Menu

Bravo B-4392 – Recenze, testy a srovnání

33,3 % Celkové hodnocení

v kategorii Domácí pekárny

Klady a zápory

  • 4 hnětací háky
  • Vysoká hmotnost
2 300 Kč Orientační cena
  • 33,3 %
    Celkové
    hodnocení

Souhrnné údaje 

Domácí pekárna Bravo B-4392 poslouží početnějším rodinám díky možnosti upéct až 1 400 g velký chléb. Velikosti bochníku nabízí ale celkem tři, takže není nutné vždy dělat jen toto množství, můžete zvolit i menší bochník. Díky čtyřem hnětacím hákům v nádobě si můžete být jistí, že bude těsto vždy dobře prohněteno a připraveno na pečení. Zároveň je to výjimečné, většinou se totiž, alespoň v době vzniku recenze (leden 2018), můžete setkat jen se dvěma hnětacími háky. Chléb si můžete upéct přesně podle své chuti, a to díky třem stupňům propečení kůrky. Díky membránovému ovládání se bude pekárna lépe udržovat, kolem tlačítkového ovládání se totiž snadno usazuje nečistota, což se u membrány nestane. Příkon 815 W byl v době vzniku recenze nadprůměrný.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Bravo

Maximální hmotnost bochníku (g)

1 400

Příkon (W)

815

Počet hnětacích háků v nádobě

4

Počet velikostí bochníku

3

Stupně propečení kůrky

3

Ovládání

Membránové

Šířka (cm)

40

Hloubka (cm)

27

Výška (cm)

31

Hmotnost (kg)

8,03

Programy

Domácí pekárna značky Bravo nabídne svým uživatelům dvanáct programů, v době vzniku recenze šlo o průměrný počet. Co se týče programů, které jsou uživateli nejvyhledávanější, má program rychlé pečení, program na tvoření džemu, ale vyloženě bezlepkový program nemá. Na druhou stranu má speciální program na pečivo z celozrnné mouky a v návodu dokonce radí, která mouka je bez lepku, využít tedy můžete ten.

Parametr Tento produkt
Počet programů

12

Bezlepkové pečení

Ne

Rychlé pečení

Ano

Marmeláda/džem

Ano

Výroba jogurtu

Ne

Vybavení a funkce

Mezi pozitiva pekárny Bravo v kategorii vybavení a funkce patří například průhledné víko, které není u všech modelů samozřejmostí. Díky němu můžete mít přehled o tom, co se děje s těstem a jak chleba, nebo cokoliv jiného, co v pekárně budete připravovat, vypadá.

Displej považujeme za standardní, v našem porovnávacím testu jej má 100 % pekáren. Schopnost udržování teploty po upečení oceníte v případě, že nemáte čas jít hned jíst, ale chcete bochník ještě chvilku nechat v teple. Užitečná je tato funkce v kombinaci s odloženým startem. U této pekárny to v praxi může vypadat tedy tak, že si odpoledne nachystáte ingredience, odložíte start pečení až o 13 hodin, pekárna po dopečení počká, až přijdete ke snídani a vy tak můžete hned ráno mít čerstvý, teplý chléb.

Mezi prvky, které nákup modelu Bravo B-4392 mohou ovlivnit, patří například paměť při výpadku elektrického proudu, tato pekárna ji udrží po deset minut. V době vzniku recenze šlo ovšem o hodnotu těsně pod průměrem. Někteří uživatelé jistě ocení také dvě pečící nádoby v balení, přičemž jedna je rozdělená, takže můžete mít dva samostatné bochníky, nebo je možné dělat v pekárně zároveň dvě různé varianty chleba při stejném programu – například klasický a bezlepkový.

p.p1 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; font: 12.0px ‚Helvetica Neue‘; color: #454545}

Za zvážení stojí také určitě rozměry a váha pekárny. Výškou 40 cm přesahuje průměr, hloubkou 27 cm je naopak pod ním. Výška 31 cm byla potom v době testování průměrná. To celkově znamená, že pro pekárnu bude možná horší najít místo ve skříňce, vzhledem k hmotnosti 8 kg bychom ani nedoporučovali s přístrojem často manipulovat a neustále ho schovávat, spíše bude vhodné mu najít trvalé místo.


p.p1 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; font: 12.0px ‚Helvetica Neue‘; color: #454545}
p.p1 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; font: 12.0px ‚Helvetica Neue‘; color: #454545}

Parametr Tento produkt
Paměť při výpadku el. proudu (min)

10

Odložený start (hod)

13

Udržování teploty po upečení

Ano

Displej

Ano

Akustický signál

Ano

Automatické přidávání ingrediencí

Ne

Počet pečicích nádob ve výbavě

2

Háček pro vyjmutí hnětačů

Ano

Odměrka

Ano

Průhledné víko

Ano

Naše hodnocení a závěr

Pokud uvažujete nad koupí této domácí pekárny, určitě vás nebudeme odrazovat. Pekárna Bravo B-4392 je neobvyklá počtem hnětacích háků, má totiž hned čtyři a to je vysoký nadstandard. Co se týče základních parametrů, vede si velmi dobře, u všech si udržuje standard. Dvanáct programů ocení ti, kteří si chtějí s pekárnou vyhrát a vyzkoušet například i domácí džem, nebo chtějí v pekárně jen těsto nechat pořádně připravit a nakynout, a posléze z něj udělat třeba pizzu. Paměť při výpadku elektrického proudu je sice jen deset minut, některé modely v porovnání vydrží mnohem déle, na druhou stranu jde o průměr, který vás zachrání i při náhodném vytažení kabelu ze zásuvky. Nakonec, pekárně se nedá v podstatě nic moc vytknout, ale upozornit bychom chtěli na hmotnost a rozměry. Zejména kvůli hmotnosti nedoporučujeme se zařízením neustále manipulovat, bude lepší mu najít trvalé místo.

2 300 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Bravo B-4392 | Hodnocení: 33,3 %
Eliška se jako redaktorka většinou zaměřuje na velké domácí spotřebiče. Pečení ale patří mezi její záliby, a ujala se proto i domácích pekáren. Tématu se pečlivě věnuje a díky několikaletým zkušenostem se srovnáváním produktů vám poradí, jak vybrat vhodnou domácí pekárnu a nenaletět. Z kuchyňských pomocníků má na starosti třeba také stolní trouby, klasické trouby a různé typy vařičů.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Bravo B-4392

Bravo B-4392

2 300 Kč Orientační cena