Recenze a porovnání Benekov B 14 Economix | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Benekov B 14 Economix

Doporučujeme Při nákupu v kategorii automatických kotlů na tuhá paliva

Datum doporučení: Červenec 2019

  • Poměrně vysoká účinnost
  • Energetická třída B
52 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Velkou oblibu si v poslední době získaly automatické kotle, jedním z nich je Benekov B 14 Economix. Dokáže efektivně spalovat hnědé uhlí a dosahuje účinnosti až 94 %. Zásobník pojme až 180 dm3 paliva, což by vám mělo vystačit na 3 až 7 dní, podle venkovní teploty a doby provozu. Jeho výkon je až 14 kW. Výkon potřebný pro vaši nemovitost vám nejlépe spočítá odborník. Topení kotlem Benekov je poměrně ekologické, splňuje podmínky ekodesignu a spadá do emisní třídy 4, tedy druhé nejlepší. Na takové kotle se v současnosti nevztahují žádná legislativní omezení. Ohřátou vodu lze načerpat do akumulační nádrže, bojleru či zásobníku.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Benekov

Spalované palivo

Hnědé uhlí

Emisní třída

4

Maximální výkon (kW)

14

Ohřev teplé užitkové vody

Externí

Třída sezónní energetické účinnosti při vytápění

B

Ekodesign

Ano

Účinnost (%)

94

Velikost zásobníku na palivo (dm3)

180

Rozměry a hmotnost

Samotný kotel je poměrně lehký, váží 230 kilogramů. K výsledné hmotnosti je ale třeba připočíst také vodu a plný zásobník paliva. Rozměrově se pohybuje ve středních hodnotách. Na výšku měří 134 centimetrů, na šířku 92 centimetrů a do hloubky 77 centimetrů. V kotelně vám tak nezabere příliš mnoho místa.

Parametr Tento produkt
Hmotnost kotle (kg)

230

Výška (cm)

134,4

Šířka (cm)

91,8

Hloubka (cm)

76,8

Závěr

Kotel Benekov B 14 Economix je určený na spalování hnědého uhlí. Díky automatickému dopravníku je jeho obsluha snadná a časově nenáročná. Výhodou kotle je vysoká účinnost, která dosahuje 94 %. Emisní třída 4 není sice nejvyšší, ale stále ji můžeme označit za dobrý výsledek. O něco slabší je energetická účinnost spadající do třídy B. Maximální výkon kotle je 14 kW.

Pokud hledáte účinnější model s automatickým přikládáním, mohl by vás zaujmout kotel Dakon DOR 5F 24.

52 000 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Datum: | Produkt: Benekov B 14 Economix
Veronika Vyskočilová je naší redaktorkou už několik let. Za tu dobu nasbírala mnoho zkušeností s průzkumem trhu, zjišťováním parametrů a srovnáváním jednotlivých produktů. Nenaletí na marketingové slogany, ale dokáže si ověřit reálnou kvalitu produktů. Tuto schopnost využívá i při srovnávání kotlů. Poradí vám proto jaké jsou výhody a nevýhody jednotlivých typů kotlů a vysvětlí, proč je dobré myslet na několik let dopředu a sledovat legislativu. Zpracovala pro vás také srovnání jednotlivých variant kotlů, které najdete na příslušných stránkách.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Benekov B 14 Economix

Benekov B 14 Economix

52 000 Kč Orientační cena