Menu

Recenze a srovnání Protherm Panther Condens 24/25 KKV-A

Doporučujeme Při nákupu v kategorii Kotle na plyn

Datum doporučení: Červenec 2019

  • Vysoká účinnost
  • Žádné výrazné nedostatky
33 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Kombinovaný kondenzační kotel Protherm Panther Condens 24/25 KKV-A umožňuje kromě vytápění také průtokový ohřev vody. Díky tomu máte vždy zajištěný dostatek teplé vody i pro větší počet členů domácnosti. Kotel je možné používat pro spalování zemního a také kapalného plynu, a to s vysokou účinností až 109,5 %. To byla v době psané této recenze (červen 2019) nejvyšší hodnota v našem srovnání. Kotel umí efektivně využívat elektrickou energii potřebnou k provozu. Jak za sezónní účinnost při vytápění, tak za účinnost při ohřevu vody, získal kotel shodnou známku A. Díky tomu, že spadá do 5. třídy emisí oxidů dusíku NOx, jej lze považovat za ekologický přístroj, na který se nevztahují žádná legislativní omezení. 

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce Protherm
Spalované palivo Zemní plyn, kapalný plyn
Třída NOX 5
Maximální výkon (kW) 26
Ohřev teplé užitkové vody Průtokový
Třída sezónní energetické účinnosti při vytápění A
Třída energetické účinnosti při ohřevu TUV A
Účinnost (%) až 109,5

Rozměry a hmotnost

Nízká hmotnost 37,1 kilogramu vám jistě napovídá, že se jedná o závěsný model. Díky krytí IPX4D se nemusíte bát ani umístění v koupelně, neohrozí jej totiž ani stříkající voda či zásah drátem. Rozměry tento kotel kopíruje běžné hodnoty závěsných kotlů. Na výšku měří 74 cm, na šířku 41,8 cm a do hloubky 34 cm. 

Parametr Tento produkt
Hmotnost kotle (kg) 37,1
Krytí IPX4D
Konstrukce Závěsný
Výška (cm) 74
Šířka (cm) 41,8
Hloubka (cm) 34,3

Závěr

Protherm Panther Condens 24/25 KKV-A je závěsný kondenzační kotel určený pro spalování zemního a kapalného plynu. Dosahuje přitom vysoké účinnosti až 109,5 %. Kotel lze považovat za ekologické zařízení, dokládá to 5. třída NOx a také energeticky účinný přístroj, důkazem jsou dvě známky A za účinnost při vytápění i ohřevu vody.

Pokud hledáte účinný kotel, ale hledáte lacinější variantu, můžete si přečíst recenzi kotle stejného výrobce Protherm Gepard Condens 18/25 MKV-A.

Recenze Protherm Panther Condens 24/25 KKV-A

Protherm Panther Condens 24/25 KKV-A

33 000 Kč Orientační cena