Recenze a test Eta Crustum | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Eta Crustum

50,0 % Celkové hodnocení

v kategorii Domácí pekárny

Klady a zápory

  • Programy
  • Údržba
2 200 Kč Orientační cena
  • 50,0 %
    Celkové
    hodnocení

Souhrnné údaje 

​Další model domácí pekárny od značky Eta má maximální velikost bochníku 1 130 g, což byla v době vzniku srovnávacího testu víceméně průměrná hodnota. Jako většina domácích pekáren z našeho srovnání, má dvě nastavitelné velikosti bochníku a díky dvěma hnětacím hákům se těsto skvěle zpracuje. U chleba si navíc můžete podle vlastní chuti nastavit stupeň propečení kůrky, dokonce si můžete vybrat hned ze tří možných stupňů. To je ale, dá se říct, standard, alespoň v rámci našeho srovnávacího testu.

Co může určitě také potěšit je příkon 800 W, který je v tomto případě nadprůměrný a obecně patří k těm vyšším z našeho srovnávacího testu. To znamená, že bude mít spotřebič vyšší spotřebu, ale zároveň se rychleji zahřeje a tím urychlí i celý proces pečení. Co může některé uživatele od této domácí pekárny odradit je ovládání tlačítky, kolem kterých se může chytat špína a tak se hůře čistí.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Eta

Maximální hmotnost bochníku (g)

1 130

Příkon (W)

800

Počet hnětacích háků v nádobě

2

Počet velikostí bochníku

2

Stupně propečení kůrky

3

Ovládání

Tlačítka

Šířka (cm)

26,5

Hloubka (cm)

42,5

Výška (cm)

28

Hmotnost (kg)

6,22

Programy

​V rámci programů se této domácí pekárně nedá nic vytknout. Vybrat si můžete z celkem 12 programů, což má většina pekáren našeho testu, ale hlavně má programy bezlepkové pečení, rychlé pečení a program na přípravu marmelád, potažmo džemů. Díky tomu pekárnu využijí i osoby s bezlepkovou dietou a nemusíte se omezovat jen na pečení chleba.

Parametr Tento produkt
Počet programů

12

Bezlepkové pečení

Ano

Rychlé pečení

Ano

Marmeláda/džem

Ano

Vybavení a funkce

​Pokud se budete zajímat o výbavu a funkce právě u této pekárny, budete mile potěšeni. Pekárna má téměř vše, co je potřeba. Je navíc vcelku samostatná, můžete ji totiž díky funkci odložený start nastavit, aby začala péct klidně až za 13 hodin a vy tak můžete mít čerstvý chléb hned, jak se vzbudíte. K dokonalé samostatnosti pekárně však chybí bohužel automatické přidávání ingrediencí. Za zmínku stojí paměť při výpadku elektrického proudu, která zajistí, že při menší přestávce v dodávce elektřiny začne po opětovném připojení tam, kde přestala. V tomto případě si bude proces pamatovat 10 minut, což stačí, v našem sronání však máme pekárnu i s půlhodinovou pamětí.

Pekárna Eta Crustum disponuje displejem i udržováním teploty po pečení jako všechny pekárny z našeho testu. Většina pekáren, stejně jako tato, také vlastní ve výbavě pouze jednu pečící nádobu, další lze ale přikoupit. Co by vás mohlo také potěšit je průhledné víko, kterým můžete pravidelně kontrolovat proces pečení.

Podívat byste se při výběru domácí pekárny měli i na její rozměry a váhu. Třeba tato patří k těm užším v našem srovnávacím testu, na šířku byste naměřili jen 26,5 cm, co se týče hloubky je však vysoko nad průměrem se 42,5 cm. Výška 28 cm je průměrná. Váha je také průměrná, se 6 kg těžkou pekárnou zvládnete vcelku dobře manipulovat, bude-li to třeba.

Parametr Tento produkt
Paměť při výpadku el. proudu (min)

10

Odložený start (hod)

13

Udržování teploty po upečení

Ano

Displej

Ano

Automatické přidávání ingrediencí

Ne

Počet pečicích nádob ve výbavě

1

Háček pro vyjmutí hnětačů

Ano

Průhledné víko

Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé, kteří tuto pekárnu již zakoupili, si často chválí jednoduchý, čistý design, který uspokojí majitele starších i modernějších kuchyní. Jako mínus se u menšího procenta uživatelů objevil problém s konstrukcí, mohli však mít jen smůlu na špatný kus.

Naše hodnocení a závěr

​Pekárna Eta Crustum obstála v našem srovnávacím testu skvěle hlavně v rámci programů. Sice se s ní bude možná dobře manipulovat, horší to však je s udržováním čistoty, a to kvůli tlačítkovému ovládání. Co se týče funkcí, mohla by na tom být lépe, běžné uživatele však uspokojí. Zdůraznit musíme hlavně program bezlepkového pečení, díky kterému je pekárna dobrou volbou také pro uživatele s bezlepkovou dietou. Pokud je pro vás zásadní, aby se pekárna dobře udržovala, doporučujeme pekárnu Kenwood BM 450.

2 200 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Eta Crustum | Hodnocení: 50,0 %
Eliška se jako redaktorka většinou zaměřuje na velké domácí spotřebiče. Pečení ale patří mezi její záliby, a ujala se proto i domácích pekáren. Tématu se pečlivě věnuje a díky několikaletým zkušenostem se srovnáváním produktů vám poradí, jak vybrat vhodnou domácí pekárnu a nenaletět. Z kuchyňských pomocníků má na starosti třeba také stolní trouby, klasické trouby a různé typy vařičů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Eta Crustum

Eta Crustum

2 200 Kč Orientační cena