Recenze a test Eta Delicca 7149 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Eta Delicca 7149

85,2 % Celkové hodnocení
 • Paměť při výpadku proudu
 • Počet velikostí bochníku
3 000 Kč Orientační cena
 • 10/10
  Hnětení a pečení
 • 7,4/10
  Údržba a nastavení
 • 9,2/10
  Programy
 • 9,2/10
  Vybavení a funkce
 • 85,2 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Výhodou domácí pekárny Eta jsou dva hnětací háky v nádobě, které se postarají o kvalitní promísení těsta. Pekárna zvládne upéct bochník o maximální hmotnosti 1 300 g, což by mohlo přijít vhod početnějším rodinám. Ovšem ani méně početné domácnosti nemusí zůstat ochuzené, vybírat totiž můžete ze dvou velikostí bochníku, některé pekárny ovšem nabízejí velikosti i tři. Na výběr máte také v případě propečení kůrky, kde můžete vybírat ze tří stupňů. To je v našem srovnávacím testu v podstatě střední hodnota. Pozitivní je dotykové/membránové ovládání, které je snazší na údržbu oproti tlačítkovým variantám. Drobnou výhodou může být i příkon 800 W, který byl v době vzniku této recenze (květen 2017) lehce nadprůměrný a pekárna by tak měla být schopná rychlého zahřívání.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Eta

22 % Eta, 17 % Tefal, 9 % Guzzanti, 4 % Kenwood, 4 % Gorenje, 4 % ECG, 4 % Russell Hobbs, 4 % Bravo, 4 % Livoo, 4 % Sana, 4 % Klarstein, 4 % Domo, 4 % G3Ferrari, 4 % Beper, 4 % Sencor
Maximální hmotnost bochníku (g)

1 300

1 252,17
Příkon (W)

800

819,77
Počet hnětacích háků v nádobě

2

57 % 2, 43 % 1
Počet velikostí bochníku

2

78 % 3, 17 % 2, 4 % Neuvedeno
Stupně propečení kůrky

3

87 % 3, 9 % 4, 4 % 1
Ovládání

Dotykové / membránové

87 % Dotykové / membránové, 13 % Tlačítka

Programy

Pekárna Vital 7149 nabízí uživatelům výběr z 12 programů, což byl v době vzniku srovnávacího testu standardní počet. V čem tato pekárna ale překvapí, je program bezlepkového pečení, kterým tehdy neoplývala ani polovina hodnocených pekáren. Pekárna proto bude vhodnou volbou pro osoby s bezlepkovou dietou. Stejně jako všechny recenzované modely, i tato pekárna je vybavená programem rychlého pečení a programem pro přípravu džemů nebo marmelád. Rychlé pečení vám ušetří čas i peníze, protože při tomto programu se veškerá práce urychlí. Poslední z programů vám usnadní připravování marmelád a džemů, jediné co stačí udělat je přidat želírovací cukr a přelít marmeládu do sklenic, protože pekárna za vás pomalu obsah promíchává a zahřívá. Nenabízí už program na přípravu jogurtů.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet programů

12

14,09
Program bezlepkové pečení

Ano

91 % Ano, 9 % Ne
Program rychlé pečení

Ano

96 % Ano, 4 % Ne
Program marmeláda/džem

Ano

96 % Ano, 4 % Ne
Program výroba jogurtu

Ne

52 % Ano, 48 % Ne

Vybavení a funkce

Pekárna Eta patří mezi rozměrově menší pekárny, proto se bude hodit i do menších kuchyní. Velkým nadstandardem je 30 minutová paměť při výpadku elektrického proudu. Pokud by se něco takového stalo a proud se obnovil do 30 minut, pekárna Eta Delicca 7149 plynule naváže na fázi programu, ve které skončila. Pekárně nechybí ani možnost odloženého startu, v tomto případě o 12 hodin, což byl v době vzniku srovnávacího testu slabší průměr.

Po upečení můžete počítat s funkcí dodatečného ohřívání, i po nějaké době si tak můžete vychutnat teplý chléb, jako právě vytažený z pece. Takřka samozřejmostí je přítomnost displeje, pro lepší přehled má pekárna navíc i průhledné víko a akustický signál. Součástí výbavy je také háček, který vám usnadní vyjmutí hnětačů z bochníku, a odměrka. Pekárna nemá pečící formu navíc, ani funkci automatického přidávání ingrediencí, obojí bylo ale době vzniku srovnání ještě poměrně výjimečné.

Šířkou 28 cm a výškou 28 cm se pekárna značky Eta řadí k drobnějším modelům. Nadstandardní zůstává jen hloubka 40 cm. Hmotností 6,8 kg byla v době vzniku srovnávacího testu víceméně průměrná.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Paměť při výpadku el. proudu (min)

30

8,95
Odložený start (hod)

12

14,91
Udržování teploty po upečení

Ano

91 % Ano, 4 % Ne, 4 % Neuvedeno
Displej

Ano

100 % Ano
Akustický signál

Ano

100 % Ano
Automatické přidávání ingrediencí

Ne

87 % Ne, 13 % Ano
Počet pečících nádob ve výbavě

1

83 % 1, 13 % 2, 4 % 4
Háček pro vyjmutí hnětačů

Ano

91 % Ano, 9 % Ne
Odměrka

Ano

100 % Ano
Průhledné víko

Ano

96 % Ano, 4 % Ne
Šířka (cm)

28

33,44
Hloubka (cm)

40

30,56
Výška (cm)

28

31,81
Hmotnost (kg)

6,8

6,49

Hodnocení dalších uživatelů

Mnoho uživatelů si pochvaluje pekárnu Eta díky snadnému používání a programů v češtině. Také zdůrazňují, že nedělá příliš hluku při samotném pečení. Co však některé uživatele spíše zvedá ze židle je oznámení ukončení procesu samotného pečení. Dle ohlasů je hlášení konce až příliš dlouhé.

Naše hodnocení a závěr

Pekárna Eta Delicca 7149 bude vyhovovat početnějším rodinám. Má příznivý poměr ceny a výkonu, mezi její velké výhody patří 30 minutová paměť při výpadku proudu, což je několikanásobek běžné doby. Pekárně také nechybí program bezlepkového pečení, proto ji můžeme doporučit i uživatelům, kteří pátrají po pekárně na přípravu bezlepkového pečiva. Pokud ovšem hledáte pekárnu s jinými vlastnostmi, například preferujete více pečících nádob ve výbavě, můžeme vám doporučit například model Eta Duplica Vital 2147. Ten ovšem bohužel neoplývá programem pro bezlepkové pečení.

3 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová, Karolína Šerá | Datum: | Produkt: Eta Delicca 7149 | Hodnocení: 85,2 %
Eliška Srncová se jako redaktorka většinou zaměřuje na velké domácí spotřebiče. Pečení ale patří mezi její záliby a ujala se proto i domácích pekáren. Tématu se pečlivě věnuje a díky několikaletým zkušenostem se srovnáváním produktů vám poradí, jak vybrat vhodnou domácí pekárnu a nenaletět. Z kuchyňských pomocníků má na starosti třeba také stolní trouby, klasické trouby a různé typy vařičů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Eta Delicca 7149

Eta Delicca 7149

3 000 Kč Orientační cena