Menu

Recenze a test Concept PC-5060

Již se neprodává
78,4 % Celkové hodnocení
 • Bezlepkový program
 • Chybí paměť při výpadku proudu
2 300 Kč Orientační cena
 • 9,7/10
  Hnětení a pečení
 • 6,4/10
  Údržba a nastavení
 • 9,2/10
  Programy
 • 7,7/10
  Vybavení a funkce
 • 78,4 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Domácí pekárna Concept PC-5060 vypadá na první pohled velmi slibně, je tu ale několik nedostatků. Prvním může být podprůměrná maximální hmotnost bochníku. Ta sice nepatří k nejmenším, stále se drží nad 1,1 kg, ale chcete-li péct chleba pro velkou rodinu, asi stačit nebude. Na druhou stranu má pekárna, jako většina v našem srovnávacím testu z května 2017 dva hnětací háky, takže můžete mít jistotu, že bude těsto dobře zpracováno. Příkon 800 W také zajistí, že bude celý proces probíhat rychleji.

Co se samotného chleba týče, na pekárně lze nastavit dvě velikosti bochníku, který chcete upéct, a samotný chléb pak může mít navíc různě propečenou kůrku. Se třemi stupni propečení kůrky si můžete upéct chléb přesně podle chuti. Dvě velikosti bochníku patřily v době vzniku recenze k menšímu počtu, tři stupně propečení kůrky jsou potom zlatý střed. Jako další mínus, za které pekárna ztrácí mnoho bodů, vidíme ovládání tlačítky. To je nevýhodné zejména kvůli udržování čistoty. Okolo vystouplých tlačítek se snáze usazuje špína a mnohem hůře se čistí.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce Concept 18 % Tefal, 9 % Sencor, 9 % Eta, 9 % Guzzanti, 9 % Livoo, 9 % Sana, 9 % Klarstein, 9 % Domo, 9 % G3Ferrari, 9 % Beper
Maximální hmotnost bochníku (g) 1 125 1 100,00
Příkon (W) 800 639,50
Počet hnětacích háků v nádobě 2 82 % 1, 18 % 2
Počet velikostí bochníku 2 73 % 3, 18 % 2, 9 % Neuvedeno
Stupně propečení kůrky 3 82 % 3, 9 % 2, 9 % 1
Ovládání Tlačítka 82 % Dotykové / membránové, 18 % Tlačítka

Programy

Na programech si pekárna značky Concept body trochu nahání. Průměrných dvanáct programů postačí pro běžný provoz. Důležité je zmínit, že pekárna disponuje programem bezlepkové pečení, jež neměla v době vzniku tohoto textu ani polovina pekáren. Co je v podstatě standard je potom program rychlé pečení, se kterým se šetří váš čas, a program marmeláda/džem, s nímž bude příprava domácí marmelády jednoduchá a rychlá.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet programů 12 14,45
Program bezlepkové pečení Ano 91 % Ano, 9 % Ne
Program rychlé pečení Ano 91 % Ano, 9 % Ne
Program marmeláda/džem Ano 91 % Ano, 9 % Ne
Program výroba jogurtu Ne 64 % Ano, 36 % Ne

Vybavení a funkce

V kategorii vybavení a funkce pekárna ztratila body hlavně kvůli absenci paměti při výpadku proudu. Tato paměť zajišťuje, že pekárna po menším, v průměru jedenáctiminutovém výpadku, začne pracovat tam, kde skončila. Co ale potěší je funkce odložený start a to až o dvanáct hodin. Můžete si tak nastavit, že pekárna dokončí pečení chleba dřív, než vstanete. Vy tak máte jistotu, že bude chléb čerstvý a vy jej můžete posnídat. Pekárna navíc po dokončení programu udržuje po nějakou dobu stálou teplotu, takže chléb v ní nevychladne dřív, než jej vyndáte.

Informace o průběhu pečení můžete najít na displeji, který pekárna má. To, že pekárně chybí funkce automatického přidávání ingrediencí je škoda, ale v době našeho srovnání jí disponovalo opravdu jen málo pekáren. Co je však důležité je to, že má pekárna háček pro vyjmutí hnětačů. S ním se vám hnětací háky z chleba budou vydělávat pohodlněji. Pekárna má také průhledné víko, což je další benefit, protože​ díky němu můžete sledovat proces a kontrolovat, zda jde vše podle plánu. Pekárna má ve výbavě jednu pečící nádobu, většinou jdou další dokoupit.

Protože mohou být pro někoho podstatné i rozměry spotřebiče, zejména kvůli vyhranění prostoru v kuchyni, zmíníme i ty. Co se týče ​šířky, jde o jednu z nejužších pekáren z našeho srovnávacího testu, má pouhých 24 cm. Aby se do pekárny ale vůbec vešel kilový bochník, který může upéct, je potřeba centimetry někde nahnat. Bohužel je tedy se 41 centimetry jedna z nejhlubších pekáren. Výškou 29 cm dosahuje však průměru. I hmotnost 7 kg je průměrná.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Paměť při výpadku el. proudu (min) 0 9,89
Odložený start (hod) 12 13,55
Udržování teploty po upečení Ano 82 % Ano, 9 % Ne, 9 % Neuvedeno
Displej Ano 100 % Ano
Akustický signál Ano 100 % Ano
Automatické přidávání ingrediencí Ne 82 % Ne, 18 % Ano
Počet pečících nádob ve výbavě 1 100 % 1
Háček pro vyjmutí hnětačů Ano 100 % Ano
Odměrka Ano 100 % Ano
Průhledné víko Ano 100 % Ano
Šířka (cm) 24 32,57
Hloubka (cm) 41 28,96
Výška (cm) 29 30,44
Hmotnost (kg) 7 5,60

Hodnocení dalších uživatelů

S domácí pekárnou Concept PC-5060 má zkušenost několik desítek krátkodobých i dlouhodobých uživatelů. Někteří oceňují její nadčasový design, většina se však shodla hlavně na tom, že pekárna peče kvalitně a oceňují rozmanitost programů, kterými pekárna disponuje. V negativních ohlasech se objevuje často fakt, že uživatelům nepřijde dostatečně srozumitelný návod dodávaný společně s pekárnou, to považujeme ale za velmi subjektivní názor.

Naše hodnocení a závěr

Pekárna vypadá na první pohled slibně, ztrácí však mnoho bodů zejména v kategorii funkcí, a to kvůli absenci paměti při výpadku proudu. To lze na základě našeho srovnání považovat za standard, protože celkem tato funkce chyběla jen dvěma pekárnám a někdy i opravdu pár minut postačí. Srážku bodů si pekárna vysloužila ale už hned ze začátku kvůli ovládání tlačítky. Jde sice o individuální věc, možná někomu bude vyhovovat více, než ovládání dotykové, my to však hodnotíme negativně, protože se kvůli tomu pekárna udržuje hůře čistá. Požadujete-li od pekárny tyto dvě vlastnosti, tedy dotykové ovládání a paměť při výpadku elektrického proudu, můžeme doporučit například model Kenwood BM 450.

2 300 Kč Orientační cena
| Datum: | Produkt: Concept PC-5060 | Hodnocení: 78,4 % 100 % 0 %

Další recenze

Recenze Concept PC-5060

Concept PC-5060

0. místo  v porovnání
2 300 Kč Orientační cena