Menu

Recenze a srovnání Baxi Luna Duo-tec+ 1.28

Doporučujeme Při nákupu v kategorii plynových kotlů

Datum doporučení: Červenec 2019

  • Třída NOx 6
  • Spaluje zemní plyn i propan
  • Mírně nižší účinnost
  • Vyšší cena
34 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Kondenzační plynový kotel Baxi Luna Duo-tec+ 1.28 umožňuje spalování zemního plynu a také propanu. Třída emisí dusíku je 6, tedy nejvyšší. Kotel je tedy velice ekologický. Díky kondenzační technologii přesahuje účinnost kotle hodnotu 100 %, konkrétně je účinnost spalování kotle Baxi až 105,7 %. V rámci kondenzačních plynových kotlů se ale jedná spíše o nižší hodnotu. Maximální výkon je 30,5 kW, jestli je to pro vaši nemovitost dostatečný výkon, vám spočítá odborný topenář. Příkon kotle je 90 W, což je poměrně běžná hodnota. Z pohledu energetické účinnosti při vytápění se kotel řadí do třídy A, což není sice podle štítku nejlepší hodnota, v praxi se ale vyšší třídy téměř neobjevují. Ohřev vody je v tomto případě pouze externí, je tedy nutné připojení zásobníku, akumulační nádrže nebo bojleru.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce Baxi
Spalované palivo Zemní plyn, Propan
Třída NOX 6
Maximální výkon (kW) 30,5
Příkon (W) 90
Ohřev teplé užitkové vody Externí
Třída sezónní energetické účinnosti při vytápění A
Účinnost (%) až 105,7

Rozměry a hmotnost

Kotel Baxi má závěsnou konstrukci, montuje se tedy na stěnu, což je praktické zejména kvůli úspoře místa. Kotel můžete pověsit například nad bojler nebo nad pračku v koupelně. Odpovídá tomu také hmotnost, která je bez vody pouze 36 kg. Krytí IPX4D zajišťuje bezpečnost elektrického zařízení před vniknutím stříkající vody a dotyku s drátem. Nemusíte se tak bát umístit kotel do koupelny či jinam, kde je zvýšená vlhkost. Rozměry kotle jsou pouze o pár centimetrů větší, než je běžné. Na výšku má kotel 76 cm, na šířku 45 a do hloubky zabere 35 cm.

Parametr Tento produkt
Hmotnost kotle (kg) 36
Krytí IPX4D
Konstrukce Závěsný
Výška (cm) 76,3
Šířka (cm) 45
Hloubka (cm) 34,5
Objem zásobníku vody (l) Neuvedeno

Závěr

Baxi Luna Duo-tec+ 1.28 je kondenzační kotel určený na spalování zemního plynu a propanu. Jeho účinnost je až 105,7 %, což je sice vysoká hodnota, u kondenzačních kotlů se ale setkáme i s vyššími hodnotami. Kotel má závěsnou konstrukci, váží pouze 36 kg. Ohřev vody je zajišťován pouze externě. Energeticky se řadí do druhé nejlepší třídy A, z pohledu emisí oxidů dusíku do nejlepší třídy 6.

Jestliže hledáte kotel s průtokovým ohříváním vody, mohla by vás zaujmout recenze kotle Protherm Panther Condens 24/25 KKV -A ze stejné cenové kategorie.

34 000 Kč Orientační cena

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na diskusní portál Zodpovíme.cz, kde odpovídá více odborníků.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Baxi Luna Duo-tec+ 1.28

Baxi Luna Duo-tec+ 1.28

34 000 Kč Orientační cena