Menu

Domo B 3962 – Recenze, testy a srovnání

v kategorii Domácí pekárny

Klady

 • Má všechny základní prvky výbavy
 • Úzký model
 • Bezlepkové pečení

Zápory

 • Chybí program na marmelády/džemy
 • Kratší paměť při výpadku proudu
 • Poměr ceny a výkonu
2 000 Kč Orientační cena
 • 0,0 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Ze základních parametrů pekárny Domo je zjevné, že tento model není určený pro početnější domácnosti. Maximální kapacita 900 g je vhodná zhruba pro dvě až tři osoby. Příkon 550 W odpovídá menší kapacitě, v době psaní recenze (prosinec 2019) byl zhruba 200 W pod průměrem. Stejně tak je pro modely s menší kapacitou běžný pouze jeden hnětací hák, u větších pekáren jsou dva takřka nezbytností. U této pekárny můžete volit ze dvou velikostí bochníku, většina pekáren dává na výběr ze tří. Stupně propečení kůrky jsou potom tři, to samé platí pro většinu modelů na trhu. Ovládací panel má tlačítka pokrytá membránou, tuto drobnost chválíme, nestane se totiž, že by se vám v otvorech okolo tlačítek usazovaly nečistoty.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Domo

Maximální hmotnost bochníku (g)

900

Příkon (W)

550

Počet hnětacích háků v nádobě

1

Počet velikostí bochníku

2

Stupně propečení kůrky

3

Ovládání

Membránové

Šířka (cm)

22

Hloubka (cm)

30

Výška (cm)

30

Programy

Pozitivně u modelu Domo hodnotíme zejména přítomnost bezlepkového programu, který je pro řadu uživatelů velmi důležitý. Nechybí ani velmi populární rychlý program. Celkově můžete volit ze dvanácti možných nastavení, průměrný počet byl cca 14. Mezi nabízenými programy nenajdete variantu pro vaření marmelády, která je u pekáren poměrně běžná, ani méně obvyklý program na výrobu jogurtu.

Parametr Tento produkt
Počet programů

12

Bezlepkové pečení

Ano

Rychlé pečení

Ano

Marmeláda/džem

Ne

Výroba jogurtu

Ne

Vybavení a funkce

V otázce vybavení a funkcí pekárna Domo neurazí, ale ani nenadchne. Chybí jí automatické přidávání ingrediencí, s touto funkcí se ale u pekáren setkáte jen výjimečně. Při výpadku proudu má paměť jen deset minut, některé pekárny zvládají i dvojnásobek. Odložený start až o 13 hodin byl víceméně standard, to samé platí pro výbavu sestávající z háčku na vyjmutí hnětačů, jedné pečicí nádoby a odměrky. Pekárně nechybí displej, průhledné okénko ve víku ani akustický signál či funkce udržování teploty. To vše je u domácích pekáren podstatné, ale zároveň také prakticky samozřejmé.

Pokud hledáte kompaktní model do menší kuchyně, možná vás potěší šířka pekárny, která je pouhých 22 cm. Výška a hloubka 30 cm už jsou spíše průměrné hodnoty.

Parametr Tento produkt
Paměť při výpadku el. proudu (min)

10

Odložený start (hod)

13

Udržování teploty po upečení

Ano

Displej

Ano

Akustický signál

Ano

Automatické přidávání ingrediencí

Ne

Počet pečicích nádob ve výbavě

1

Háček pro vyjmutí hnětačů

Ano

Odměrka

Ano

Průhledné víko

Ano

Naše hodnocení a závěr

Domácí pekárna Domo B 3962 se řadí k modelům s menší kapacitou a nižším příkonem, které dobře zapadnou do dvou až tříčlenné domácnosti. Její nabídka programů je spíše slabší, chválíme sice bezlepkové pečení, nepotěší ale absencí programu na vaření marmelády. Výbava odpovídala tehdejšímu standardu, pekárna nepostrádá nic podstatného, ale ani nenabídne nic navíc. Délka časovače je zhruba průměrná, délka paměti spíše kratší. Sečteno podtrženo tak jde o víceméně standardní model vhodný pro zákazníky, kteří plně nevyužijí kapacitu větších pekáren. Jako nevýhodu ovšem vnímáme její cenu, nepatří sice k nejdražším pekárnám, za cenu okolo dvou tisíc korun ale najdete i modely s lepšími parametry, například pekárnu Bravo B-4392.

2 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Domo B 3962
Eliška se jako redaktorka většinou zaměřuje na velké domácí spotřebiče. Pečení ale patří mezi její záliby, a ujala se proto i domácích pekáren. Tématu se pečlivě věnuje a díky několikaletým zkušenostem se srovnáváním produktů vám poradí, jak vybrat vhodnou domácí pekárnu a nenaletět. Z kuchyňských pomocníků má na starosti třeba také stolní trouby, klasické trouby a různé typy vařičů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Domo B 3962

Domo B 3962

2 000 Kč Orientační cena