Recenze a test Gorenje BM 1400E | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Gorenje BM 1400E

79,6 % Celkové hodnocení

v kategorii Velké domácí pekárny

Klady

  • Individuálně nastavitelný program
  • Dvě pečicí nádoby ve výbavě

Zápory

  • Chybí program pro bezlepkové pečení
  • Chybí program na výrobu jogurtu
3 500 Kč Orientační cena

 

Souhrnné údaje 

V kategorii parametrů si vede pekárna Gorenje velice dobře. Bude vhodnou volbou i pro početnější domácnosti, zvládne totiž upéct bochník až o hmotnosti 1 400 g. Její příkon 815 W patřil v době vzniku této recenze víceméně k průměru pro větší pekárny. O důkladné prohnětení těsta se postarají dva hnětací háky v nádobě. Pekárna nabízí na výběr ze tří velikostí bochníku, stejně jako většina pekáren na trhu. Co se týče propečení kůrky, můžete vybírat ze tří stupňů, což je opět obvyklá hodnota. Ovládání pekárny patří do skupiny dotykových, a jeho údržba je tak výrazně snazší v porovnání s tlačítkovými panely.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Gorenje

Maximální hmotnost bochníku (g)

1 400

Příkon (W)

815

Počet hnětacích háků v nádobě

2

Počet velikostí bochníku

3

Stupně propečení kůrky

3

Ovládání

Dotykové

Šířka (cm)

40

Hloubka (cm)

27

Výška (cm)

30,5

Hmotnost (kg)

8,8

Programy

Co se týče programů, pekárna Gorenje nabídne standardní výběr, tedy dvanáct programů. Nechybí jí program rychlého pečení, který šetří váš čas a peníze. Nepostrádá ani program na přípravu džemu nebo marmelády. Nedostatkem pro některé uživatele by mohla být absence bezlepkového pečení, popřípadě chybějící program na výrobu jogurtu. Pozitivem je naopak individuálně nastavitelný program, který není u všech pekáren samozřejmostí.

Parametr Tento produkt
Počet programů

12

Bezlepkové pečení

Ne

Rychlé pečení

Ano

Marmeláda/džem

Ano

Výroba jogurtu

Ne

Vaření rýže

Ne

Nastavitelný program

Ano

Vybavení a funkce

Pokud vám vypadne elektrický proud v kuchyni, kde jste právě měli zapnutou domácí pekárnu Gorenje, pak nemusíte panikařit, pokud tento problém zvládnete opravit do deseti minut, pak není nic ztraceno a pekárna se vrátí k předchozí činnosti tam, kde skončila. Některé modely potom zvládají udržet program v paměti i 15 minut. Pekárna dokáže odložit start až o 13 hodin, takže si můžete po ránu vychutnat čerstvý bochník chleba zcela bez námahy. Také nesmíme zapomenout na udržování teploty po upečení, opět tak máte šanci vychutnat si čerstvé pečivo i později, pokud chléb ihned nevyndáte.

Domácí pekárna Gorenje nedisponuje funkcí automatického přidání ingrediencí, tuto funkci však ovládá velmi nízký počet hodnocených pekáren. Co se týče běžnějšího vybavení, pekárna má jak displej, tak průhledné víko, o průběhu programu tedy budete mít perfektní přehled. Součástí výbavy je také háček pro vyjmutí hnětačů a odměrka, pekárna má ve výbavě také jednu pečící nádobu navíc, což rozšiřuje možností jejího použití.

Parametr Tento produkt
Paměť při výpadku el. proudu (min)

10

Možnost pozastavení programu

Ne

Odložený start (hod)

13

Udržování teploty po upečení

Ano

Displej

Ano

Akustický signál

Ano

Automatické přidávání ingrediencí

Ne

Počet pečicích nádob ve výbavě

2

Háček pro vyjmutí hnětačů

Ano

Odměrka

Ano

Průhledné víko

Ano

Naše hodnocení a závěr

Domácí pekárnu Gorenje BM 1400 E můžeme doporučit hlavně do početnějších domácností, díky jejímu velkému objemu. Má standardní počet programů, ale postrádá program bezlepkového pečení. Proto nebude úplně ideální pro celiaky. O pečení budete mít perfektní přehled díky displeji a průhlednému víku, o dokonalé prohnětení těsta se zase postarají dva hnětače v nádobě. Výhodou může být také jedna pečící nádoba ve výbavě navíc, s touto pekárnou tak máte více možností experimentovat. Pokud se vám tyto vlastnosti zdají slibné, můžeme její koupi doporučit. Jestli pátráte po lépe vybaveném modelu, například v kategorii programů, doporučujeme zvážit například model Kenwood BM 450.

3 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Gorenje BM 1400E | Hodnocení: 79,6 %
Eliška se jako redaktorka většinou zaměřuje na velké domácí spotřebiče. Pečení ale patří mezi její záliby, a ujala se proto i domácích pekáren. Tématu se pečlivě věnuje a díky několikaletým zkušenostem se srovnáváním produktů vám poradí, jak vybrat vhodnou domácí pekárnu a nenaletět. Z kuchyňských pomocníků má na starosti třeba také stolní trouby, klasické trouby a různé typy vařičů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Gorenje BM 1400E

Gorenje BM 1400E

3 500 Kč Orientační cena