Menu

Domo B 3990 – Recenze, testy a srovnání

50,0 % Celkové hodnocení

v kategorii Domácí pekárny

Klady a zápory

  • Program bezlepkového pečení
  • Chybějící paměť při výpadku elektrického proudu
3 600 Kč Orientační cena
  • 50,0 %
    Celkové
    hodnocení

Souhrnné údaje 

Maximální velikostí bochníku 1 400 g se pekárna Domo řadí k objemnějším modelům na trhu. Přijde tedy vhod i početnějším rodinám, nabízí ovšem také výběr ze tří velikostí bochníků a tak se nemusíte bát, že by pro vás výsledný chléb byl příliš velký. Možnost volby máte také v případě propečení kůrky, vybírat můžete ze tří různých stupňů. Příkon pekárny 800 W je o trochu vyšší než průměr v době vzniku recenze (květen 2017), který byl 730 W. Pekárna by tak neměla mít problém s dlouhým zahříváním. V pečící nádobě jsou dva hnětací háky, které se postarají o dokonale promísené těsto. Ovládání této pekárny je dotykové/membránové, to vám výrazně ulehčí vnější údržbu, nehrozí totiž usazování špíny okolo tlačítek.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Domo

Maximální hmotnost bochníku (g)

1 400

Příkon (W)

800

Počet hnětacích háků v nádobě

2

Počet velikostí bochníku

3

Stupně propečení kůrky

3

Ovládání

Membránové

Šířka (cm)

40

Hloubka (cm)

25,5

Výška (cm)

30

Hmotnost (kg)

8,4

Programy

Pekárna značky Domo disponuje dvanácti různými programy, což byl v době vzniku srovnávacího testu průměr. Z námi požadovaných programů zvládá rychlé pečení a přípravu marmelády nebo džemu. Chybí jí ovšem program pro bezlepkové pečení a tak nebude ideálním řešením pro uživatele trpící celiakií.

Parametr Tento produkt
Počet programů

12

Bezlepkové pečení

Ne

Rychlé pečení

Ano

Marmeláda/džem

Ano

Vybavení a funkce

Zásadní nedostatek oproti ostatním modelům spočívá v případě pekárny Domo B 3990 v chybějící paměti při výpadku proudu. Pokud vám v procesu přípravy například vyletí pojistky, pravděpodobně budete moci použité suroviny rovnou vyhodit, pekárna totiž na probíhající program už nenaváže. Na druhou stranu ale oplývá funkcí odloženého startu až na 13 hodin, což byl v době psaní této recenze víceméně průměr. Zvládne také po upečení nějakou dobu udržovat chléb v teple, aby se tím prodloužila jeho čerstvost. K pohodlnému ovládání je samozřejmě nezbytností dispej, o průběhu programu navíc můžete mít přehled díky průhlednému víku. Drobností zůstává, že pekárna nemá automatické přidávání ingrediencí ani více pečících nádob ve výbavě, obojí je ale stále poměrně výjimečné.

Vzhledem k velkému objemu je pochopitelné, že pekárna Domo patří k rozměrnějším modelům na trhu. Na výšku měří 30 cm, na šířku 40 cm a její hloubka je 25,5 cm. Pekárna váží 8,4 kg a řadí se tak k těžším modelům. S tím je třeba počítat zejména pokud plánujete s pekárnou často manipulovat, s takovouto hmotností by nemuselo být časté přendavání příliš pohodlné.

Parametr Tento produkt
Paměť při výpadku el. proudu (min)

0

Odložený start (hod)

13

Udržování teploty po upečení

Ano

Displej

Ano

Automatické přidávání ingrediencí

Ne

Počet pečicích nádob ve výbavě

1

Háček pro vyjmutí hnětačů

Ano

Průhledné víko

Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Mnoho uživatelů vyzdvihuje osvětlenou komoru nebo jednoduchou obsluhu. Co však někteří kritizují je složitost samotného návodu nebo krátkou přívodní šňůru, která může zhoršovat umístění pekárny ve vaší kuchyni. Další z výtek je příliš dlouhé signalizující pípání na konci pečícího programu, to bohužel bývá u mnoha pekáren. 

Naše hodnocení a závěr

Pekárna Domo B 3990 je vhodná i do početnějších domácností, díky její maximální velikosti bochníku. Další výhodou jsou tři různě nastavitelné velikosti chleba. Negativem pro některé uživatele může být chybějící program pro bezlepkové pečení, z tohoto důvodu bychom pekárnu nedoporučili celiakům. Dalším mínusem může být absence paměti při výpadku proudu. Pozitivní je ovšem přítomnost dvou hnětacích háků. Podle uživatelů má pekárna poměrně krátkou přívodní šňůru, schopností pečení jim ale vyhovuje. Pokud vás tato pekárna zaujala, například objemem, určitě jde o dobrou volbu. Jestliže hledáte jiný model, třeba pro bezlepkové pečení, můžeme vám doporučit například pekárnu Eta Delicca 7149.

3 600 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Domo B 3990 | Hodnocení: 50,0 %
Eliška se jako redaktorka většinou zaměřuje na velké domácí spotřebiče. Pečení ale patří mezi její záliby, a ujala se proto i domácích pekáren. Tématu se pečlivě věnuje a díky několikaletým zkušenostem se srovnáváním produktů vám poradí, jak vybrat vhodnou domácí pekárnu a nenaletět. Z kuchyňských pomocníků má na starosti třeba také stolní trouby, klasické trouby a různé typy vařičů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Domo B 3990

Domo B 3990

3 600 Kč Orientační cena