Recenze a test Domo B 3963 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Domo B 3963

75,0 % Celkové hodnocení

v kategorii Malé domácí pekárny

Klady

  • Ve řadě ohledů standardní
  • Bezlepkové pečení

Zápory

  • Nenabízí výrobu marmelády ani jogurtu
  • Pouze 2 velikosti bochníku
  • Nižší příkon
2 300 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Pekárna značky Domo se hodí spíše pro méně náročné uživatele, kterým stačí celkově spíše průměrné, ale dostačující parametry. Disponuje nižším příkonem 550 W, nahřátí i samotné pečení tak nemusí být zcela pohotové. Na výběr potom máte jen ze dvou velikostí bochníku, ačkoli standardem jsou tři možnosti. Tři varianty najdete alespoň při volbě propečení kůrky chleba. Potěší také membránové ovládání, které se snadno čistí a najdete jej u většiny domácích pekáren.

Rozměrově jde o klasickou menší pekárnu, na konkrétní míry se můžete podívat níže v tabulce. Kapacita 1 kg bude vyhovovat méně početným domácnostem.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Domo

Maximální hmotnost bochníku (g)

1 000

Příkon (W)

550

Počet hnětacích háků v nádobě

1

Počet velikostí bochníku

2

Stupně propečení kůrky

3

Ovládání

Membránové

Šířka (cm)

25

Hloubka (cm)

36,3

Výška (cm)

29

Hmotnost (kg)

4,3

Programy

DOMO B 3963 nabízí 12 programů, což je sice nižší číslo, běžnému uživateli však bude stačit. Najdete zde program na bezlepkové pečení, které ocení nejen celiaci, pekárna umožňuje i rychlé pečení při nedostatku času. Jako jedna z mála v našem srovnání (červen 2020) však neumí připravit marmeládu ani jogurt. Nedočkáte se ani individuálně nastavitelného programu, který mívají některé dražší pekárny.

Parametr Tento produkt
Počet programů

12

Bezlepkové pečení

Ano

Rychlé pečení

Ano

Marmeláda/džem

Ne

Výroba jogurtu

Ne

Vaření rýže

Ne

Nastavitelný program

Ne

Vybavení a funkce

Výrobci modelu B 3963 mysleli na nepředvídatelné situace, pokud při pečení dojde k výpadku proudu, dokáže si pekárna uchovat paměť 10 minut a při obnově elektřiny pokračovat v procesu. Potřebujete-li si zvolit, kdy má být chleba upečený, můžete odložit start až o 13 hodin, a vrátit se tak k čerstvému pečivu nad ránem nebo po příchodu z práce. Nestihnete-li se navíc vrátit včas, dokáže pekárna udržet teplotu po skončení procesu ještě další hodinu. Ani jedna z těchto hodnot není nijak nadstandardní, nejsou ale ani špatné.

Domo B 3963 disponuje displejem i zvukovým signálem, který vás dokáže upozornit také, když máte přidat dodatečné ingredience, například semínka. Funkci automatického vsypání ingrediencí pekárna nemá. V balení najdete háček na vyjmutí hnětače i několik odměrek, to je u pekáren obvyklé. Nechybí průzor ve víku, díky kterému můžete sledovat, jak pečení probíhá.

Parametr Tento produkt
Paměť při výpadku el. proudu (min)

10

Možnost pozastavení programu

Ne

Odložený start (hod)

13

Udržování teploty po upečení

Ano

Displej

Ano

Akustický signál

Ano

Automatické přidávání ingrediencí

Ne

Počet pečicích nádob ve výbavě

1

Háček pro vyjmutí hnětačů

Ano

Odměrka

Ano

Průhledné víko

Ano

Naše hodnocení a závěr

Pekárna Domo B 3963 se hodí spíše méně náročným uživatelům, kterým stačí základní funkce. Nabízí odložení startu až o 13 hodin, udržování teploty po dopečení a také desetiminutovou paměť při výpadku proudu. Můžete se zvolit ze tří stupňů propečení kůrky a dvou velikostí bochníku, kdy maximální hmotnost je 1 000 g, což nemusí stačit větším rodinám. Přístroj disponuje 12 programy, ve kterých najdete rychlou přípravu i pečení bez lepku, výroba marmelády a jogurtu však chybí. Pokud tyto programy na pekárně požadujete, mohla by se vám hodit pekárna ETA Delicca mini 8149.

2 300 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Domo B 3963 | Hodnocení: 75,0 %
Eliška se jako redaktorka většinou zaměřuje na velké domácí spotřebiče. Pečení ale patří mezi její záliby, a ujala se proto i domácích pekáren. Tématu se pečlivě věnuje a díky několikaletým zkušenostem se srovnáváním produktů vám poradí, jak vybrat vhodnou domácí pekárnu a nenaletět. Z kuchyňských pomocníků má na starosti třeba také stolní trouby, klasické trouby a různé typy vařičů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Domo B 3963

Domo B 3963

2 300 Kč Orientační cena