Recenze a test Eta Duplica Vital 2147 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Eta Duplica Vital 2147

16,7 % Celkové hodnocení

v kategorii Domácí pekárny

Klady a zápory

  • Skvělé možnosti údržby a nastavení
  • Všeobecně nadprůměrné výsledky
  • Vyšší hmotnost
3 900 Kč Orientační cena
  • 16,7 %
    Celkové
    hodnocení

Souhrnné údaje

Domácí pekárna Eta na první pohled zaujme počtem stupňů propečení kůrky. Běžné jsou v tomto případě tři úrovně, pekárna jich nabízí pět a vaše pečivo tak můžete vyladit k úplné dokonalosti. Pohrát si můžete i s velikostí bochníku, pekárna vám dá na výběr ze tří různých. Model také potěší velkým objemem 1 400 g a silným příkonem 815 W. Obojí byly v době vzniku srovnání (květen 2017) nadprůměrné hodnoty a nemáme v tomto směru co vytknout.

V této pekárně můžete snadno upéct i bochník nadstandardních velikosti, proto se tento výrobek hodí do vícečetné rodiny. Velkým spestřením je i možnost pěti různých stupňů propečení kůrky. Touto funkcí bylo obdařeno jen malé množství domácích pekáren. 

Parametr Tento produkt
Výrobce

Eta

Maximální hmotnost bochníku (g)

1 400

Příkon (W)

815

Počet hnětacích háků v nádobě

2

Počet velikostí bochníku

3

Stupně propečení kůrky

5

Ovládání

Membránové

Šířka (cm)

40

Hloubka (cm)

26

Výška (cm)

30,5

Hmotnost (kg)

9

Programy

Domácí pekárna Eta Duplica Vital 2147 také dominuje v nadprůměrném počtu programů. Mezi hlavní programy patří například program rychlého pečení, který ušetří váš čas, ale to se považuje za standart, a nebo také program s názvem marmeláda/džem. Pokud zrovna nebudete pekárnu využívat k bochníkům chleba, pak je zde možnost tento přístroj používat k vaření marmelád. Tento proces zjednoduší práci a ušetří váš čas. Nechybí ani možnost bezlepkového pečení, což je výhoda pro uživatele, kteří pokrm připravují pro lidi s bezlepkovou dietou.

Parametr Tento produkt
Počet programů

13

Bezlepkové pečení

Ano

Rychlé pečení

Ano

Marmeláda/džem

Ano

Vybavení a funkce

U této pekárny Vital je mnoho dalších užitečných vlastností. Jednou z nich je i 10minutová paměť při výpadku elektřiny nebo možnost odložení startu až 13 hodin. Tato funkce vám umožní si nastavit start celého procesu na dobu tak, aby jste k snídani měli čerstvý bochník chleba. Tato domácí pekárna dokáže udržet chléb i hodinu po ukončení pečení čerstvý. Dále obsahuje háček pro vyjmutí hnětačů, displej, dvě pečící nádoby, kterými disponovalo jen malé množství pekáren ve srovnávacím testu, a také průhledné víko, díky kterému můžete váš bochník chleba sledovat při jeho připravování. Průhledné víko však v dnešní době má většina domácích pekáren, proto to považujeme za standart. Tato pekárna patří k přístrojům s větší hmotností i velikostí, proto je vhodnější do větších kuchyní.

Parametr Tento produkt
Paměť při výpadku el. proudu (min)

10

Odložený start (hod)

13

Udržování teploty po upečení

Ano

Displej

Ano

Automatické přidávání ingrediencí

Ne

Počet pečicích nádob ve výbavě

2

Háček pro vyjmutí hnětačů

Ano

Průhledné víko

Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Většina uživatelů, kteří mají s pekárnou dlouhodobé zkušenosti, hodnotí tento produkt kladně, často vyzdvihují tichost a snadnost ovládání díky nastavené češtině. Možnost péct dva odlišné bochníky zároveň, osvícení pečícího prostoru nebo krásný a dobře tvarovaný vzhled, to vše si další uživatelé pochvalují. Někteří z uživatelů si stěžovali na chybějící údaje v návodu, jako například doba trvání jednotlivých programů.

Naše hodnocení a závěr

Domácí pekárna Eta Duplica Vital 2147 bude vyhovovat hlavně početnějším rodinám, díky velkému objemu a dvěma pečícím nádobám. Dále u ní nalezneme 13 různých programů a mezi nimi třeba program rychlého pečení a program marmeláda/džem. Pekárna Eta Duplica Vital disponuje i programem pro bezlepkové pečení, což je výhoda pro uživatele s bezlepkovou dietou. Malým negativem je vyšší hmotnost, která dosahuje nadprůměrných 9 kilogramů. Pokud hledáte další variantu pro celiaky, ale chcete ušetřit, doporučujeme zvážit například model Eta Delicca 7149.

3 900 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Eta Duplica Vital 2147 | Hodnocení: 16,7 %
Eliška se jako redaktorka většinou zaměřuje na velké domácí spotřebiče. Pečení ale patří mezi její záliby, a ujala se proto i domácích pekáren. Tématu se pečlivě věnuje a díky několikaletým zkušenostem se srovnáváním produktů vám poradí, jak vybrat vhodnou domácí pekárnu a nenaletět. Z kuchyňských pomocníků má na starosti třeba také stolní trouby, klasické trouby a různé typy vařičů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Eta Duplica Vital 2147

Eta Duplica Vital 2147

3 900 Kč Orientační cena