Recenze a porovnání Baxi Luna Duo-tec+ 1.28 | Arecenze .cz
Menu

Recenze a srovnání Baxi Luna Duo-tec+ 1.28

Klady a zápory

Klady

  • Třída NOx 6
  • Spaluje zemní plyn i propan

Zápory

  • Mírně nižší účinnost
  • Vyšší cena
34 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Kondenzační plynový kotel Baxi Luna Duo-tec+ 1.28 umožňuje spalování zemního plynu a také propanu. Třída emisí dusíku je 6, tedy nejvyšší. Kotel je tedy velice ekologický. Díky kondenzační technologii přesahuje účinnost kotle hodnotu 100 %, konkrétně je účinnost spalování kotle Baxi až 105,7 %. V rámci kondenzačních plynových kotlů se ale jedná spíše o nižší hodnotu. Maximální výkon je 30,5 kW, jestli je to pro vaši nemovitost dostatečný výkon, vám spočítá odborný topenář. Příkon kotle je 90 W, což je poměrně běžná hodnota. Z pohledu energetické účinnosti při vytápění se kotel řadí do třídy A, což není sice podle štítku nejlepší hodnota, v praxi se ale vyšší třídy téměř neobjevují. Ohřev vody je v tomto případě pouze externí, je tedy nutné připojení zásobníku, akumulační nádrže nebo bojleru.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Baxi

Spalované palivo

Zemní plyn, Propan

Třída NOx

6

Maximální výkon (kW)

30,5

Příkon (W)

90

Ohřev teplé užitkové vody

Externí

Třída sezónní energetické účinnosti při vytápění

A

Jmenovitá účinnost 50/30 °C (%)

až 105,7

Rozměry a hmotnost

Kotel Baxi má závěsnou konstrukci, montuje se tedy na stěnu, což je praktické zejména kvůli úspoře místa. Kotel můžete pověsit například nad bojler nebo nad pračku v koupelně. Odpovídá tomu také hmotnost, která je bez vody pouze 36 kg. Krytí IPX4D zajišťuje bezpečnost elektrického zařízení před vniknutím stříkající vody a dotyku s drátem. Nemusíte se tak bát umístit kotel do koupelny či jinam, kde je zvýšená vlhkost. Rozměry kotle jsou pouze o pár centimetrů větší, než je běžné. Na výšku má kotel 76 cm, na šířku 45 a do hloubky zabere 35 cm.

Parametr Tento produkt
Hmotnost kotle (kg)

36

Krytí

IPX4D

Konstrukce

Závěsný

Výška (cm)

76,3

Šířka (cm)

45

Hloubka (cm)

34,5

Závěr

Baxi Luna Duo-tec+ 1.28 je kondenzační kotel určený na spalování zemního plynu a propanu. Jeho účinnost je až 105,7 %, což je sice vysoká hodnota, u kondenzačních kotlů se ale setkáme i s vyššími hodnotami. Kotel má závěsnou konstrukci, váží pouze 36 kg. Ohřev vody je zajišťován pouze externě. Energeticky se řadí do druhé nejlepší třídy A, z pohledu emisí oxidů dusíku do nejlepší třídy 6.

Jestliže hledáte kotel s průtokovým ohříváním vody, mohla by vás zaujmout recenze kotle Protherm Panther Condens 24/25 KKV -A ze stejné cenové kategorie.

34 000 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Baxi Luna Duo-tec+ 1.28
Jakub Gulec se v naší redakci dlouhodobě specializuje na technickou tématiku. Díky své technické orientaci při studiu a samostudiu se v problematice kotlů dobře orientuje. V článku vám například vysvětlí bezpečnostní požadavky na provoz plynových kotlů, ale také jejich konstrukční rozdíly s ohledem na umístění zásobníku. Na jeho články narazíte také v kategoriích bojlerů, aku vrtaček či pneumatik.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Baxi Luna Duo-tec+ 1.28

Baxi Luna Duo-tec+ 1.28

34 000 Kč Orientační cena