Menu

Recenze a srovnání Baxi Luna Duo-tec+ 1.28

Doporučujeme Při nákupu v kategorii Kotle na plyn

Datum doporučení: Červenec 2019

  • Třída NOx 6
  • Mírně nižší účinnost
34 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Kondenzační plynový kotel Baxi Luna Duo-tec+ 1.28 umožňuje spalování zemního plynu a také propanu. Třída emisí dusíku je 6, tedy nejvyšší. Kotel je tedy velice ekologický. Díky kondenzační technologii přesahuje účinnost kotle hodnotu 100 %, konkrétně je účinnost spalování kotle Baxi až 105,7 %. V rámci kondenzačních plynových kotlů se ale jedná spíše o nižší hodnotu. Maximální výkon je 30,5 kW, jestli je to pro vaši nemovitost dostatečný výkon, vám spočítá odborný topenář. Příkon kotle je 90 W, což je poměrně běžná hodnota. Z pohledu energetické účinnosti při vytápění se kotel řadí do třídy A, což není sice podle štítku nejlepší hodnota, v praxi se ale vyšší třídy téměř neobjevují. Ohřev vody je v tomto případě pouze externí, je tedy nutné připojení zásobníku, akumulační nádrže nebo bojleru. 

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce Baxi
Spalované palivo Zemní plyn, Propan
Třída NOX 6
Maximální výkon (kW) 30,5
Příkon (W) 90
Ohřev teplé užitkové vody Externí
Třída sezónní energetické účinnosti při vytápění A
Účinnost (%) až 105,7

Rozměry a hmotnost

Kotel Baxi má závěsnou konstrukci, montuje se tedy na stěnu, což je praktické zejména kvůli úspoře místa. Kotel můžete pověsit například nad bojler nebo nad pračku v koupelně. Odpovídá tomu také hmotnost, která je bez vody pouze 36 kg. Krytí IPX4D zajišťuje bezpečnost elektrického zařízení před vniknutím stříkající vody a dotyku s drátem. Nemusíte se tak bát umístit kotel do koupelny či jinam, kde je zvýšená vlhkost. Rozměry kotle jsou pouze o pár centimetrů větší, než je běžné. Na výšku má kotel 76 cm, na šířku 45 a do hloubky zabere 35 cm. 

Parametr Tento produkt
Hmotnost kotle (kg) 36
Krytí IPX4D
Konstrukce Závěsný
Výška (cm) 76,3
Šířka (cm) 45
Hloubka (cm) 34,5

Závěr

Baxi Luna Duo-tec+ 1.28 je kondenzační kotel určený na spalování zemního plynu a propanu. Jeho účinnost je až 105,7 %, což je sice vysoká hodnota, u kondenzačních kotlů se ale setkáme i s vyššími hodnotami. Kotel má závěsnou konstrukci, váží pouze 36 kg. Ohřev vody je zajišťován pouze externě. Energeticky se řadí do druhé nejlepší třídy A, z pohledu emisí oxidů dusíku do nejlepší třídy 6.

Jestliže hledáte kotel s průtokovým ohříváním vody, mohla by vás zaujmout recenze kotle Protherm Panther Condens 24/25 KKV -A ze stejné cenové kategorie. 

Recenze Baxi Luna Duo-tec+ 1.28

Baxi Luna Duo-tec+ 1.28

34 000 Kč Orientační cena