Menu

Recenze a test Eta Crustum

77,2 % Celkové hodnocení
 • Programy
 • Údržba
2 200 Kč Orientační cena
 • 9,7/10
  Hnětení a pečení
 • 6,4/10
  Údržba a nastavení
 • 9,2/10
  Programy
 • 8,1/10
  Vybavení a funkce
 • 77,2 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

​Další model domácí pekárny od značky Eta má maximální velikost bochníku 1 130 g, což byla v době vzniku srovnávacího testu víceméně průměrná hodnota. Jako většina domácích pekáren z našeho srovnání, má dvě nastavitelné velikosti bochníku a díky dvěma hnětacím hákům se těsto skvěle zpracuje. U chleba si navíc můžete podle vlastní chuti nastavit stupeň propečení kůrky, dokonce si můžete vybrat hned ze tří možných stupňů. To je ale, dá se říct, standard, alespoň v rámci našeho srovnávacího testu.

Co může určitě také potěšit je příkon 800 W, který je v tomto případě nadprůměrný a obecně patří k těm vyšším z našeho srovnávacího testu. To znamená, že bude mít spotřebič vyšší spotřebu, ale zároveň se rychleji zahřeje a tím urychlí i celý proces pečení. Co může některé uživatele od této domácí pekárny odradit je ovládání tlačítky, kolem kterých se může chytat špína a tak se hůře čistí.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce Eta 13 % Guzzanti, 13 % Eta, 13 % Tefal, 7 % Sencor, 7 % ECG, 7 % Russell Hobbs, 7 % Livoo, 7 % Sana, 7 % Klarstein, 7 % Domo, 7 % G3Ferrari, 7 % Beper
Maximální hmotnost bochníku (g) 1 130 1 163,33
Příkon (W) 800 689,64
Počet hnětacích háků v nádobě 2 67 % 1, 33 % 2
Počet velikostí bochníku 2 80 % 3, 13 % 2, 7 % Neuvedeno
Stupně propečení kůrky 3 80 % 3, 7 % 2, 7 % 4, 7 % 1
Ovládání Tlačítka 80 % Dotykové / membránové, 20 % Tlačítka

Programy

​V rámci programů se této domácí pekárně nedá nic vytknout. Vybrat si můžete z celkem 12 programů, což má většina pekáren našeho testu, ale hlavně má programy bezlepkové pečení, rychlé pečení a program na přípravu marmelád, potažmo džemů. Díky tomu pekárnu využijí i osoby s bezlepkovou dietou a nemusíte se omezovat jen na pečení chleba.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet programů 12 14,00
Program bezlepkové pečení Ano 93 % Ano, 7 % Ne
Program rychlé pečení Ano 93 % Ano, 7 % Ne
Program marmeláda/džem Ano 93 % Ano, 7 % Ne

Vybavení a funkce

​Pokud se budete zajímat o výbavu a funkce právě u této pekárny, budete mile potěšeni. Pekárna má téměř vše, co je potřeba. Je navíc vcelku samostatná, můžete ji totiž díky funkci odložený start nastavit, aby začala péct klidně až za 13 hodin a vy tak můžete mít čerstvý chléb hned, jak se vzbudíte. K dokonalé samostatnosti pekárně však chybí bohužel automatické přidávání ingrediencí. Za zmínku stojí paměť při výpadku elektrického proudu, která zajistí, že při menší přestávce v dodávce elektřiny začne po opětovném připojení tam, kde přestala. V tomto případě si bude proces pamatovat 10 minut, což stačí, v našem sronání však máme pekárnu i s půlhodinovou pamětí.

Pekárna Eta Crustum disponuje displejem i udržováním teploty po pečení jako všechny pekárny z našeho testu. Většina pekáren, stejně jako tato, také vlastní ve výbavě pouze jednu pečící nádobu, další lze ale přikoupit. Co by vás mohlo také potěšit je průhledné víko, kterým můžete pravidelně kontrolovat proces pečení.

Podívat byste se při výběru domácí pekárny měli i na její rozměry a váhu. Třeba tato patří k těm užším v našem srovnávacím testu, na šířku byste naměřili jen 26,5 cm, co se týče hloubky je však vysoko nad průměrem se 42,5 cm. Výška 28 cm je průměrná. Váha je také průměrná, se 6 kg těžkou pekárnou zvládnete vcelku dobře manipulovat, bude-li to třeba.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Paměť při výpadku el. proudu (min) 10 9,69
Odložený start (hod) 13 13,80
Udržování teploty po upečení Ano 87 % Ano, 7 % Ne, 7 % Neuvedeno
Displej Ano 100 % Ano
Automatické přidávání ingrediencí Ne 87 % Ne, 13 % Ano
Počet pečících nádob ve výbavě 1 100 % 1
Háček pro vyjmutí hnětačů Ano 93 % Ano, 7 % Ne
Průhledné víko Ano 100 % Ano
Šířka (cm) 26,5 33,53
Hloubka (cm) 42,5 29,82
Výška (cm) 28 30,08
Hmotnost (kg) 6,22 5,72

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé, kteří tuto pekárnu již zakoupili, si často chválí jednoduchý, čistý design, který uspokojí majitele starších i modernějších kuchyní. Jako mínus se u menšího procenta uživatelů objevil problém s konstrukcí, mohli však mít jen smůlu na špatný kus.

Naše hodnocení a závěr

​Pekárna Eta Crustum obstála v našem srovnávacím testu skvěle hlavně v rámci programů. Sice se s ní bude možná dobře manipulovat, horší to však je s udržováním čistoty, a to kvůli tlačítkovému ovládání. Co se týče funkcí, mohla by na tom být lépe, běžné uživatele však uspokojí. Zdůraznit musíme hlavně program bezlepkového pečení, díky kterému je pekárna dobrou volbou také pro uživatele s bezlepkovou dietou. Pokud je pro vás zásadní, aby se pekárna dobře udržovala, doporučujeme pekárnu Kenwood BM 450.

2 200 Kč Orientační cena
| Datum: | Produkt: Eta Crustum | Hodnocení: 77,2 % 100 % 0 %

Další recenze

Již se neprodává

Recenze Eta Crustum

Eta Crustum

2 200 Kč Orientační cena