Recenze a test ETA 2149 90021 Harmony II | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test ETA 2149 90021 Harmony II

88,1 % Celkové hodnocení

v kategorii Velké domácí pekárny

Klady

  • Individuálně nastavitelný program
  • 15hodinový odložený start

Zápory

  • Průměrný příkon
  • Průměrný počet programů
2 800 Kč Orientační cena

 

Souhrnné údaje 

Už samotný název této domácí pekárny Eta Harmony II prozrazuje, že jde o druhou řadu těchto pekáren, konkrétně pokračovatele modelu Eta 2149 Harmony. V tomto případě na vás však čekají vylepšené parametry a mnohem širší možnosti v přípravě domácích pochutin, a to nejen pečiva.

Model Harmony II nabízí slušnou kapacitu, můžete si vybrat ze tří velikostí bochníku, kdy nejmenší začíná už na 1 kg a největší chleba bude vážit až 1,5 kg. Tato pekárna se proto hodí zejména do početnějších domácností. V tomto se také liší od své předchůdkyně, která nabízela jen dvě velikosti chleba. Rozdílný je i příkon, výrobce v tomto ohledu lehce přidal, a tak se dostáváme na 850 W. Stále se však jedná o průměrnou hodnotu, některé pekárny nabídnou i téměř dvojnásobek, což značí rychlejší nahřívání.

V porovnání s první řadou těchto domácích pekáren je zde mnohem pohodlnější ovládání, respektive jeho údržba, místo tlačítek, která se špatně čistí, v tomto případě najdete dotykové ovládání, po kterém sahá stále více výrobců pekáren.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Eta

Maximální hmotnost bochníku (g)

1 500

Příkon (W)

850

Počet hnětacích háků v nádobě

2

Počet velikostí bochníku

3

Stupně propečení kůrky

3

Ovládání

Dotykové

Šířka (cm)

42

Hloubka (cm)

27,5

Výška (cm)

29,5

Hmotnost (kg)

6,59

Programy

Výrazného zlepšení oproti první řadě se dočkáte u modelu Harmony II i v otázce programů. Nabízí 12 programů, což je u dnešních pekáren spíše průměr, jsou v něm ale obsaženy všechny nejpoužívanější varianty. V této domácí pekárně upečete bezlepkový chleba, připravíte marmeládu, a dokonce i jogurt, což nenabízí všechny modely na trhu. Nechybí ani program rychlého pečení při nedostatku času a využít můžete dokonce i program, který si můžete nastavit podle svých individuálních potřeb.

Parametr Tento produkt
Počet programů

12

Bezlepkové pečení

Ano

Rychlé pečení

Ano

Marmeláda/džem

Ano

Výroba jogurtu

Ano

Vaření rýže

Ne

Nastavitelný program

Ano

Vybavení a funkce

ETA 2149 90021 Harmony II nabídne poměrně širokou škálu funkcí a vybavení. Její paměť při výpadku proudu dosahuje 10 minut, to je víceméně průměr. Možnost odloženého startu se oproti předchozí řadě prodloužila o dvě hodiny na 15 h, nechybí zde ani udržování teploty po dopečení po dobu jedné hodiny.

Na pekárně najdete malý displej pro lepší přehlednost o procesu, k té dopomůže i průhledné víko, a vy tak můžete celé pečení kontrolovat bez nutnosti otevření víka. Ve výbavě najdete sice pouze jednu pečící nádobu, i když jiné modely nabízejí například i nástavce na bagety, doplňkové vybavení je ale zcela dostačující. Skládá se z háčku pro vyjmutí hnětačů, odměrky a pohárku, na tomto poli tedy nic nechybí. K dokonalosti schází jen funkce automatického přidávání ingrediencí, která ale není u pekáren standardem.

Parametr Tento produkt
Paměť při výpadku el. proudu (min)

10

Možnost pozastavení programu

Ano

Odložený start (hod)

15

Udržování teploty po upečení

Ano

Displej

Ano

Akustický signál

Ano

Automatické přidávání ingrediencí

Ne

Počet pečicích nádob ve výbavě

1

Háček pro vyjmutí hnětačů

Ano

Odměrka

Ano

Průhledné víko

Ano

Naše hodnocení a závěr

Oproti staršímu modelu Eta 2149 Harmony má domácí pekárna Harmony II výrazně lepší parametry. Příkon 850 představuje sice jen mírné zlepšení, rozdíl však vidíme na poli programů a uživatelského komfortu. Máte na výběr ze tří velikostí chleba a tří stupňů propečení kůrky, potěší také dva hnětací háky či membránové ovládání, které by se mělo snadno čistit. V programech najdete kromě bezlepkového chleba také přípravu marmelády i jogurtu.

Velikostmi bochníku bychom pekárnu doporučili spíše rodinám. Celkově nabídne skvělý poměr ceny ku vybavení, má sice jen jednu pečicí nádobu, z doplňků zde ale najdete vše potřebné pro pohodlné domácí pečení. Samozřejmostí je i možnost odložení startu nebo udržování teploty po upečení. Za nedostatek považujeme absenci automatického přisypávání ingrediencí, tato funkce ale není příliš častá.

2 800 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: ETA 2149 90021 Harmony II | Hodnocení: 88,1 %
Eliška se jako redaktorka většinou zaměřuje na velké domácí spotřebiče. Pečení ale patří mezi její záliby, a ujala se proto i domácích pekáren. Tématu se pečlivě věnuje a díky několikaletým zkušenostem se srovnáváním produktů vám poradí, jak vybrat vhodnou domácí pekárnu a nenaletět. Z kuchyňských pomocníků má na starosti třeba také stolní trouby, klasické trouby a různé typy vařičů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze ETA 2149 90021 Harmony II

ETA 2149 90021 Harmony II

2 800 Kč Orientační cena