Recenze Tescoma President 24 cm 4,5 l - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Tescoma President 24 cm 4,5 l

Výborné Celkové hodnocení

Nejlepší cena/výkon v kategorii Samostatné hrnce

Klady

  • Nepřilnavý povrch
  • Odolá kovovému náčiní
  • Použití 3v1
  • Všechny typy ohřevu
  • Lze mýt v myčce nádobí

Zápory

  • Nemá nálevku
  • Nemá stupnici litráže
  • Pomalejší nahřívání
1 500 Kč Orientační cena

Hrnec Tescoma President 24 cm 4,5 l je jedním z nejoblíbenějších a nejprodávanějších produktů na trhu. Nabízí optimální objem, díky kterému najde využití v menších i větších domácnostech. Pyšní se dokonalým nepřilnavým povrchem s charakterem přírodního kamene.

Základní charakteristiky

Hrnec Tescoma President 24 cm 4,5 l zaujme především svým dobrým poměrem ceny a výkonu. Jedná se o nejoblíbenější řadu nádobí této značky, která je typická svým nepřilnavým povrchem s charakterem přírodního kamene, čímž současně vyniká i v našem srovnání. K přípravě jídel na tomto povrchu vám postačí jen minimum tuku, aniž by se jídlo připálilo – díky tomu bude jednak pokrm zdravější, ale zároveň vám to ušetří i starosti s údržbou, která bude snadná.

Na rozdíl od litiny či jiných citlivých materiálů můžete v tomto případě používat i kovové náčiní, takže si k hrnci nemusíte pořizovat žádné speciální šetrné vařečky či metličky, což vám ušetří i další náklady. Plusové body hrnec získává i za svůj vzhled, protože je mimořádně estetický, a navíc má skrze odolný materiál i dlouhou životnost. K hrnci obdržíte také skleněnou poklici, takže v něm můžete i dusit, navíc přes ni lze vidět dovnitř. Výhodou je zde také osazení masivními kovovými rukojeťmi, hrnec se tudíž hodí i do trouby.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Tescoma

Počet kusů v sadě

1

Poklice

Ano

Výrobní materiál

Nerez, sklo, hliníková slitina

Vhodné na indukci

Ano

Vhodné do trouby

Ano

Odměřovací stupnice

Ne

Vylévací okraj

Ne

Mytí v myčce

Ano

Objem (l)

4,5

Průměr (cm)

24

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Jedním z důvodů, proč jsme tento hrnec zařadili do srovnání, je spousta kladných uživatelských recenzí. Jejich celkový průměr dosahuje na portále heureka.cz vynikajících 99 %, což svědčí o velké míře spokojenosti. Tu však potvrzuje také fakt, že hrnec získal ocenění Produkt roku hned dva ročníky po sobě, takže lze předpokládat, že se na něj budete moci opravdu spolehnout. Uživatelé si přitom nejvíce chválí vlastnosti nepřilnavého povrchu, jakož i odolnost vůči kovovému náčiní a nešetrnému používání dospívajících dětí.

Najdou se o negativní ohlasy, a to především na delší dobu nahřívání hrnce. To uživatelé zmiňují jak při použití na sklokeramickém povrchu, tak i na indukci.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Hlavní předností tohoto hrnce je unikátní výrobní materiál, který tvoří nepřilnavý povrch s charakterem přírodního kamene. Jeho příznivé vlastnosti oceníte jak při vaření, tak i při samotné údržbě. Navíc se nemusíte obávat poškrábání, povrch odolá i kovovému náčiní, čímž zastiňuje mnohé hrnce z nerezu, litiny či jiných citlivějších materiálů. Výhodou je také možnost používání v troubě, a to včetně poklice, což je vlastnost, kterou mnohé hrnce nenabízí. Navíc se hodí pro všechny typy ohřevu včetně indukce.

Za nevýhodu ale považujeme to, že se hrnec pomaleji nahřívá, což potvrzují i některé uživatelské recenze. Navíc uvnitř chybí měrná stupnice, kterou nabízí i mnohé levnější produkty. Nenajdete zde ani nálevku či cedník pro snazší oddělení surovin od vody.

Porovnání s alternativami

Hledáte-li alternativu k hrnci Tescoma President 24 cm 4,5 l a poohlížíte se po objemnější variantě, pak za zvážení stojí například Tescoma President 24 cm 7 l. Jde o hrnec stejné značky, ovšem vyrobený z odlišného materiálu a s větší výškou. Díky tomu má větší objem a hodí se tak pro přípravu více jídla současně, navíc je také vhodný na všechny typy ohřevu včetně indukce. Skrze nerezový povrch se vám však mohou pokrmy snadno připalovat, což je jedna ze stěžejních nevýhod.

Závěrečné shrnutí

Hrnec Tescoma President 24 cm 4,5 l je skvělým řešením pro ty uživatele, kteří hledají hrnec se skvělými vlastnostmi za příznivou cenu. Tento model se vyznačuje unikátním kameninovým povrchem, který je nejen nepřilnavý, ale zároveň na něm můžete používat kovové náčiní. Nemusíte tudíž pořizovat speciální nylonové či plastové náčiní, takže se obejdete bez další investice. K přípravě jídel vám navíc postačí jen minimum tuku, tudíž budete vařit zdravěji.

Za výhodu považujeme také vzhled přírodního kamene, díky čemuž se hrnec stane ozdobou vaší kuchyně. Předností je také možnost použití na všech typech ohřevu včetně indukce, navíc lze hrnec i s poklicí používat i v troubě jako pekáč. Nevýhodou je zde fakt, že uvnitř hrnce chybí měrná stupnice, kterou najdete u vybrané konkurence, a také to, že nemá nálevku ani cedník.

1 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Tescoma President 24 cm 4,5 l | Hodnocení: Výborné
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva ráda tráví svůj volný čas v kuchyni, kde za léta nasbírala spoustu praktických zkušeností. Dobře se vyzná v nejrůznějších spotřebičích a nezbytném kuchyňském vybavení, mezi které bezpochyby patří také hrnce. Díky praktickým zkušenostem z kuchyně a načerpání informací z ověřených zdrojů vám pomůže se zorientovat v aktuálních trendech tohoto segmentu a poradí, na co byste se měli při výběru hrnce zaměřit. Do jejího hledáčku pak spadají také témata spojená s aktivním životním stylem.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Tescoma President 24 cm 4,5 l

Tescoma President 24 cm 4,5 l

1 500 Kč Orientační cena