Menu

Kenwood BM 350 – Recenze, testy a srovnání

83,3 % Celkové hodnocení

v kategorii Domácí pekárny

Klady

 • Design
 • Odložený start až o 15 hodin
 • Bezlepkové pečení

Zápory

 • Chybí háček pro vyjmutí hnětačů
 • Kratší paměť při výpadku proudu
 • Pro menší počet strávníků
2 500 Kč Orientační cena
 • 83,3 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Maximální kapacitou 1 000 g se pekárna Kenwood řadí spíše k menším modelům, tomu odpovídá i zbytek jejích parametrů. Příkon 645 W byl v době psaní recenze (březen 2020) také jeden z nižších, pekárny s touto kapacitou ale mívají i nižší hodnoty. Uvnitř pečicí nádoby je jeden hnětací hák, u větší pekárny jsou dva prakticky nutností, u této velikosti se ale s jedním hákem setkáte poměrně často. Výběr ze tří velikostí bochníku je typický pro většinu pekáren, u stupňů propečení kůrky máte čtyři možnosti, což je lehký nadstandard. Ovládání tohoto modelu probíhá pomocí tlačítek, což nemá žádný vliv na funkčnost pekárny, ovšem membránový či dotykový panel slibuje o něco snazší údržbu, nemá totiž tolik spár.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Kenwood

Maximální hmotnost bochníku (g)

1 000

Příkon (W)

645

Počet hnětacích háků v nádobě

1

Počet velikostí bochníku

3

Stupně propečení kůrky

4

Ovládání

Tlačítka

Šířka (cm)

39

Hloubka (cm)

28

Výška (cm)

31,5

Hmotnost (kg)

7,8

Programy

Celková nabídka pekárny Kenwood obsahuje 14 programů, to byl v době psaní recenze víceméně průměr. Jedním z nich je i program pro bezlepkové pečení, tato pekárna je tak vhodná pro celiaky. Kromě pečiva můžete v přístroji uvařit i džem nebo marmeládu a nechybí ani rychlý program, pokud na čerstvý chléb zrovna spěcháte. Oproti některým konkurenčním modelům nenabízí tato pekárna program na výrobu jogurtů, ten ale obecně není příliš rozšířený.

Parametr Tento produkt
Počet programů

14

Bezlepkové pečení

Ano

Rychlé pečení

Ano

Marmeláda/džem

Ano

Výroba jogurtu

Ne

Vybavení a funkce

V kategorii vybavení a funkcí u pekárny Kenwood nenarazíte na žádné velké překvapení. Při výpadku proudu si tento model zachová paměť po osm minut, běžnější hodnota byla 10 min. Pekárně nechybí funkce odložení startu, odkládat můžete až o 15 hodin, většina pekáren zvládá maximálně 13 hodin. Nechybí klasické funkce, jako udržování teploty po upečení, displej, akustický signál a průzor ve víku, tyto prvky dnes najdete prakticky u všech modelů. Chybí automatické přidávání ingrediencí, s tím se ale naopak téměř nesetkáte. Výbava pekárny je vcelku standardní, chybí háček pro vyjmutí hnětačů, naopak nechybí odměrka. Pečicí nádobu má tento model jen jednu, další příslušenství už nemá. Na rozměry pekárny se můžete podívat v tabulce, hmotnost 7,8 kg patří k vyšším, podíl na ní ale bude mít i kovové provedení modelu, obecně totiž nepatří k neobvykle velkým pekárnám.

Parametr Tento produkt
Paměť při výpadku el. proudu (min)

8

Odložený start (hod)

15

Udržování teploty po upečení

Ano

Displej

Ano

Akustický signál

Ano

Automatické přidávání ingrediencí

Ne

Počet pečicích nádob ve výbavě

1

Háček pro vyjmutí hnětačů

Ne

Odměrka

Ano

Průhledné víko

Ano

Naše hodnocení a závěr

Domácí pekárna Kenwood BM 350 patří do střední až vyšší cenové kategorie. Za tuto investici získáte především estetické nerezové provedení, dlouhé odložení startu a funkci bezlepkového pečení. V ostatních ohledech už je tento model spíše standardní. Jeho kapacita je menší až střední, doporučit ji tak můžeme do méně početných domácností, pro čtyřčlennou rodinu by mohla být nedostačující. K tomu se pojí i nižší příkon a pouze jeden hnětač v nádobě. Ve výbavě chybí háček na vyjmutí hnětačů, nepostrádá ale odměrku. Výběr programů a velikosti bochníků jsou shodné jako u většiny pekáren. Pokud by vás zajímala cenově dostupnější varianta s podobnými vlastnostmi, za zvážení stojí například pekárna ETA Delicca mini 8149.

2 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Kenwood BM 350 | Hodnocení: 83,3 %
Eliška se jako redaktorka většinou zaměřuje na velké domácí spotřebiče. Pečení ale patří mezi její záliby, a ujala se proto i domácích pekáren. Tématu se pečlivě věnuje a díky několikaletým zkušenostem se srovnáváním produktů vám poradí, jak vybrat vhodnou domácí pekárnu a nenaletět. Z kuchyňských pomocníků má na starosti třeba také stolní trouby, klasické trouby a různé typy vařičů.

Diskuze a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud máte důležitou zprávu a očekáváte naši odpověď, oslovte nás přes e-mail.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Kenwood BM 350

Kenwood BM 350

2 500 Kč Orientační cena