Menu

Tchibo Cafissimo Easy – Recenze, testy a srovnání

72,0 % Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Kávovary na kapsle Tchibo Cafissimo

Klady

  • Dostupná cena
  • Úprava množství nápoje
  • Atraktivní design

Zápory

  • Nižší příkon
  • Malá kapacita nádržky
1 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Kávovar Tchibo Cafissimo Easy představuje mezi modely značky Tchibo cenově dostupnou variantu. Není proto velkým překvapením, že se u něj setkáváme spíše se základními hodnotami. Objem nádržky 0,65 l je jeden z nejmenších v našem srovnání, tento kávovar tak můžeme doporučit spíše jednotlivcům či dvojicím.

Příkon 1 250 W je také jeden z nižších, to může mít za následek delší zahřívání, které není u modelů Tchibo úplně neobvyklé. Rozdíl oproti konkurenci ale bývá třeba 10-15 s, v praxi jej tedy nejspíš ani nezaznamenáte. Pravděpodobně nejdůležitější parametr pro přípravu kávy, parní tlak, drží tento model na optimální hodnotě 15 barů, která je srovnatelná i s dražšími produkty.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Tchibo

Kapsle

Tchibo Cafissimo

Nádobka na mléko

Ne

Objem nádobky na vodu (l)

0,65

Parní tlak (bar)

15

Příkon (W)

1 250

Ovládání a možnosti nastavení

Ovládání kávovaru je tlačítkové, to je pro modely Tchibo typické. Běžná je také absence displeje. Kávovar postrádá funkci šlehání mléka, s tou se ale v jeho cenové kategorii opravdu nesetkáte. Neumožňuje ani přizpůsobení teploty nápoje, to ale také není nijak obvyklá funkce. Pomocí tlačítek můžete navolit dva přednastavené programy, na espresso a lungo, u těch je možné pozměnit množství vody a novou verzi uložit do paměti kávovaru.

Dražší modely jsou v tomto ohledu pochopitelně mnohem sofistikovanější a různých receptů nabízejí více, levné kávovary, mezi které se tento řadí, ale naopak mnohdy nemají možnost žádného přednastavení. Stejně tak se může stát, že narazíte na kávovar, u kterého musíte zastavovat výdej vody ručně. To se ale naštěstí modelu Tchibo netýká.

Parametr Tento produkt
Typ ovládání

Tlačítka

Displej

Ne

Přednastavené recepty

Ano

Ukládání vlastních receptů

Ano

Přizpůsobení teploty nápoje

Ne

Dávkování vody

Ano

Cappuccino jedním stiskem

Ne

Vybavení a funkce

Výbava kávovaru Tchibo je víceméně standardní. Můžete si nastavit výšku tácku, nádobka na vodu je odnímatelná, a kávovaru nechybí funkce automatického vypnutí. Kávovar má také program odvápnění, který usnadní údržbu, i ten už je ale poměrně běžný. Čištění kávovaru je jinak zcela manuální, na rozdíl od některých konkurentů, kteří se zvládnou i propláchnout. Za vyzdvihnutí tak stojí snad jen integrovaný zásobník na použité kapsle, který často  postrádají i dražší modely.

Parametr Tento produkt
Odnímatelná nádobka na vodu

Ano

Nastavitelná výška tácku

Ano

Zásobník na použité kapsle

Ano

Automatické vypnutí

Ano

Čištění

Manuální

Program odvápňování

Ano

Výška (cm)

32

Šířka (cm)

12

Hloubka (cm)

24,5

Hmotnost (kg)

3

Názory uživatelů a odborníků

Uživatelé hodnotí kávovar Cafissimo Easy jako malý, skladný a snadno ovladatelný. Vyhovuje jim kvalita připravené kávy a není podle nich ani nijak hlučný. Výtky se objevují pouze k systému vypínání, při kterém je nutné stisknout dvě tlačítka současně. Některým uživatelům také kávovar po rozbalení zapáchal plastem.

Klady a zápory

Výhodou modelu Easy je samozřejmě dostupná cena, za kterou dostanete jednoduchý a prostorově nenáročný model. Potěší zásobník na použité kapsle, stejně jako možnost uložit si preferované množství vody. Nevýhodou je zejména nižší příkon, který by mohl způsobit pomalejší rozehřívání, v ostatních ohledech nabízí kávovar dobrý poměr ceny a výkonu.

Porovnání s alternativami

Zajímavou alternativou z dílny značky Tchibo by mohl být kávovar Cafissimo Mini. Ten má oproti modelu Easy vyšší příkon a nabízí také možnost přípravy čaje. V ostatních ohledech už jsou oba kávovary srovnatelné, roli při výběru tak může hrát například i preferovaný design.

Pokud chcete trochu povýšit, mezi modely lepší třídy patří kávovar Tchibo Cafissimo Milk. Ten je oproti modelu Easy pochopitelně výrazně dražší, s vyšší investicí ale získáte mimo jiné funkci šlehání mléčné pěny a integrovanou nádobku na mléko. Také objem vodní nádržky je téměř dvojnásobný a kávovar má i poloautomatické čištění.

Naše hodnocení a závěr

Kávovar Tchibo Cafissimo Easy můžeme doporučit uživatelům, kterým vyhovuje káva Tchibo, ale vystačí si se základním způsobem přípravy a nechtějí do kávovaru investovat mnoho peněz. Zejména dostupná cena je totiž hlavní výsadou tohoto modelu, spolu s integrovaným zásobníkem na použité kapsle.

Objemově jde ale o malý přístroj, takže jej využijí hlavně jednotlivci či dvojice. Nižší příkon navíc predikuje pomalejší rozehřívání a kávovar nabídne pouze dva programy. Můžete u nich ale aspoň přenastavit množství vody podle vašich preferencí. Pokud patříte k náročnějším uživatelům a preferujete pestřejší výběr programů či větší kapacitu nádržky, za zvážení stojí také o model vyšší třídy, Tchibo Cafissimo Milk.

1 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Tchibo Cafissimo Easy | Hodnocení: 72,0 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva kávu doslova miluje a každodenně vypije několik šálků. Jelikož kapslový kávovar sama využívá, ujala se i tohoto tématu, prostřednictvím kterého vás seznámí s výběrem i několika oblíbenými produkty na trhu. Při rešerši čerpala z ověřených zdrojů a v potaz brala také uživatelské i odborné recenze. Iva autorsky stojí také za tématem kávových kapslí.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Dobrý deň, ako ho rozchodiť po dlhšej pauze? Keď som ho zapla, vydával zvláštny zvuk a neťahal vodu.

Klára Lokšova

Dobrý den, po pauze delší než dva dny výrobce doporučuje důkladné propláchnutí přístroje – měli byste nechat protéct alespoň dva šálky vody naprázdno (bez kapsle). Pokud Vám ale kávovar nenasává vodu, může být něco špatně s čerpadlem, což už je spíš na servis.

Iveta Polášková, redaktor

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Tchibo Cafissimo Easy

Tchibo Cafissimo Easy

1 000 Kč Orientační cena