Recenze a test ETA 1150 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test ETA 1150

v kategorii Domácí pekárny

Klady a zápory

  • Možnost dokoupit formu na bagety
  • Pouze dvě velikosti bochníku
  • Tlačítkové ovládání
2 000 Kč Orientační cena
  • 0,0 %
    Celkové
    hodnocení

Souhrnné údaje 

Domácí pekárna Eta 1150 poslouží i čtyřčlenné domácnosti díky maximální velikosti bochníku, ta dosahuje až 1 300 g. Velikosti bochníku nabízí celkem dvě, můžete tedy udělat ještě menší bochník o hmotnosti 900 g. Dvě velikosti bochníku nabízely pekárny během jejich srovnání v říjnu 2018 méně často, obvykle se setkáte až se třemi velikostmi. Díky dvěma hnětacím hákům v nádobě si můžete být jistí, že bude těsto vždy dobře prohněteno a připraveno na pečení. Chléb si můžete upéct přesně podle své chuti, není totiž problém nastavit jeden ze tří stupňů propečení kůrky. Ocenili bychom spíše dotykové či membránové ovládání, nefunguje sice jinak než to tlačítkové, kolem tlačítek se však udržuje špína a je mnohdy těžce odstranitelná, u membránového či dotykového ovládání není potřeba nic složitě čistit.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Eta

Maximální hmotnost bochníku (g)

1 300

Příkon (W)

800

Počet hnětacích háků v nádobě

2

Počet velikostí bochníku

2

Stupně propečení kůrky

3

Ovládání

Tlačítka

Šířka (cm)

42,5

Hloubka (cm)

29,5

Výška (cm)

28

Hmotnost (kg)

6

Programy

Domácí pekárna značky Eta disponuje deseti programy pro přípravu různých těst, marmelády, hlavně potom různých druhů pečiva. Mezi hodnocenými modely najdete obvykle až 12 programů, někdy dokonce i více, na druhou stranu, pokud netoužíte pekárnu využívat denně, určitě si i „jen“ z deset vyberete. Dobrou zprávou pro všechny uživatele s intolerancí na lepek může být fakt, že má pekárna speciální program pro přípravu bezlepkového pečiva.

Parametr Tento produkt
Počet programů

10

Bezlepkové pečení

Ano

Rychlé pečení

Ano

Marmeláda/džem

Ano

Vybavení a funkce

Mezi prvky, které mluví pro nákup modelu Eta, patří například to, zda na něm lze předvolit čas pro odklad pečení. To se může hodit, pokud chcete čerstvý chléb k večeři, ale nebudete během dne v přítomnosti pekárny, abyste ji včas zapnuli. A pokud byste se v práci zdrželi, pekárna umí po dopečení udržovat teplotu ještě další hodinu, což lze ale považovat za standard. Výhodou je určitě paměť při výpadku elektrického proudu, která zajistí, že pečení začne tam, kde skončilo před zmiňovaným výpadkem. Pozor, tento výpadek musí být ale jen krátkodobý, pekárna má jen desetiminutovou paměť, což byla v době psaní recenze jedna z nejčastějších hodnot.

Za samozřejmost lze považovat displej, který najdete u všech modelů a většinou na něm najdete především zbývající čas zvoleného programu. Ve výbavě najdete jednu pečicí nádobu, lze ale dokoupit ještě další, a to na přípravu baget. Spolehnout se můžete na háček pro vyjmutí hnětacích háků, které jsou v chlebu zapečené a je potřeba je vydělat, s háčkem vám to půjde lépe a šetrněji. Přesto, že jde o velmi užitečnou pomůcku, ne všechny modely jím disponují, zhruba u čtvrtiny z hodnocených na něj výrobce vůbec nemyslel. Na druhou stranu většina výrobců myslela na průzor ve víku, kterým můžete sledovat průběh přípravy těsta, nebo samotné pečení.

p.p1 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; font: 12.0px ‚Helvetica Neue‘; color: #454545}

Za zvážení stojí také určitě rozměry a váha pekárny. Šířkou 42,5 cm přesahuje model Eta průměr dokonce o 6 cm, hloubkou 29,5 cm je ovšem průměrný. Výška 28 cm se pohybuje ještě asi 3 cm pod tehdejším průměrem. To celkově znamená, že pro pekárnu bude možná horší najít místo ve skříňce, zejména kvůli šířce. Hmotnost 6 kg je obvyklá a neměla by vám dělat příliš velké problémy, pokud byste pekárnu přece jen schovávali do skříňky. 

p.p1 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; font: 12.0px ‚Helvetica Neue‘; color: #454545}p.p1 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; font: 12.0px ‚Helvetica Neue‘; color: #454545}

Parametr Tento produkt
Paměť při výpadku el. proudu (min)

10

Odložený start (hod)

13

Udržování teploty po upečení

Ano

Displej

Ano

Automatické přidávání ingrediencí

Ne

Počet pečicích nádob ve výbavě

1

Háček pro vyjmutí hnětačů

Ano

Průhledné víko

Ano

Naše hodnocení a závěr

Pokud uvažujete nad koupí domácí pekárny a nechcete, aby byla zbytečně složitá, model Eta 1150 nabízí krásný základ. Upeče sice jen 2 velikosti bochníku chleba, těsto však bude dokonale připravené k pečení díky dvěma hnětacím hákům. Pokud toužíte po experimentování, možná neuškodí poohlédnout se po jiném modelu s více programy, u tohoto se dočkáte základní nabídky deseti programů. Mezi nimi však najdete také jeden speciální pro bezlepkové pečení, ten nenajdete zhruba u poloviny modelů hodnocených v říjnu 2018. Ve výbavě modelu Eta najdete jednu pečicí nádobu a háček na vyjmutí hnětacích háků, jako výhodu vidíme možnost dokoupení formy na bagety, čehož možná někteří uživatelé rádi využijí. Celkově jde o lehce větší kousek, pozornost věnujte zejména šířce. Pokud hledáte co nejmenší model kvůli nedostatku místa v malé kuchyni, potom nepřehlédněte model Eta Delicca 7149.

2 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: ETA 1150
Eliška se jako redaktorka většinou zaměřuje na velké domácí spotřebiče. Pečení ale patří mezi její záliby, a ujala se proto i domácích pekáren. Tématu se pečlivě věnuje a díky několikaletým zkušenostem se srovnáváním produktů vám poradí, jak vybrat vhodnou domácí pekárnu a nenaletět. Z kuchyňských pomocníků má na starosti třeba také stolní trouby, klasické trouby a různé typy vařičů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze ETA 1150

ETA 1150

2 000 Kč Orientační cena