Recenze a test Guzzanti GZ 621 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Guzzanti GZ 621

v kategorii Domácí pekárny

Klady

  • Výběr z 19 programů
  • Odložení startu až o 15 hodin
  • Vaření rýže

Zápory

  • Menší kapacita
  • Nižší příkon
2 400 Kč Orientační cena
  • 0,0 %
    Celkové
    hodnocení

Souhrnné údaje 

Ačkoliv patří pekárna Guzzanti zhruba do střední cenové kategorie, v otázce základních parametrů je spíše slabší. Kapacitou 1 000 g se hodí do méně početné domácnosti. Vzhledem k menší kapacitě se dá očekávat i nižší příkon, čemuž hodnota 550 W odpovídá, řada pekáren se stejným objemem ale vykazovala v tomto směru o něco vyšší čísla. Jeden hnětač v nádobě je pochopitelný, přece jen jde o menší model, více hnětačů je ale vždy výhodou. Pekárna zvládne upéct tři velikosti bochníku a vybírat můžete ze tří stupňů propečení kůrky, obojí je pro dnešní pekárny vcelku typické. Ovládání pekárny je dotykové, při čištění tak můžete panel jen setřít a nemusíte se zabývat čištěním spár a dalších nepřístupných míst.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Guzzanti

Maximální hmotnost bochníku (g)

1 000

Příkon (W)

550

Počet hnětacích háků v nádobě

1

Počet velikostí bochníku

3

Stupně propečení kůrky

3

Ovládání

Membránové

Šířka (cm)

27,5

Hloubka (cm)

35,5

Výška (cm)

24

Hmotnost (kg)

5,5

Programy

V kategorii základních parametrů nás pekárna Guzzanti nijak zvlášť nepřekvapila, v nabídce programů jde ale o zcela rozdílný případ. Pekárna jich má v portfoliu 19, čímž překonává i výrazně dražší modely. Kromě běžných programů, jako je rychlé pečení, bezlepkový program či příprava marmelády nabízí také poměrně neobvyklé funkce. Jednou z nich je výroba jogurtů, se kterou jsme se již u některých pekáren setkali. V době psaní recenze (březen 2020) jsme ale nenarazili na další pekárnu, která by navíc zvládala například také vaření rýže nebo rozmrazování.

Parametr Tento produkt
Počet programů

19

Bezlepkové pečení

Ano

Rychlé pečení

Ano

Marmeláda/džem

Ano

Výroba jogurtu

Ano

Vybavení a funkce

V kategorii vybavení a funkcí pokračuje pekárna Guzzanti na dobré vlně, stejně jako v předchozích odstavcích. Její paměť při výpadku proudu (10 min) je standardní, možnost odložení startu až o 15 hodin už byl lehce nadstandard. V balení s pekárnou najdete jednu pečicí nádobu, háček na vyjmutí hnětačů a odměrku, z běžné výbavy tak nic nechybí. Spotřebič má také průzor ve víku, displej, zvukovou signalizaci a funkci udržování teploty po upečení. Nenajdete u něj automatické přidávání ingrediencí, to samé ale platilo pro 90 % hodnocených produktů. Jak nejspíš už napovídá kapacita, rozměry této pekárny nejsou nijak nadstandardní a můžete je vidět níže v tabulce.

Parametr Tento produkt
Paměť při výpadku el. proudu (min)

10

Odložený start (hod)

15

Udržování teploty po upečení

Ano

Displej

Ano

Akustický signál

Ano

Automatické přidávání ingrediencí

Ne

Počet pečicích nádob ve výbavě

1

Háček pro vyjmutí hnětačů

Ano

Odměrka

Ano

Průhledné víko

Ano

Naše hodnocení a závěr

Silnou stránkou domácí pekárny Guzzanti GZ 621 je především její nabídka funkcí. Těch má celkem devatenáct, od běžného pečení, přes bezlepkový program, až po výrobu jogurtů, vaření rýže a rozmrazování. Parametrově se tento model hodí spíše do méně početných domácností, kapacita ani příkon pekárny nejsou z nejvyšších. Doporučit ji tak můžeme především uživatelům, kteří rádi experimentují a standardních 10-15 programů je jim zkrátka málo. Pokud naopak hledáte menší pekárnu za dostupnou cenu a na nabídku programů až tak vysoké nároky nekladete, za zvážení stojí například model Bravo B-4392.

2 400 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Guzzanti GZ 621
Eliška se jako redaktorka většinou zaměřuje na velké domácí spotřebiče. Pečení ale patří mezi její záliby, a ujala se proto i domácích pekáren. Tématu se pečlivě věnuje a díky několikaletým zkušenostem se srovnáváním produktů vám poradí, jak vybrat vhodnou domácí pekárnu a nenaletět. Z kuchyňských pomocníků má na starosti třeba také stolní trouby, klasické trouby a různé typy vařičů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Guzzanti GZ 621

Guzzanti GZ 621

2 400 Kč Orientační cena