Recenze a test Concept PC 5040 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Concept PC 5040

16,7 % Celkové hodnocení

v kategorii Domácí pekárny

Klady a zápory

  • Program bezlepkového pečení
  • Nízká cena
  • Tlačítkové ovládání
1 700 Kč Orientační cena
  • 16,7 %
    Celkové
    hodnocení

Souhrnné údaje 

Co se týče maximální velikosti bochníku, v pekárně Concept upečete pecen o maximální hmotnosti 1 250 g. Mohla by tak vyhovovat i početnějším rodinám, bát se jí ovšem nemusí ani uživatelé z méně početných domácností. Pekárna totiž nabízí tři různé velikosti bochníku. Volit také můžete ze tří stupňů propečení kůrky a chléb tak může být přesně podle vašich představ. Díky dvěma hnětacím hákům v nádobě bude pekárna skvělá na prohnětení těsta. Příkon 850 W patřil v době psaní této recenze (květen 2017) k nadprůměrným, pekárna by se proto mohla zahřívat o něco rychleji. Drobnou nevýhodou může být tlačítkové ovládání, do spár kolem tlačítek často zalézá špína a tak jsou náročnější na údržbu.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Concept

Maximální hmotnost bochníku (g)

1 250

Příkon (W)

850

Počet hnětacích háků v nádobě

2

Počet velikostí bochníku

3

Stupně propečení kůrky

3

Ovládání

Tlačítka

Šířka (cm)

43

Hloubka (cm)

28

Výška (cm)

28

Hmotnost (kg)

5,9

Programy

Programů, ze kterých si při pečení můžete vybírat je celkem 12, což byla v době vzniku této recenze průměrná hodnota. Zaměřili jsem se na přítomnost tří důležitých programů, ze kterých pekárně Concept nechybí ani jeden. Nechybí jí tedy rychlé pečení, které ušetří čas a náklady. Kromě chleba v ní připravíte například i marmeládu nebo džem a v neposlední řadě je vybavená speciálním programem pro bezlepkové pečení, který stále ještě není u pekáren samozřejmostí. Ze speciálních programů tak chybí snad jen program na výrobu jogurtu.

Parametr Tento produkt
Počet programů

12

Bezlepkové pečení

Ano

Rychlé pečení

Ano

Marmeláda/džem

Ano

Výroba jogurtu

Ne

Vybavení a funkce

V kategorii vybavení a funkce je pár věcí, které lze této domácí pekárně vytknout, ale zároveň ji můžeme za pár věcí i pochválit. Například průhledné víko, které umožňuje průhled do prostoru pekárny a vy tak můžete sledovat, co se uvnitř děje, například jak se dopéká kůrka.

Standardu se těší pekárna v případě displeje, kterým disponuje, nebo ve schopnosti udržet teplotu po skončení pečení, což znamená, že chléb nemusíte ihned po skončení pečení vyjmout, ale můžete ho nechat nějakou dobu v teple, abyste si ho mohli dát čerstvý v ten pravý čas. Některé pekárny také disponují několika pečicími nádobami, v tomto případě však s pekárnou pořídíte jen jednu. V případě, že vám jedna nepostačí, další budete muset dokoupit.

Důležitou funkcí je také paměť při výpadku elektrického proudu. Tento model si informace o průběhu pečení uchová 10 minut. Funkce odložený start potom nabízí možnost přizpůsobení vašemu rozvrhu, takže pekárna může nabídnout čerstvě upečený chleba k snídani nebo večeři podle vašich požadavků. Pečení můžete odložit o dvanáct hodin, což byl opět horší průměr.

p.p1 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; font: 12.0px ‚Helvetica Neue‘; color: #454545}

Při výběru pro vás budou jistě důležité také rozměry. Výškou přesahuje průměr, který byl v době hodnocení, zbytek je pod průměrem. Má totiž 43 cm, ale zato je nižší a i hloubka je menší – v tomto případě dosahují rozměry shodných 28 cm. Obecně patří pekárna k těm menším z našeho testu. Váha je v tomto případě 5,9 kg. Průměr v době srovnání činil 7,06 kg, s touto pekárnou se vám tak bude o něco lépe manipulovat, pokud ji nemůžete mít někde natrvalo.


p.p1 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; font: 12.0px ‚Helvetica Neue‘; color: #454545}
p.p1 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; font: 12.0px ‚Helvetica Neue‘; color: #454545}

Parametr Tento produkt
Paměť při výpadku el. proudu (min)

10

Odložený start (hod)

12

Udržování teploty po upečení

Ano

Displej

Ano

Akustický signál

Ano

Automatické přidávání ingrediencí

Ne

Počet pečicích nádob ve výbavě

1

Háček pro vyjmutí hnětačů

Ano

Odměrka

Ano

Průhledné víko

Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Tento produkt již ohodnotilo několik desítek krátkodobých i dlouhodobých uživatelů. Hodnocení je ve valné většině pozitivní, ale samozřejmě velmi subjektivní. Zatímco si mnoho uživatelů chválí rozmanitý výběr z programů, jiný některý postrádá, takže je jen na vašem zvážení, co přesně od pekárny očekáváte. Uživatelé se však shodují, že tento produkt nabízí skvělý poměr cena/výkon. Jako menší nevýhodu vidí v popiscích na přístroji, ty jsou totiž v angličtině, takže je nutné si je nejdříve přeložit pomocí manuálu. Je to však jen o zvyku.

Naše hodnocení a závěr

Pokud uvažujete nad koupí této domácí pekárny, určitě neuděláte chybu. Díky velkému objemu uspokojí i početnější rodinu a díky rozmanitosti funkcí osloví i nadšence, kteří chtějí experimentovat a připravit v pekárně i něco jiného, než chleba. Pekárna pokulhává v některých funkcích, ty je potřeba však zvážit individuálně, do jaké míry jsou pro vás důležité. Obecně nabízí za svoji nízkou cenu mnoho pozitiv. Pokud však očekáváte od pekárny něco jiného, můžete se poohlédnout i po dalších modelech v našem srovnávacím testu. Například pekárna Eta Duplica Vital 2147 by mohla uspokojit vaše požadavky.

1 700 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Concept PC 5040 | Hodnocení: 16,7 %
Eliška se jako redaktorka většinou zaměřuje na velké domácí spotřebiče. Pečení ale patří mezi její záliby, a ujala se proto i domácích pekáren. Tématu se pečlivě věnuje a díky několikaletým zkušenostem se srovnáváním produktů vám poradí, jak vybrat vhodnou domácí pekárnu a nenaletět. Z kuchyňských pomocníků má na starosti třeba také stolní trouby, klasické trouby a různé typy vařičů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Concept PC 5040

Concept PC 5040

1 700 Kč Orientační cena