Menu

Eta 2150 90000 Crustum II – Recenze, testy a srovnání

77,1 % Celkové hodnocení

v kategorii Velké domácí pekárny

Klady

  • 15hodinový odložený start
  • Program na výrobu jogurtů

Zápory

  • Nemá individuálně nastavitelný program
  • V některých ohledech průměrná
2 500 Kč Orientační cena

 

Souhrnné údaje 

Při čtení této recenze by měli zbystřit zejména ti, kteří hledají pekárnu do početnější domácnosti. Pekárna Eta, s maximální hmotností bochníku 1 500 g totiž hravě uspokojí více než čtyři strávníky. Příkon této pekárny dosahuje až 850 W, což byl v době psaní recenze víceméně průměr.

Při pečení můžete volit ze tří velikostí bochníků a tří stupňů propečení kůrky, to je opět standard. Ovládání tohoto přístroje je membránové, což usnadňuje jeho čištění, na rozdíl od tlačítkových panelů totiž nemají membránové a dotykové ovládací panely mnoho spár, ve kterých by se mohly usazovat nečistoty.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Eta

Maximální hmotnost bochníku (g)

1 500

Příkon (W)

850

Počet hnětacích háků v nádobě

2

Počet velikostí bochníku

3

Stupně propečení kůrky

3

Ovládání

Membránové

Šířka (cm)

28

Hloubka (cm)

42,5

Výška (cm)

31

Hmotnost (kg)

5,67

Programy

Ačkoliv nabízí pekárna Eta 12 programů, což už je v dnešní době spíše základní výběr, nudit se s ní rozhodně nebudete. V její nabídce totiž najdete jak program na rychlé pečení, který oceníte při velké spotřebě pečiva, tak bezlepkový program a dokonce i režimy vhodné k vaření marmelády a výrobě jogurtu. Poslední zmíněný přitom nebývá u pekáren zrovna běžný. Nedočkáte se ovšem programu s možností individuálního nastavení, který se  hodí zejména pokročilejším uživatelům.

Parametr Tento produkt
Počet programů

12

Bezlepkové pečení

Ano

Rychlé pečení

Ano

Marmeláda/džem

Ano

Výroba jogurtu

Ano

Vaření rýže

Ne

Nastavitelný program

Ne

Vybavení a funkce

Výbava většiny dnešních pekáren je velmi podobná a ani model Eta v tomto směru nijak zvlášť nevybočuje. V balení najdete jednu pečicí nádobu, háček pro vyjmutí hnětačů a odměrku, to je víceméně základ. Víko pekárny má průhledný průzor a kontrolu nad průběhem pečení vám zajistí také zvuková signalizace. Ovládacímu panelu samozřejmě nechybí displej. Paměť pekárny při výpadku proudu je 10 minut, což je opět standard, možnost odložení startu až o 15 hodin už by lehký nadprůměr. Pekárna postrádá funkci automatického přidávání ingrediencí, ta je ale stále poměrně raritní.

Parametr Tento produkt
Paměť při výpadku el. proudu (min)

10

Možnost pozastavení programu

Ano

Odložený start (hod)

15

Udržování teploty po upečení

Ano

Displej

Ano

Akustický signál

Ano

Automatické přidávání ingrediencí

Ne

Počet pečicích nádob ve výbavě

1

Háček pro vyjmutí hnětačů

Ano

Odměrka

Ano

Průhledné víko

Ano

Naše hodnocení a závěr

Domácí pekárna Eta 2150 90000 Crustum II se ve většině ohledů držela standardních až nadstandardních hodnot. Značnou výhodou pro řadu uživatelů může být zejména její velká kapacita, jde zkrátka model ideální pro početnější rodiny. Neomezuje se jen na běžné pečení, zvládá připravit i bezlepkové pečivo, marmelády či jogurty, zejména poslední zmíněná funkce je poměrně neobvyklá. Cenově patří do střední až vyšší kategorie a její parametry tomu víceméně odpovídají. Pokud by vás ovšem zajímala o něco levnější alternativa, s podobnými vlastnostmi se setkáte také u pekárny Guzzanti GZ 635.

2 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Eta 2150 90000 Crustum II | Hodnocení: 77,1 %
Eliška se jako redaktorka většinou zaměřuje na velké domácí spotřebiče. Pečení ale patří mezi její záliby, a ujala se proto i domácích pekáren. Tématu se pečlivě věnuje a díky několikaletým zkušenostem se srovnáváním produktů vám poradí, jak vybrat vhodnou domácí pekárnu a nenaletět. Z kuchyňských pomocníků má na starosti třeba také stolní trouby, klasické trouby a různé typy vařičů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobrý den,
vysvětlete mi, prosím, co znamená automatické přidávání ingrediencí.
Můžou se při hnětení – chodu přidávat dodatečně ingredience?

Děkuji, Korpasová

Nora Korpasová

Dobrý den, funkce automatického přidávání ingrediencí znamená, že do většinou boční přihrádky v pekárně nasypete předem například semínka, oříšky či jiné nestandardní suroviny, kterými byste ráda chleba obohatila. Až pekárna těsto uhněte, ve vhodný okamžik se z této přihrádky suroviny samy vsypou do těsta bez Vaší nutné asistence, takovou pekárnu tedy můžete nechat dělat svou práci a odejít klidně i mimo domov. Pekárny, které tuto funkci nemají, mezi něž patří i Eta 2150 90000 Crustum II, Vás k této akci vyžadují – až bude těsto pekárnou uhněteno, pekárna zapípá či jinak signalizuje, že je správný čas podobné extra suroviny přidat. Tyto ingredience tedy dodáváte Vy za chodu.

Karolína Šerá, redaktor

Který program je určený pro pečení toustoveho chleba?
Děkuji za odpověď.

Jindřiška Holubová

Dobrý den, pekárna specifický program pro pečení toustového chleba nemá. Doporučujeme zkusit program Klasik, nebo si nastavit vlastní program podle receptu.

Eliška Srncová, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Eta 2150 90000 Crustum II

Eta 2150 90000 Crustum II

2 500 Kč Orientační cena