Recenze a test Beper BC 130 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Beper BC 130

75,2 % Celkové hodnocení

Nejmenší rozměry v kategorii Malé domácí pekárny

Klady

  • Průzor ve víku
  • Kompaktní rozměry

Zápory

  • Menší kapacita
  • Ve většině ohledů průměrná
2 300 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Domácí pekárna značky Beper se hodí do jedno- až dvoučlenné domácnosti, upečete v ní totiž chleba jen do hmotnosti 900 g, větší rodině by proto nemusela stačit. Příkon 550 W je pro takto velkou pekárnu zcela dostačující, to samé platí pro nádobu s jedním hnětačem. Na výběr máte ze dvou velikostí bochníku, některé modely mají i tři. Co se stupňů propečení týče, pekárna nabízí tři, tedy standard. Ovládání modelu je membránové, což je opět shodné s většinou modelů na trhu. Rozměrově jde o jeden z menších modelů na trhu, což ocení každý, kdo nemá v kuchyni mnoho místa. Na rozměry pekárny se můžete podívat níže v tabulce.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Beper

Maximální hmotnost bochníku (g)

900

Příkon (W)

550

Počet hnětacích háků v nádobě

1

Počet velikostí bochníku

2

Stupně propečení kůrky

3

Ovládání

Membránové

Šířka (cm)

33

Hloubka (cm)

24

Výška (cm)

29

Hmotnost (kg)

4,5

Programy

Pekárna Beper BC 130 může nabídnout 12 programů, což je u pekáren víceméně standard, existují i pekárny s 20 programy. U tohoto modelu mezi nimi najdete bezlepkové pečení, které ocení nejenom celiaci, dále rychlé pečení i přípravu marmelády. Vyrobit jogurt tato pekárna však nedokáže, nezvládá ani přípravu rýže a nenabídne nastavitelný program, který byste si přizpůsobili podle svých představ.

Parametr Tento produkt
Počet programů

12

Bezlepkové pečení

Ano

Rychlé pečení

Ano

Marmeláda/džem

Ano

Výroba jogurtu

Ne

Vaření rýže

Ne

Nastavitelný program

Ne

Vybavení a funkce

Beper BC 130 disponuje desetiminutovou pamětí v případě, že vám vypadne proud. Po jeho nahození do tohoto časového intervalu dokáže pokračovat v započatém procesu, tuto funkci proto považujeme za uživatelsky přívětivou. Některé pekárny mají paměť až 15 minut, delší už většinou nebývá. Odložený start lze navolit až s 13hodinovým zpožděním, což je poměrně slušná hodnota. Pokud to nestihnete, dokáže pekárna ještě hodinu po dopečení udržet teplotu, aby byl chleba opravdu čerstvý.

Samozřejmostí je displej, zvukový signál a také průhledné víko, přes které můžete nahlédnout, co se uvnitř pekárny právě děje. Nenajdete u ní však funkci automatického přidání ingrediencí, například semínka tak do těsta musíte přidat sami. Někomu nemusí stačit ani jedna pečící nádoba, v balení je ale odměrka i háček pro vyjmutí hnětačů.

Parametr Tento produkt
Paměť při výpadku el. proudu (min)

10

Možnost pozastavení programu

Ano

Odložený start (hod)

13

Udržování teploty po upečení

Ano

Displej

Ano

Akustický signál

Ano

Automatické přidávání ingrediencí

Ne

Počet pečicích nádob ve výbavě

1

Háček pro vyjmutí hnětačů

Ano

Odměrka

Ano

Průhledné víko

Ano

Naše hodnocení a závěr

Pekárnu Beper BC 130 doporučujeme maximálně do dvoučlenných domácností, zvládne upéct chleba jen do hmotnosti 900 g. Co se funkcí týče, hodí se spíše pro středně náročné uživatele. Nabízí 12 programů včetně bezlepkového i rychlého pečení, umí připravit i marmeládu, jogurt však nikoliv. Start lze odložit o průměrných 13 hodin, má paměť při výpadku proudu i funkci udržování teploty po dopečení. Na výběr máte ze tří stupňů propečení kůrky, tedy standard. Pokud by vás zajímal model s pestřejší nabídkou programů v podobné cenové kategorii, podívejte se také na recenzi pekárny G3Ferrari G10078.

2 300 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Beper BC 130 | Hodnocení: 75,2 %
Eliška se jako redaktorka většinou zaměřuje na velké domácí spotřebiče. Pečení ale patří mezi její záliby, a ujala se proto i domácích pekáren. Tématu se pečlivě věnuje a díky několikaletým zkušenostem se srovnáváním produktů vám poradí, jak vybrat vhodnou domácí pekárnu a nenaletět. Z kuchyňských pomocníků má na starosti třeba také stolní trouby, klasické trouby a různé typy vařičů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Beper BC 130

Beper BC 130

2 300 Kč Orientační cena