Recenze a porovnání Protherm Panther Condens 24/25 KKV-A
Menu

Recenze a srovnání Protherm Panther Condens 24/25 KKV-A

Doporučujeme Při nákupu v kategorii plynových kotlů

Datum doporučení: Červenec 2019

79,0 % Celkové hodnocení
  • Vysoká účinnost
  • Displej
  • Vyšší cena
  • Nutnost stavebních úprav při montáži
41 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Kombinovaný kondenzační kotel Protherm Panther Condens 24/25 KKV-A umožňuje kromě vytápění také průtokový ohřev vody. Díky tomu máte vždy zajištěný dostatek teplé vody i pro větší počet členů domácnosti. Kotel je možné používat pro spalování zemního a také kapalného plynu, a to s vysokou účinností až 109,5 %. To byla v době psané této recenze (červen 2019) nejvyšší hodnota v našem srovnání. Kotel umí efektivně využívat elektrickou energii potřebnou k provozu. Jak za sezónní účinnost při vytápění, tak za účinnost při ohřevu vody, získal kotel shodnou známku A. Díky tomu, že spadá do 5. třídy emisí oxidů dusíku NOx, jej lze považovat za ekologický přístroj, na který se nevztahují žádná legislativní omezení.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Protherm

Spalované palivo

Zemní plyn, kapalný plyn

Třída NOx

5

Maximální výkon (kW)

26

Ohřev teplé užitkové vody

Průtokový

Třída sezónní energetické účinnosti při vytápění

A

Třída energetické účinnosti při ohřevu TUV

A

Účinnost (%)

až 109,5

Rozměry a hmotnost

Nízká hmotnost 37,1 kilogramu vám jistě napovídá, že se jedná o závěsný model. Díky krytí IPX4D se nemusíte bát ani umístění v koupelně, neohrozí jej totiž ani stříkající voda či zásah drátem. Rozměry tento kotel kopíruje běžné hodnoty závěsných kotlů. Na výšku měří 74 cm, na šířku 41,8 cm a do hloubky 34 cm.

Parametr Tento produkt
Hmotnost kotle (kg)

37,1

Krytí

IPX4D

Konstrukce

Závěsný

Výška (cm)

74

Šířka (cm)

41,8

Hloubka (cm)

34,3

Závěr

Protherm Panther Condens 24/25 KKV-A je závěsný kondenzační kotel určený pro spalování zemního a kapalného plynu. Dosahuje přitom vysoké účinnosti až 109,5 %. Kotel lze považovat za ekologické zařízení, dokládá to 5. třída NOx a také energeticky účinný přístroj, důkazem jsou dvě známky A za účinnost při vytápění i ohřevu vody.

Pokud hledáte účinný kotel, ale hledáte lacinější variantu, můžete si přečíst recenzi kotle stejného výrobce Protherm Gepard Condens 18/25 MKV-A.

41 000 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Datum: | Produkt: Protherm Panther Condens 24/25 KKV-A | Hodnocení: 79,0 %
Veronika Vyskočilová je naší redaktorkou už několik let. Za tu dobu nasbírala mnoho zkušeností s průzkumem trhu, zjišťováním parametrů a srovnáváním jednotlivých produktů. Nenaletí na marketingové slogany, ale dokáže si ověřit reálnou kvalitu produktů. Tuto schopnost využívá i při srovnávání kotlů. Poradí vám proto jaké jsou výhody a nevýhody jednotlivých typů kotlů a vysvětlí, proč je dobré myslet na několik let dopředu a sledovat legislativu. Zpracovala pro vás také srovnání jednotlivých variant kotlů, které najdete na příslušných stránkách.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Protherm Panther Condens 24/25 KKV-A

Protherm Panther Condens 24/25 KKV-A

41 000 Kč Orientační cena