Menu

ETA Duplica Vital Plus 2147 – Recenze, testy a srovnání

94,8 % Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Velké domácí pekárny

Klady

  • Dvě formy na chléb a forma na bagety
  • Programy na kvašení
  • Více hnětačů ve výbavě

Zápory

  • Chybí program pro bezlepkové pečení
  • Vyšší cena
4 600 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Domácí pekárna ETA Duplica Vital Plus 2147 90020 poslouží i ve čtyřčlenné rodině, zvládne totiž upéct bochník o hmotnosti až 1400 gramů, což bylo v době psaní recenze (prosinec 2018) nadstandard. Příkon 850 W je u větších pekáren jeden z nižších, pro běžné používání by ale měl být dostačující. Dva hnětací háky se postarají o rovnoměrné promíchání i většího množství těsta a u objemnějších pekáren jsou standardem.

Samotnou velikost bochníku můžete zvolit, na výběr máte ze tří variant 1000, 1200 a 1400 g. Stejný počet možností je u volby propečení kůrky. Můžete si vybrat mezi světlou, střední a tmavou variantou. Díky dotykovému ovládání je údržba bezproblémová, ovládací panel stačí pouze otřít hadříkem.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Eta

Maximální hmotnost bochníku (g)

1 400

Příkon (W)

815

Počet hnětacích háků v nádobě

2

Počet velikostí bochníku

3

Stupně propečení kůrky

3

Ovládání

Dotykové

Šířka (cm)

40

Hloubka (cm)

26

Výška (cm)

30,5

Hmotnost (kg)

9

Programy

Pekárna značky Eta se pyšní 16 programy, což je opět nadprůměr. Stejně jako ostatní modely v našem srovnání je vybavena programem na přípravu marmelády a na rychlé pečení. Chybí ji ale speciální program pro bezlepkové pečení, který může být pro řadu uživatelů zásadní. Neznamená to však, že by bezlepkový chléb v této pekárně nešel připravit, jen si budete muset sami nastavit jednotlivé části procesu v některém z individuálně nastavitelných programů. Ty přitom u každé pekárny nenajdete. Specialitou tohoto modelu jsou potom speciální programy na přípravu jogurtů, ale také kvásku a kváskového chleba.

Parametr Tento produkt
Počet programů

16

Bezlepkové pečení

Ne

Rychlé pečení

Ano

Marmeláda/džem

Ano

Výroba jogurtu

Ano

Vaření rýže

Ne

Nastavitelný program

Ano

Vybavení a funkce

Pokud dojde k nečekanému přerušení elektrického proudu pekárna si na 10 minut zapamatuje postup pečení. Po delší době však na program již nenaváže. Velice nadprůměrný je čas odloženého startu, ten je možné nastavit až na 30 hodin dopředu, většina pekáren nabízí maximálně 15 hodin.  V takovém případě si ale dejte pozor na suroviny a volte pouze ty, které nepodléhají zkáze. Po upečení zůstane chléb díky funkci udržování teploty ještě hodinu jako čerstvý.

Veškeré nastavování usnadňuje displej, na kterém můžete sledovat také průběh pečení. Pokud chcete vědět co se v pekárně právě děje, můžete do jejího nitra nahlédnout okénkem ve víku, vnitřní prostor lze navíc osvětlit pomocí speciální funkce. Jedinou chybějící funkcí je automatické přidávání surovin během pečení, s tou se však setkáte pouze ojediněle. Přístroj vás ale upozorní pípnutím, že je vhodná doba pro přidání semínek, či oříšků.

Silnou stránkou pekárny Eta je příslušenství. Kromě klasické velké nádoby na pečení je v balení také dělená nádoba, ve které můžete upéct dva menší bochníky zároveň, například jinak ochucené. Další výbavou jsou speciální formy na bagety, které rozšiřují možnosti připravovaného pečiva. Na výběr máte také ze tří velikostí hnětacích háků. ​Ty po upečení zůstávají zapečené v chlebu a je potřeba je vyndat, k tomu posouží přiložený háček.

Parametr Tento produkt
Paměť při výpadku el. proudu (min)

10

Možnost pozastavení programu

Ano

Odložený start (hod)

30

Udržování teploty po upečení

Ano

Displej

Ano

Akustický signál

Ano

Automatické přidávání ingrediencí

Ne

Počet pečicích nádob ve výbavě

3

Háček pro vyjmutí hnětačů

Ano

Odměrka

Ano

Průhledné víko

Ano

Klady a zápory

Pekárna ETA vyniká v celé řadě parametrů. Například její nabídka programů je poměrně netypická, zahrnuje dva individuální režimy, které si nastavíte podle sebe a najdete v ní také program na výrobu jogurtu nebo kvásku. Zaujme také vnitřním osvětlením a výbavou, která zahrnuje tři pečicí formy. Poměrně unikátní je potom možnost odložení startu až o 30 hodin. Nevýhodou pekárny je lehce kratší paměť při výpadku proudu a chybějící program na bezlepkové pečení.

Názory uživatelů a odborníků

Uživatelé u pekárny ETA pozitivně hodnotí nabídku programů a kvalitní pečení. Chválí si také pečicí formy, které jsou v nabídce a to včetně forem na bagetu. Jedinou výtkou od několika z nich je složitější ovládání a málo podrobný návod.

Naše hodnocení a závěr

ETA Duplica Vital Plus 2147 90020 je domácí pekárna vhodná i do početnější domácnosti, zvládne totiž upéct bochník o hmotnosti až 1400 g. Těsto mísí dva hnětací háky, které lze vyměňovat, na výběr jsou tři velikosti. Součástí balení jsou dvě pečící formy, jedna klasická velká, jedna půlená pro pečení dvou menších chlebů zároveň. Neobvyklá je forma na bagety. Samozřejmostí je odložený start a speciální programy pro rychlé pečení a přípravu marmelády. Celkově pekárna nabízí 16 programů. Některé umožňují přípravu jogurtu, jiné kvásky. Chybí však speciální program pro bezlepkové pečení. Pokud se bez tohoto programu neobejdete, prohlédněte si např. recenzi modelu Eta Duplica Vital 2147.

4 600 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: ETA Duplica Vital Plus 2147 | Hodnocení: 94,8 %
Eliška se jako redaktorka většinou zaměřuje na velké domácí spotřebiče. Pečení ale patří mezi její záliby, a ujala se proto i domácích pekáren. Tématu se pečlivě věnuje a díky několikaletým zkušenostem se srovnáváním produktů vám poradí, jak vybrat vhodnou domácí pekárnu a nenaletět. Z kuchyňských pomocníků má na starosti třeba také stolní trouby, klasické trouby a různé typy vařičů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobrý den,
zvládne tato pekárna připravit i těsto na pizzu?:)
Děkuji:)

Břetislav Kydala

Dobrý den, děkujeme za dotaz. Ano, tato domácí pekárna disponuje programem na tvorbu těsta, pomocí kterého můžete mimo jiné vytvořit i těsto na pizzu.

Karolína Šerá, redaktor

Dobry den. Jestli jsem pochopila spravne tak tato pekarna zvladne upect najednou dva bochniky ruznych chlebu? Napr. bily a celozrnny?

Sarka Dubska

Dobrý den, děkujeme za dotaz. Ano, pokud použijete dělenou nádobu, můžete péct dva menší bochníky zaráz. Oba chleby by ale měly mít podobné nároky na přípravu, ideální je proto péct jeden druh, pouze například s rozdílným ochucením.

Karolína Šerá, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze ETA Duplica Vital Plus 2147

ETA Duplica Vital Plus 2147

4 600 Kč Orientační cena