Recenze a test ECG PCB 538 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test ECG PCB 538

50,0 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

  • Dostupná cena
  • Tlačítkové ovládání
  • Chybí program pro bezlepkové pečení
1 400 Kč Orientační cena
  • 50,0 %
    Celkové
    hodnocení

Souhrnné údaje 

Maximální velikost bochníku 1 300 g potěší početnější domácnosti, jde ideální kapacitu pro čtyřčlennou rodinu. Příkon 800 W byl v době psaní recenze (říjen 2018) průměrný, zmíněnou velikost bochníku zvládne spolehlivě připravit, doba pečení by ani neměla být příliš dlouhá. V nádobě najdete dva hnětací háky, což je lepší pro dokonalé prohnětení těsta před samotným pečení. Bohužel nebudete mít příliš na výběr z velikostí bochníku, model ECG PCB 538 v tomto ohledu nabízí pouze dvě možnosti, stejně jako zhruba polovina tehdy hodnocených modelů. I to ovšem může méně náročným uživatelům zcela postačit. Na druhou stranu pekárně nechybí možnost nastavení tří stupňů propečení kůrky, chléb si tak můžete připravit podle chuti. Jako nevýhodu vidíme tlačítkové ovládání. Sice se od membránového či dotykového funkcí neliší, kolem tlačítek se ale ráda udržuje špína, ta se mnohdy těžce odstraňuje. Z estetického, hygienického a především praktického hlediska tlačítka tedy příliš nedoporučujeme, na druhou stranu nejde o nic katastrofálního. 

Parametr Tento produkt
Maximální hmotnost bochníku (g)

1 300

Příkon (W)

800

Počet hnětacích háků v nádobě

2

Počet velikostí bochníku

2

Stupně propečení kůrky

3

Ovládání

Tlačítka

Šířka (cm)

43,8

Hloubka (cm)

27,1

Výška (cm)

27,5

Hmotnost (kg)

6,6

Programy

Výrobce pekárny ECG bohužel nemyslel na uživatele s bezlepkovou dietou, u případného pečení bezlepkového pečiva si tak budete muset poradit sami, nenajdete pro něj žádný zvláštní program. Bezlepkovým pečením disponovala v době psaní recenze zhruba polovina modelů, ze kterých si v případě zájmu jistě vyberete. Co ovšem u pekárny nechybí, je program rychlé pečení, i takový, díky kterému v pekárně připravíte marmeládu. Dohromady nabízí tento model deset různých programů. 

Parametr Tento produkt
Počet programů

10

Bezlepkové pečení

Ne

Rychlé pečení

Ano

Marmeláda/džem

Ano

Vybavení a funkce

V kategorii vybavení a funkcí si vede model ECG poměrně dobře. Pokud vám vypadne proud, vytáhnete zařízení omylem ze zásuvky, nebo jen vyhodíte pojistky, nepanikařte. Pokud obnovíte přísun energie do pekárny do deseti minut, naváže tam, kde bylo pečení přerušeno. To bylo v době psaní recenze pro pekárny typické, vždy doporučujeme modely alespoň s takovou pamětí, existují ale i některé s delší. Řada uživatelů jistě ocení čerstvý chléb k snídani či večeři, nikomu se ale nechce v noci vstávat a pekárnu zapínat, a během dne není každý doma. Pro takové případ slouží možnost odložit start až o 13 hodin.

Díky displeji, který najdete u všech modelů, budete vědět veškeré potřebné informace, zejména potom zbývající čas pečení. Po upečení pekárna ještě hodinu udržuje teplotu, pokud se tedy někde zdržíte, i po chvilce odkladu můžete vytáhnout z pekárny teplý chléb. Jako výhodu vidíme háček pro vyjmutí hnětacích háků, který má model ECG ve výbavě. Společně s tím zakoupíte rovnou v balení také jednu pečicí nádobu. Zřídka kdy jich najdete v základní sadě více, někdy jdou ale dokoupit.

Modelu ECG bychom rádi vytkli šířku 43,8 cm. Ta přesahuje tehdejší průměr téměř o 8 cm, což může činit potíže při uskladnění zařízení. Co se týče výšky a hloubky, s 27 cm jde v tomto ohledu o drobnější model. Hmotnost 6,6 kg je průměrná. 

Parametr Tento produkt
Paměť při výpadku el. proudu (min)

10

Odložený start (hod)

13

Udržování teploty po upečení

Ano

Displej

Ano

Automatické přidávání ingrediencí

Ne

Počet pečicích nádob ve výbavě

1

Háček pro vyjmutí hnětačů

Ano

Průhledné víko

Ano

Hodnocení dalších uživatelů

S pekárnou značky ECG má zkušenost, ať už dlouhodobou či krátkodobou, již řada uživatelů. V několika desítkách recenzí se často opakují pochvaly na jednoduché ovládání, pekárnu ale často zvolili pro její dostupnou cenu, ta podle jejich posouzení odpovídá kvalitě provedení pekárny, jejím schopnostem i kvalitě pečení. Některé recenze se zaměřují také na negativní stránky modelu. Za ty uživatelé považují nepodsvícený displej, sem tam najdete zmínku o hlučnosti. Jde o subjektivní názory, pro úplnost informací vám je zde ale uvádíme, pro případ, že by pro vás zrovna hlučnost byla důležitá.

Naše hodnocení a závěr

Zásadní nedostatek u tohoto modelu nenajdeme asi žádný, přesto bychom rádi upozornili na absenci programu pro bezlepkové pečení nebo tlačítkové ovládání. To ale stále nejsou parametry, které by z modelu ECG PCB 538 dělaly vyloženě nepoužitelný produkt. Naopak si myslíme, že nabízí základní výbavu a funkce, které odpovídají dostupné pořizovací ceně okolo 1 400 Kč. Pokud nejste moc na experimentování, bude vám  stačit základní nabídka 10 programů a potěší vás jednoduchá obsluha. O něco víc si vyhrajete například s modelem Tefal PF 611838. Je sice z vyšší cenové kategorie, zato nabízí 19 programů pečení, vysoký příkon a 4 pečící nádoby ve výbavě.

1 400 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: ECG PCB 538 | Hodnocení: 50,0 %
Eliška Srncová se jako redaktorka většinou zaměřuje na velké domácí spotřebiče. Pečení ale patří mezi její záliby, a ujala se proto i domácích pekáren. Tématu se pečlivě věnuje a díky několikaletým zkušenostem se srovnáváním produktů vám poradí, jak vybrat vhodnou domácí pekárnu a nenaletět. Z kuchyňských pomocníků má na starosti třeba také stolní trouby, klasické trouby a různé typy vařičů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze ECG PCB 538

ECG PCB 538

1 400 Kč Orientační cena