Recenze a porovnání Prosat WE 15 kW | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Prosat WE 15 kW

Doporučujeme Při nákupu v kategorii automatických kotlů na tuhá paliva

Datum doporučení: Leden 2020

72,6 % Celkové hodnocení
  • Poměrně slušná účinnost
  • Emisní třída 5
  • Pravá i levá varianta
  • Energetická třída B
  • Vysoká hmotnost
  • Spaluje pouze černé uhlí
74 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Prosat WE 15 kW je zástupcem stále populárnějšího druhu kotlů – jedná se o automatický model určený pro spalování černého uhlí. Účinnost spalování je poměrně vysoká – 90 %. U automatických kotlů ale obvykle najdete ještě vyšší hodnoty. Uhlí je uchováváno v zásobníku, který pojme až 140 dm3. To je dostatek pro 3 až 5 dní vytápění, záleží ale na specifických podmínkách, jako je teplota. Maximální výkon kotle je 15 kW. Jestli je to dostatek pro vytápění vaší nemovitosti vám spočítá odborník, záleží totiž na mnoha okolnostech. Ve stejné řadě ale výrobce představil i modely s 20, 25, 35 a 45 kW. Provoz tohoto kotle není legislativně nijak omezen, spadá do nejlepší emisní třídy 5 a splňuje podmínky Ekodesignu.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Prosat

Spalované palivo

Černé uhlí

Emisní třída

5

Maximální výkon (kW)

15

Ohřev teplé užitkové vody

Externí

Třída sezónní energetické účinnosti při vytápění

B

Ekodesign

Ano

Účinnost (%)

90

Velikost zásobníku na palivo (dm3)

140

Rozměry a hmotnost

Kotel je vyrobený z 6mm ocelového kotlového plechu. Jeho hmotnost 320 kg (bez vody) je vysoká. Připočíst musíte ještě topnou vodu a zásobu paliva. Rozměrově se jedná o střední až větší kotel. Na výšku má 116 cm, na šířku 119 a do hloubky zabere skoro 95 cm. S těmito rozměry je třeba při výběru počítat, zejména pokud máte v kotelně málo místa.

Parametr Tento produkt
Hmotnost kotle (kg)

320

Výška (cm)

116

Šířka (cm)

119

Hloubka (cm)

94,5

Závěr

Automatický kotel Prosat WE 15 kW je určený pro spalování černého uhlí. To zvládá se slušnou účinností 90 %, u automatických kotlů ale bývá účinnost i vyšší. Výhodou je emisní třída 5, tedy nejvyšší, a zároveň splnění podmínek Ekodesignu. Energetická účinnost kotle však spadá do třídy B, což není nejlepší výsledek. Maximální výkon je 15 kW, výrobce však nabízí i účinnější varianty.

Jestliže jste rozhodnutí pro automatický kotel, ale hledáte účinnější variantu, doporučujeme k přečtení recenzi kotle Dakon DOR 5F 24.

74 000 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Datum: | Produkt: Prosat WE 15 kW | Hodnocení: 72,6 %
Veronika Vyskočilová je naší redaktorkou už několik let. Za tu dobu nasbírala mnoho zkušeností s průzkumem trhu, zjišťováním parametrů a srovnáváním jednotlivých produktů. Nenaletí na marketingové slogany, ale dokáže si ověřit reálnou kvalitu produktů. Tuto schopnost využívá i při srovnávání kotlů. Poradí vám proto jaké jsou výhody a nevýhody jednotlivých typů kotlů a vysvětlí, proč je dobré myslet na několik let dopředu a sledovat legislativu. Zpracovala pro vás také srovnání jednotlivých variant kotlů, které najdete na příslušných stránkách.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Prosat WE 15 kW

Prosat WE 15 kW

74 000 Kč Orientační cena