Menu

Recenze a srovnání Viadrus A3C 4čl WEB malý zásobník (2017+)

Klady

  • Vysoká účinnost
  • Možnost střídat palivo
  • Dálkové ovládání

Zápory

  • Vysoká cena
  • Velké rozměry
123 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Zvláštností automatického kotle Viadrus A3C 4čl WEB malý zásobník (2017+) je možnost použití dvou druhů paliva. Topit můžete buď hnědým uhlím, nebo dřevěnými peletkami. V případě potřeby je při vhodném provedení možné palivo i střídat. Kotel splňuje podmínky ekodesignu a při topení peletkami patří do nejlepší emisní třídy 5. Na tuto variantu je také možné čerpat kotlíkové dotace. U topení hnědým uhlím je to pak třída 4. Podle použitého paliva se liší také maximální výkon i účinnost kotle. Při spalování uhlí dosáhne kotel výkonu až 23 kW s účinností 93,3 %, třída sezónní energetické účinnosti je pak C. Pokud budete topit peletkami, můžete počítat s maximálním výkonem 25 kW a účinností 91,4 %. Spalování peletek řadí kotel do třídy sezónní energetické účinnosti  A+. Do zásobníku se vejde 240 dm3 paliva, kotel se ale prodává také s velkým zásobníkem, ten má kapacitu 460 dm3. Kotel se vyrábí v pravo-levém provedení, zásobník je tedy možné umístit na obě strany podle potřeby.

 

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Viadrus

Spalované palivo

Hnědé uhlí, dřevěné peletky

Emisní třída

4 (uhlí), 5 (peletky)

Maximální výkon (kW)

25

Příkon (W)

112

Ohřev teplé užitkové vody

Externí

Třída sezónní energetické účinnosti při vytápění

C (uhlí), A+ (peletky)

Ekodesign

Ano

Jmenovitá účinnost 50/30 °C (%)

93,3 (uhlí), 91,4 (peletky)

Velikost zásobníku na palivo (dm3)

240

Rozměry a hmotnost

Model značky Viadrus patří mezi ty největší a nejtěžší kotle. Bez vody a paliva váží 495 kg, s velkým zásobníkem ještě více. Také rozměry jsou nadprůměrné. Na výšku má kotel 170 cm, na šířku 138 cm a do do hloubky zabere téměř 82 cm.

Parametr Tento produkt
Hmotnost kotle (kg)

495

Výška (cm)

170,8

Šířka (cm)

138

Hloubka (cm)

81,7

Závěr

Viadrus A3C 4čl WEB malý zásobník (2017+) je kotel s možností spalování dřevěných peletek nebo uhlí. Palivo je uchováváno v zásobníku na pravé nebo levé straně kotle a kotel jej automaticky přikládá. Jeho výkon je 23 kW u uhlí a 25 kW u peletek. Model splňuje ekodesign, při spalování peletek se řadí do nejlepší emisní třídy 5, při spalování uhlí je to pak třída o stupeň horší. Výhodou je také vysoká účinnost 93,9 % u uhlí a 91,4 % u peletek. Výhodou je také možnost dálkového ovládání. Největší nevýhodou je pak vysoká pořizovací cena. Někomu mohou vadit také velké rozměry.

Pokud hledáte automatický kotel na dřevěné peletky, ale nechcete do něj tolik investovat, mohl by vás zaujmout model Atmos D 25 PX.

123 000 Kč Orientační cena
Kateřina zjišťuje aktuální informace o kotlích na tuhá paliva a legislativě spojené s jejich provozem. Poradí, které kotle a v jakých termínech je nutno přestat používat. Má přehled o jednotlivých druzích kotlů a ví, které typy jsou zastaralé a kterými naopak můžete ještě s klidem léta topit. Srovnává jednotlivé modely především podle výkonu a emisních limitů, které by měl kotel splňovat a které udávají jeho šetrnost k životnímu prostředí. Mezi její další zpracované kategorie patří sporáky na tuhá paliva, fotopasti nebo třeba airsoftové zbraně.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Viadrus A3C 4čl WEB malý zásobník (2017+)

Viadrus A3C 4čl WEB malý zásobník (2017+)

123 000 Kč Orientační cena