

Nádobka na mléko

Ne

Objem nádobky na vodu (l)

0,65

Parní tlak (bar)

15

Příkon (W)

1 250

Ovládání a možnosti nastavení

Ovládání kávovaru je tlačítkové, to je pro modely Tchibo typické. Běžná je také absence displeje. Kávovar postrádá funkci šlehání mléka, s tou se ale v jeho cenové kategorii opravdu nesetkáte. Neumožňuje ani přizpůsobení teploty nápoje, to ale také není nijak obvyklá funkce. Pomocí tlačítek můžete navolit dva přednastavené programy, na espresso a lungo, u těch je možné pozměnit množství vody a novou verzi uložit do paměti kávovaru.

Dražší modely jsou v tomto ohledu pochopitelně mnohem sofistikovanější a různých receptů nabízejí více, levné kávovary, mezi které se tento řadí, ale naopak mnohdy nemají možnost žádného přednastavení. Stejně tak se může stát, že narazíte na kávovar, u kterého musíte zastavovat výdej vody ručně. To se ale naštěstí modelu Tchibo netýká.

Parametr Tento produkt
Typ ovládání

Tlačítka

Displej

Ne

Přednastavené recepty

Ano

Ukládání vlastních receptů

Ano

Přizpůsobení teploty nápoje

Ne

Dávkování vody

Ano

Cappuccino jedním stiskem

Ne

Vybavení a funkce

Výbava kávovaru Tchibo je víceméně standardní. Můžete si nastavit výšku tácku, nádobka na vodu je odnímatelná, a kávovaru nechybí funkce automatického vypnutí. Kávovar má také program odvápnění, který usnadní údržbu, i ten už je ale poměrně běžný. Čištění kávovaru je jinak zcela manuální, na rozdíl od některých konkurentů, kteří se zvládnou i propláchnout. Za vyzdvihnutí tak stojí snad jen integrovaný zásobník na použité kapsle, který často  postrádají i dražší modely.

Parametr Tento produkt
Odnímatelná nádobka na vodu

Ano

Nastavitelná výška tácku

Ano

Zásobník na použité kapsle

Ano

Automatické vypnutí

Ano

Čištění

Manuální

Program odvápňování

Ano

Výška (cm)

32

Šířka (cm)

12

Hloubka (cm)

24,5

Hmotnost (kg)

3

Názory uživatelů a odborníků

Uživatelé hodnotí kávovar Cafissimo Easy jako malý, skladný a snadno ovladatelný. Vyhovuje jim kvalita připravené kávy a není podle nich ani nijak hlučný. Výtky se objevují pouze k systému vypínání, při kterém je nutné stisknout dvě tlačítka současně. Některým uživatelům také kávovar po rozbalení zapáchal plastem.

Klady a zápory

Výhodou modelu Easy je samozřejmě dostupná cena, za kterou dostanete jednoduchý a prostorově nenáročný model. Potěší zásobník na použité kapsle, stejně jako možnost uložit si preferované množství vody. Nevýhodou je zejména nižší příkon, který by mohl způsobit pomalejší rozehřívání, v ostatních ohledech nabízí kávovar dobrý poměr ceny a výkonu.

Porovnání s alternativami

Zajímavou alternativou z dílny značky Tchibo by mohl být kávovar Cafissimo Mini. Ten má oproti modelu Easy vyšší příkon a nabízí také možnost přípravy čaje. V ostatních ohledech už jsou oba kávovary srovnatelné, roli při výběru tak může hrát například i preferovaný design.

Pokud chcete trochu povýšit, mezi modely lepší třídy patří kávovar Tchibo Cafissimo Milk. Ten je oproti modelu Easy pochopitelně výrazně dražší, s vyšší investicí ale získáte mimo jiné funkci šlehání mléčné pěny a integrovanou nádobku na mléko. Také objem vodní nádržky je téměř dvojnásobný a kávovar má i poloautomatické čištění.

Naše hodnocení a závěr

Kávovar Tchibo Cafissimo Easy můžeme doporučit uživatelům, kterým vyhovuje káva Tchibo, ale vystačí si se základním způsobem přípravy a nechtějí do kávovaru investovat mnoho peněz. Zejména dostupná cena je totiž hlavní výsadou tohoto modelu, spolu s integrovaným zásobníkem na použité kapsle.

Objemově jde ale o malý přístroj, takže jej využijí hlavně jednotlivci či dvojice. Nižší příkon navíc predikuje pomalejší rozehřívání a kávovar nabídne pouze dva programy. Můžete u nich ale aspoň přenastavit množství vody podle vašich preferencí. Pokud patříte k náročnějším uživatelům a preferujete pestřejší výběr programů či větší kapacitu nádržky, za zvážení stojí také o model vyšší třídy, Tchibo Cafissimo Milk.

1 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Tchibo Cafissimo Easy | Hodnocení: 72,0 %
Eliška Srncová působí v našem týmu už řadu let a za tu dobu nasbírala bohaté zkušenosti s výběrem a hodnocením různých produktů do domácnosti. Téma kapslových kávovarů pojala opravu detailně, dozvíte se nejen, jak vybrat samotný kávovar, ale také co můžete čekat od samotných kapslí. Zprostředkuje vám také informace o dalších možnostech přípravy kávy, třeba pomocí E.S.E podů, a o způsobech recyklace kapsli. Pro milovníky kávy připravila také velká srovnání automatických nebo pákových kávovarů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Tchibo Cafissimo Easy

Tchibo Cafissimo Easy

1 000 Kč Orientační cena