Recenze a test ECG PCB 815 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test ECG PCB 815

89,0 % Celkové hodnocení
 • Velký objem
 • Bezlepkové pečení
 • Výroba jogurtů
 • Ve výbavě nenabídne nic neobvyklého
 • Pouze jedna pečící nádoba
 • Kratší paměť při výpadku proudu
2 000 Kč Orientační cena
 • 10/10
  Hnětení a pečení
 • 8,2/10
  Údržba a nastavení
 • 9,8/10
  Programy
 • 8,5/10
  Vybavení a funkce
 • 89,0 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Domácí pekárna ECG zaujme v první řadě velkým objemem. Upeče vám bochník o hmotnosti až 1 600 g, v době psaní recenze (prosinec 2019) byla běžnější velikost bochníku okolo 1 200 g, ta je zároveň doporučovaná pro čtyřčlennou rodinu. S větším objemem se pojí i vyšší příkon, 850 W byl opět nadprůměr a nemělo by tak hrozit pomalé zahřívání či pečení. Pekárna vám dává na výběr ze tří velikostí bochníků a tří stupňů propečení kůrky, s tím už se dnes setkáte u většiny modelů, jen málokterý vám ale nabídne více. V nádobě najdete dva hnětací háky, tomu nemáme co vytknout, s jedním hákem by těsto nemuselo být dostatečně promísené a s větším počtem se prakticky nesetkáte.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

ECG

22 % Eta, 17 % Tefal, 9 % Guzzanti, 4 % Kenwood, 4 % Gorenje, 4 % ECG, 4 % Russell Hobbs, 4 % Bravo, 4 % Livoo, 4 % Sana, 4 % Klarstein, 4 % Domo, 4 % G3Ferrari, 4 % Beper, 4 % Sencor
Maximální hmotnost bochníku (g)

1 600

1 252,17
Příkon (W)

850

819,77
Počet hnětacích háků v nádobě

2

57 % 2, 43 % 1
Počet velikostí bochníku

3

78 % 3, 17 % 2, 4 % Neuvedeno
Stupně propečení kůrky

3

87 % 3, 9 % 4, 4 % 1
Ovládání

Dotykové / membránové

87 % Dotykové / membránové, 13 % Tlačítka

Programy

Co se týče programů, u pekárny ECG máte rozhodně z čeho vybírat. Nabízí vám 15 různých režimů, což byla jedna z vyšších hodnot na trhu. Ve výběru programů najdete i speciální nastavení na přípravu bezlepkového pečiva, program na rychlé pečení či vaření marmelády. Ty jsou dnes už vcelku běžné, poměrně neobvyklý je ale program na výrobu jogurtu, který u této pekárny také najdete.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet programů

15

14,09
Program bezlepkové pečení

Ano

91 % Ano, 9 % Ne
Program rychlé pečení

Ano

96 % Ano, 4 % Ne
Program marmeláda/džem

Ano

96 % Ano, 4 % Ne
Program výroba jogurtu

Ano

52 % Ano, 48 % Ne

Vybavení a funkce

Pekárna ECG je vybavená více než dostatečně. Z funkcí, na které jsme se při hodnocení zaměřili, sice postrádá automatické přidávání ingrediencí, tato vymoženost je ale výsadou jen několika málo modelů. Z běžnějších funkcí už žádnou nepostrádá, s nastavením programu vám pomůže displej, který vám zároveň s průzorem ve víku umožní neustálou kontrolu průběhu pečení. Akustický signál vás upozorní na konec pečení, nebo třeba na chvíli, kdy je vhodné přidat další ingredience.

Po upečení se navíc spustí program pro udržování teploty a chléb vám tak hned nevychladne. Při výpadku proudu si pekárna zachová v paměti nastavený program po dobu 10 minut, to byl v době psaní recenze spíše podprůměr, průměrná hodnota se pohybovala okolo 15 min. Časovač s rozmezím 15 hodin byl potom víceméně standardní. Ve výbavě pekárny potom najdete háček na vyjmutí hnětačů, jednu pečicí nádobu (některé pekárny mají dvě a více) a odměrku, vše je poměrně běžné.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Paměť při výpadku el. proudu (min)

10

8,95
Odložený start (hod)

15

14,91
Udržování teploty po upečení

Ano

91 % Ano, 4 % Ne, 4 % Neuvedeno
Displej

Ano

100 % Ano
Akustický signál

Ano

100 % Ano
Automatické přidávání ingrediencí

Ne

87 % Ne, 13 % Ano
Počet pečících nádob ve výbavě

1

83 % 1, 13 % 2, 4 % 4
Háček pro vyjmutí hnětačů

Ano

91 % Ano, 9 % Ne
Odměrka

Ano

100 % Ano
Průhledné víko

Ano

96 % Ano, 4 % Ne
Šířka (cm)

26,8

33,44
Hloubka (cm)

41

30,56
Výška (cm)

30,7

31,81
Hmotnost (kg)

5

6,49

Naše hodnocení a závěr

Domácí pekárna ECG PCB 815 se řadí do nižší až střední cenové kategorie, v našem srovnání se ale rozhodně nenechala zahanbit a při hodnocení jsme nenašli žádné zásadnější nedostatky. Z parametrů zaujme hlavně velkým objemem, který je doprovázený i vyšším příkonem. Má slušnou nabídku programů, včetně programu na bezlepkové pečení či méně obvyklou výrobu jogurtů. Její výbava už je spíše standardní, ale rozhodně ne špatná. V balení najdete háček na hnětače i odměrku, pekárně nechybí ani časovač, funkce udržování teploty či například akustický signál.

Pokud pátráte po modelu s neobvyklými funkcemi, například automatickým přidáváním ingrediencí, nebude tato pekárna pro vás to nejvhodnější, ale jistě vám padne do oka některý z dalších hodnocených modelů, například pekárna Sage BBM 800. Jestliže ale patříte k zákazníkům, kteří ocení velmi dobrý poměr ceny a výkonu, potěší je program na bezlepkové pečení či výrobu jogurtu a využijí model s velkou kapacitou, můžeme vám pekárnu ECG bez obav doporučit.

2 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová, Karolína Šerá | Datum: | Produkt: ECG PCB 815 | Hodnocení: 89,0 %
Eliška Srncová se jako redaktorka většinou zaměřuje na velké domácí spotřebiče. Pečení ale patří mezi její záliby a ujala se proto i domácích pekáren. Tématu se pečlivě věnuje a díky několikaletým zkušenostem se srovnáváním produktů vám poradí, jak vybrat vhodnou domácí pekárnu a nenaletět. Z kuchyňských pomocníků má na starosti třeba také stolní trouby, klasické trouby a různé typy vařičů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze ECG PCB 815

ECG PCB 815

2 000 Kč Orientační cena