Recenze TCL P635 - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test TCL P635

75,9 % Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Televize

Klady

  • Google TV má nejširší podporu aplikací
  • Dobrý poměr ceny a vybavenosti
  • Velmi úzké rámečky

Zápory

  • Pouze LED technologie
  • Horší kvalita barev
9 000 Kč Orientační cena

Jakou má kvalitu obrazu

Společnost TCL se typicky specializuje na to, aby nabídla uživateli televizi s dobrým poměrem ceny a výkonu. Řada TCL P635 přitom zasahuje spíše do nižších cenových hladin trhu. Mezi levnými televizemi ale patří mezi ty nejkvalitnější, a to jak z pohledu obrazu a konstrukce, tak také s ohledem na nabízené technologie. V modelové řadě TCL P635 najdete obrazovky s úhlopříčkou:

Samozřejmě některé pokročilé technologie od levné televize nelze očekávat. Obrazovka pracuje se zcela běžným LED panelem (VA), který zajišťuje solidní, nikterak však nadprůměrnou kvalitu obrazu. To není nijak na škodu, protože kvalitnější QLED či dokonce OLED panely jsou vzhledem k náročnější výrobě podstatně dražší.

Televizory této řady mají obnovovací frekvenci 60 Hz, která je v cenové hladině standardní i u konkurence. Osazené reproduktory rovněž nabízí průměrný výkon 20 W. Protože v našem srovnání doporučujeme téměř výhradně chytré televizory, ani tato přednost řadě TCL P635 nechybí.

Parametr Tento produkt
Výrobce

TCL

Dostupné úhlopříčky

43, 50, 55, 58, 65, 75

Technologie obrazovky

LED

Rozlišení (px)

4K

Obnovovací frekvence (Hz)

60

Smart TV

Ano

Výkon reproduktorů (W)

20

Jakou má konektivitu

TCL P635 jsou televize po stránce konektivity vybavené relativně solidně. Na zádech najdete trojici konektorů HDMI doplněnou o jedno klasické USB. Ve srovnání s většinou Samsungů ale nechybí také klasický sluchátkový konektor. Pro kvalitnější poslech lze reproduktory připojit také přes digitální audio výstup (optika). Připojení k internetu je realizováno jak kabelem, tak také Wi-Fi modulem a bezdrátová sluchátka či klávesnici připojíte přes Bluetooth.

Parametr Tento produkt
WiFi

Ano

Bluetooth

Ano

LAN připojení

Ano

Konektory HDMI

3

Konektory USB

1

Sluchátkový jack

Ano

Digitální audio výstup

Ano

Jaké má funkce a služby

Je trochu paradoxní, že i přes nízkou pořizovací cenu ve srovnání s konkurencí TCL P635 nabídne i některé nadstandardní technologie. Tím nejdůležitějším, co stojí za zmínku, je jednoznačně operační systém. Společnost TCL si pro své televizory dlouhodobě zvolila systém Google TV (dříve Android TV). Díky tomu se dočkáte podpory všech streamovacích služeb a aplikací, které můžete potřebovat.

Konkrétně se tedy samozřejmě dočkáte snadného spuštění Netflixu, Disney Plus či třeba HBO Max. Za účelem vylepšení filmů s podporou vysokého dynamického rozsahu nechybí také technologie HLG či HDR10. Obraz lze z mobilu přenášet na obrazovku bezdrátově, stejně tak lze text do vyhledávačů zadávat i hlasově. Bohužel schází například variabilní obnovovací frekvence, to ale není zásadní nedostatek, protože je maximální frekvence displeje stejně pouze 60 Hz.

Parametr Tento produkt
Smart TV

Ano

HbbTV

Ano

Operační systém

Google TV

Funkce vylepšení obrazu

HLG, HDR10/10+

Hlasové ovládání

Ano

Zrcadlení obrazu

Ano

Variabilní obnovovací frekvence

Ne

Herní režim

Ano

Netflix

Ano

Disney+

Ano

HBO Max

Ano

Apple AirPlay

Ne

Jaká je podle uživatelů

Před recenzováním produktů procházíme vždy také recenze uživatelů. Mezi uživatelskými recenzemi narazíte zejména na chválu řady TCL P635. Konkrétně uživatelé oceňují dobrý poměr ceny a výkonu, flexibilitu operačního systému Google TV či třeba kvalitu obrazu s ohledem k ceně. Mezi negativy se objevují zmínky o jediném USB konektoru a také pomalejším chodu televize. To se ale ostatně od této cenové hladiny dá očekávat.

Jaké má klady a zápory

Předně je potřeba zmínit, že celá řada TCL P635 nabízí vynikající poměr ceny a vybavenosti. Nabízené modely ovšem disponují také až překvapivě úzkými rámečky, a to v takové úrovni, že lze televize považovat za téměř bezrámečkové. Díky tomu plní lépe svou funkci s ohledem na vtažení uživatele do děje. Zajímavé je také to, že výrobce zvolil flexibilní systém Google TV s podporou všech zajímavých aplikací.

Co je vadou na kráse, je samozřejmě použitý LED panel, který neoslní nikterak vysokou svítivostí ani perfektním kontrastem. To ale od cenovky této televize ani nelze očekávat a ve své cenové hladině se řadí s ohledem na displej k průměru.

Jaké jsou alternativy

Jako zajímavá alternativa k televizím řady TCL P635 se nabízí například Hisense E7H. Modely od Hisense jsou o něco dražší, ale za menší příplatek dostanete kvalitnější obraz díky technologii QLED. Ta se pyšní podstatně vyšší svítivostí, ale i lepším zobrazením barev. Na druhou stranu byste museli oželet operační systém Google TV. To samo o sobě nezní jako velké negativum, je potřeba ale zmínit, že operační systém Vidaa (Hisense) nepodporuje například HBO Max (duben 2023).

Závěr

Modelová řada TCL P635 cílí spíše na méně náročné uživatele, kteří ocení všestranně vybavenou televizi bez schopnosti zruinovat uživateli peněženku. Dočkáte se průměrné kvality obrazu i reproduktorů, ale i nadstandardních funkcí. Výborná je volba operačního systému Google TV. Díky němu televize podporují všechny zajímavé aplikace a streamovací služby. Zajímavou alternativou může být o něco málo dražší, s ohledem na obraz kvalitnější, ale ve smyslu podpory aplikací méně všestranná řada Hisense E7HQ.

9 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: TCL P635 | Hodnocení: 75,9 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub je technickým expertem naší redakce. Televize má nastudovány od A po Z a neustále sleduje přední zahraniční zdroje. Pojmy jako 4K upscaling či Micro LED mu nejsou vůbec cizí a snadno vám jejich důležitost přiblíží. Zároveň má osobní zkušenosti s mnoha televizemi a jejich výběrem pro sebe i své známé. Kromě televizí najdete jeho recenze i v kategoriích monitorů, tabletů, mobilů a další elektroniky.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze TCL P635

TCL P635

9 000 Kč Orientační cena