Recenze a porovnání Benekov B 14 Economix | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Benekov B 14 Economix

Klady a zápory

  • Poměrně vysoká účinnost
  • Energetická třída B
52 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Velkou oblibu si v poslední době získaly automatické kotle, jedním z nich je Benekov B 14 Economix. Dokáže efektivně spalovat hnědé uhlí a dosahuje účinnosti až 94 %. Zásobník pojme až 180 dm3 paliva, což by vám mělo vystačit na 3 až 7 dní, podle venkovní teploty a doby provozu. Jeho výkon je až 14 kW. Výkon potřebný pro vaši nemovitost vám nejlépe spočítá odborník. Topení kotlem Benekov je poměrně ekologické, splňuje podmínky ekodesignu a spadá do emisní třídy 4, tedy druhé nejlepší. Na takové kotle se v současnosti nevztahují žádná legislativní omezení. Ohřátou vodu lze načerpat do akumulační nádrže, bojleru či zásobníku.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Benekov

Spalované palivo

Hnědé uhlí

Emisní třída

4

Maximální výkon (kW)

14

Ohřev teplé užitkové vody

Externí

Třída sezónní energetické účinnosti při vytápění

B

Ekodesign

Ano

Jmenovitá účinnost 50/30 °C (%)

94

Velikost zásobníku na palivo (dm3)

180

Rozměry a hmotnost

Samotný kotel je poměrně lehký, váží 230 kilogramů. K výsledné hmotnosti je ale třeba připočíst také vodu a plný zásobník paliva. Rozměrově se pohybuje ve středních hodnotách. Na výšku měří 134 centimetrů, na šířku 92 centimetrů a do hloubky 77 centimetrů. V kotelně vám tak nezabere příliš mnoho místa.

Parametr Tento produkt
Hmotnost kotle (kg)

230

Výška (cm)

134,4

Šířka (cm)

91,8

Hloubka (cm)

76,8

Závěr

Kotel Benekov B 14 Economix je určený na spalování hnědého uhlí. Díky automatickému dopravníku je jeho obsluha snadná a časově nenáročná. Výhodou kotle je vysoká účinnost, která dosahuje 94 %. Emisní třída 4 není sice nejvyšší, ale stále ji můžeme označit za dobrý výsledek. O něco slabší je energetická účinnost spadající do třídy B. Maximální výkon kotle je 14 kW.

Pokud hledáte účinnější model s automatickým přikládáním, mohl by vás zaujmout kotel Dakon DOR 5F 24.

52 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Benekov B 14 Economix
Kateřina zjišťuje aktuální informace o kotlích na tuhá paliva a legislativě spojené s jejich provozem. Poradí, které kotle a v jakých termínech je nutno přestat používat. Má přehled o jednotlivých druzích kotlů a ví, které typy jsou zastaralé a kterými naopak můžete ještě s klidem léta topit. Srovnává jednotlivé modely především podle výkonu a emisních limitů, které by měl kotel splňovat a které udávají jeho šetrnost k životnímu prostředí. Mezi její další zpracované kategorie patří sporáky na tuhá paliva, fotopasti nebo třeba airsoftové zbraně.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Benekov B 14 Economix

Benekov B 14 Economix

52 000 Kč Orientační cena