Recenze a porovnání Dakon DOR 5F 24 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Dakon DOR 5F 24

Doporučujeme Při nákupu v kategorii automatických kotlů na tuhá paliva

Datum doporučení: Červenec 2019

  • Vysoká účinnost
  • Vyšší cena
70 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Problém s nutností častého přikládáním eliminují automatické kotle, jedním z nich je i Dakon DOR 5F 24. Ten je určený na spalování výhradně dřevěných peletek, a to s účinností až 96 %, což je jedna z nejvyšších hodnot v našem srovnání (v červnu 2019). Topení tímto kotlem splňuje předpoklady pro ekologický provoz. Řadí se do nejvyšší emisní třídy 5 a také splňuje podmínky ekodesignu. Maximální výkon je až 24 kW. Výkon potřebný pro váš domov vám spočítá odborný topenář i s ohledem na zateplení budovy. Co se týká sezónní energetické účinnosti, je na tom kotel velice dobře, řadí se do třídy A+, tedy nejlepší v našem srovnání. Velikost zásobníku je standardních 180 dm3, je možné umístit jej jak na pravou, tak na levou stranu kotle.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Dakon

Spalované palivo

Dřevěné peletky

Emisní třída

5

Maximální výkon (kW)

24

Ohřev teplé užitkové vody

Externí

Třída sezónní energetické účinnosti při vytápění

A+

Ekodesign

Ano

Účinnost (%)

96

Velikost zásobníku na palivo (dm3)

180

Rozměry a hmotnost

Samotný kotel nepatří mezi ty nejtěžší, k hmotnosti 290 kilogramů si ale musíte připočíst také hmotnost vody a paliva v zásobníku. Výškově se jedná o nízký kotel, což může být praktické v malých kotelnách. Měří pouze 106 centimetrů, do šířky má 101 centimetrů a do hloubky 109 centimetrů.

Parametr Tento produkt
Hmotnost kotle (kg)

290

Výška (cm)

106

Šířka (cm)

101,5

Hloubka (cm)

109

Závěr

Dakon DOR 5F 24 je vhodný pro všechny, kdo hledají automatický kotel s výkonem do 24 kW. Hlavní výhodou je vysoká účinnost a ekologické vytápění. To je zajištěno splněním podmínek ekodesignu a zařazením do nejvyšší emisní třídy 5. Dobrou známku získal model také za sezónní energetickou účinnost, konkrétně A+. Zásobník na dřevěné peletky, který pojme až 180 dm3 paliva, a je možné umístit na obě strany kotle. Můžete jej tak přizpůsobit stávající instalaci.

Jestliže hledáte ještě kompaktnější kotel, mohl by vás zaujmout model Atmos D 25 PX s integrovaným zásobníkem.

70 000 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Datum: | Produkt: Dakon DOR 5F 24
Veronika Vyskočilová je naší redaktorkou už několik let. Za tu dobu nasbírala mnoho zkušeností s průzkumem trhu, zjišťováním parametrů a srovnáváním jednotlivých produktů. Nenaletí na marketingové slogany, ale dokáže si ověřit reálnou kvalitu produktů. Tuto schopnost využívá i při srovnávání kotlů. Poradí vám proto jaké jsou výhody a nevýhody jednotlivých typů kotlů a vysvětlí, proč je dobré myslet na několik let dopředu a sledovat legislativu. Zpracovala pro vás také srovnání jednotlivých variant kotlů, které najdete na příslušných stránkách.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Dakon DOR 5F 24

Dakon DOR 5F 24

70 000 Kč Orientační cena