Menu

Bravo B-4262 – Recenze, testy a srovnání

84,6 % Celkové hodnocení

v kategorii Domácí pekárny

Klady

  • 12 programů včetně výroby marmelády
  • Bezlepkové pečení
  • Odložený start až o 15 hodin

Zápory

  • Jen jedna pečící nádoba ve výbavě
  • Chybí automatické přidání ingrediencí
2 200 Kč Orientační cena

 

Souhrnné údaje 

Pekárna Bravo B-4262 dokáže upéct chleba o velikosti až 1 250 g, nejedná se o největší bochník v našem srovnání (duben 2020), postačí však i pro čtyřčlennou domácnost. Můžete samozřejmě upéct i menší chleba, k tomu lze na pekárně vybrat jednu ze tří velikostí bochníku a přístroj dle toho nastaví optimální podmínky pro pečení. Podle vašich preferencí můžete zvolit také jeden ze čtyř stupňů propečení kůrky, od světlé po tmavou, ve spěchu poslouží stupeň pro rychlé pečení. K hnětení těsta poslouží dva hnětací háky, tento počet je méně obvyklý, většina pekáren v našem srovnání má hák pouze jeden, jelikož jde o objemově menší přístroje, dva ale těsto lépe zpracují.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Bravo

Maximální hmotnost bochníku (g)

1 250

Příkon (W)

850

Počet hnětacích háků v nádobě

2

Počet velikostí bochníku

3

Stupně propečení kůrky

4

Ovládání

Tlačítka

Hmotnost (kg)

6,5

Programy

Tato pekárna značky Bravo nabízí výběr z 12 programů a jako větší část pekáren myslí i na ty z vás, kteří máte potravinové omezení, může totiž nabídnout i program pro pečení bez lepku. Od klasického se bezlepkové pečení liší tím, že potřebuje více času na zapracování tekutých ingrediencí a těsto z bezlepkové mouky má celkově jiné vlastnosti. Tento program se tedy opravdu hodí. Pekárna má také program rychlého pečení nebo výroby marmelády, což ale není výjimkou. Jako většina modelů v našem srovnání neumí však ani Bravo B-4262 připravit jogurt.

Parametr Tento produkt
Počet programů

12

Bezlepkové pečení

Ano

Rychlé pečení

Ano

Marmeláda/džem

Ano

Výroba jogurtu

Ne

Vybavení a funkce

Pekárna Bravo B-4262 vyniká délkou odloženého startu, začátek pečení lze posunout o nadprůměrných 15 hodin, čímž může zajistit, že se ráno probudíte k čerstvě upečenému chlebu. A pokud si přispíte, pekárna dokáže udržet teplotu po upečení až po dobu jedné hodiny. Jako všechny pekárny v našem srovnání má i tato displej a na hotový chléb či nutnost přisypání ingrediencí vás upozorní zvukovým signálem. Nevýhodou je, že ingredience neumí přidat sama, to ale dokáže jen pár pekáren. Ve vybavení nabízí model B-4262 jednu pečící nádobu, háček pro vyjmutí hnětačů a odměrku. Hodí se i průhledné víko, kterým vidíte, co se uvnitř právě děje a jak dílo vypadá.

Parametr Tento produkt
Paměť při výpadku el. proudu (min)

10

Odložený start (hod)

15

Udržování teploty po upečení

Ano

Displej

Ano

Akustický signál

Ano

Automatické přidávání ingrediencí

Ne

Počet pečicích nádob ve výbavě

1

Háček pro vyjmutí hnětačů

Ano

Odměrka

Ano

Průhledné víko

Ano

Naše hodnocení a závěr

Pekárna Bravo B-4262 uspokojí menší i větší domácnosti, umí totiž  upéct chleba ve třech velikostech, největší o váze 1 250 g. Ke hnětení těsta poslouží dva hnětací háky, většina pekáren v našem srovnání má jen jeden, dva ale těsto lépe zpracují. Můžete si vybrat ze čtyř stupňů propečení kůrky včetně rychlého pečení a start lze odložit až o 15 hodin. Nabízí funkci bezlepkového pečení či přípravy marmelády, s výrobou jogurtu u ní však nepočítejte.

2 200 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Bravo B-4262 | Hodnocení: 84,6 %
Eliška se jako redaktorka většinou zaměřuje na velké domácí spotřebiče. Pečení ale patří mezi její záliby, a ujala se proto i domácích pekáren. Tématu se pečlivě věnuje a díky několikaletým zkušenostem se srovnáváním produktů vám poradí, jak vybrat vhodnou domácí pekárnu a nenaletět. Z kuchyňských pomocníků má na starosti třeba také stolní trouby, klasické trouby a různé typy vařičů.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Za nič na svete mi pekáreň neprepeká chlieb zvrchu, len z bokov, prečo?

Ján Kamenistý

Domácí pekárny nemají v horní části topné těleso, chléb z domácí pekárny tak bude prakticky vždy nahoře světlejší.

Eliška Srncová, redaktor

Dobrý den, ztratila jsem odměrku k této pekárně, můžete mi napsat objem odměrky? Děkuji

Iveta

Dobrý den, objem odměrky by měl být 220 ml.

Karolína Šerá, redaktor

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Bravo B-4262

Bravo B-4262

2 200 Kč Orientační cena