Recenze a test Kenwood BM 450 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Kenwood BM 450

16. místo
77,9 % Celkové hodnocení
 • Automatické přidání ingrediencí
 • Velký počet programů
 • Pouze jeden hnětač
4 000 Kč Orientační cena
 • 7,3/10
  Hnětení a pečení
 • 8,2/10
  Údržba a nastavení
 • 9,7/10
  Programy
 • 7,1/10
  Vybavení a funkce
 • 77,9 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Domácí pekárna značky Kenwood bude vyhovovat spíše méně početným domácnostem, jelikož maximální hmotnost bochníku je u této pekárny 1 000 g. Příkon 780 W byl v době vzniku této recenze lehce nadprůměrný, což je příslib rychlejšího zahřívání pekárny. Naopak nevýhodou může být přítomnost pouze jednoho hnětacího háku, dva jsou pro kvalitní prohnětení těsta vhodnější. Při nastavování programu můžete volit mezi třemi velikostmi bochníku a třemi stupni propečení kůrky, což vám umožní lépe přizpůsobit výsledek vašim představám. Ovládání pekárny je jednolité, bez spár kolem tlačítek, díky tomu nemá kam zalézat špína a údržba pekárny bude o něco jednodušší.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Kenwood

22 % Eta, 17 % Tefal, 9 % Guzzanti, 4 % Kenwood, 4 % Gorenje, 4 % ECG, 4 % Russell Hobbs, 4 % Bravo, 4 % Livoo, 4 % Sana, 4 % Klarstein, 4 % Domo, 4 % G3Ferrari, 4 % Beper, 4 % Sencor
Maximální hmotnost bochníku (g)

1 000

1 252,17
Příkon (W)

780

819,77
Počet hnětacích háků v nádobě

1

57 % 2, 43 % 1
Počet velikostí bochníku

3

78 % 3, 17 % 2, 4 % Neuvedeno
Stupně propečení kůrky

3

87 % 3, 9 % 4, 4 % 1
Ovládání

Dotykové / membránové

87 % Dotykové / membránové, 13 % Tlačítka

Programy

Domácí pekárna Kenwood získala v našem hodnocení v kategorii programy plný počet bodů. Disponuje totiž nadstandardním počtem programů, vybírat můžete rovnou z patnácti. Také všechny nejoblíbenější programy, tedy rychlé pečení, program pro přípravu marmelády nebo džemu a program pro bezlepkové pečení. Rychlé pečení šetří váš čas a disponuje jím většina pekáren na trhu, obdobné je to i u programu na přípravu marmelády. Výjimečná je tato pekárna ale díky programu bezlepkového pečení, který v době vzniku recenze ovládalo jen 40 % modelů v porovnávacím testu.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet programů

15

14,09
Program bezlepkové pečení

Ano

91 % Ano, 9 % Ne
Program rychlé pečení

Ano

96 % Ano, 4 % Ne
Program marmeláda/džem

Ano

96 % Ano, 4 % Ne

Vybavení a funkce

​Jedním z kladů pekárny značky Kenwood je dlouhodobý časovač, díky kterému můžete odložit pečení až o patnáct hodin, průměr v době hodnocení přitom byl pouze dvanáct hodin. Opačná situace nastává v případě paměti při výpadku elektrického proudu. Zde si informace o probíhajícím programu udrží pekárna pouze osm minut, průměrný výsledek se pohyboval okolo jedenácti minut.

Co se týče dalších funkcí, pekárna udržuje po upečení bochník teplý, což prodlouží pocit čerstvosti. Disponuje pochopitelně také displejem, který vám pomůže s ovládáním přístroje a poskytne vám informace o probíhajícím programu. Ještě větší přehled by vám umožnilo průhledné víko pekárny, tím ovšem, na rozdíl od většiny ostatních modelů, tato pekárna nedisponuje. Stejně tak chybí i háček pro vyjmutí hnětačů z chleba, takže si při této operaci budete muset poradit svépomocí. Pekárna má ve výbavě pouze jednu pečicí nádobu, to je ovšem zcela běžné. Naopak výjimečná je pekárna díky funkci automatického přidávání ingrediencí, kterou v době vzniku srovnávacího testu disponovala jako jediná.

Pokud se zaměříme na rozměry přístroje, rozhodně nepatří mezi drobné modely. Na výšku měří 38,5 cm, na šířku 23,5 cm a její hloubka je 31,5 cm. Rozměry je třeba uvážit hlavně v souvislosti s množstvím místa na vaší kuchyňské lince. Vzhledem k hmotnosti 9,5 kg by mohlo být dost nepohodlné pekárnu často uklízet do skříňky a před použitím opět vytahovat.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Paměť při výpadku el. proudu (min)

8

8,95
Odložený start (hod)

15

14,91
Udržování teploty po upečení

Ano

91 % Ano, 4 % Ne, 4 % Neuvedeno
Displej

Ano

100 % Ano
Automatické přidávání ingrediencí

Ano

87 % Ne, 13 % Ano
Počet pečících nádob ve výbavě

1

83 % 1, 13 % 2, 4 % 4
Háček pro vyjmutí hnětačů

Ne

91 % Ano, 9 % Ne
Průhledné víko

Ne

96 % Ano, 4 % Ne
Šířka (cm)

23,5

33,44
Hloubka (cm)

31,5

30,56
Výška (cm)

38,5

31,81
Hmotnost (kg)

9,5

6,49

Hodnocení dalších uživatelů

Většina uživatelů hodnotí pekárnu Kenwood BM 450 velmi pozitivně. Označují ji jako tichou, chválí si také automatické přidávání ingrediencí. Někteří by ocenili dva hnětací háky namísto jednoho, často také upozorňují na její větší rozměry, proto na ně není radno zapomínat.

Naše hodnocení a závěr

Ačkoliv je pekárna Kenwood 450 poměrně rozměrná, peče spíše menší bochníky do 1 000 g. Nabízí příjemný výběr velikostí bochníku a propečení kůrky, potěší také dotykovým ovládáním, které se lépe udržuje. Nevýhodou může být pouze jeden hnětací hák. V kategorii programů jí není co vytknout, má nadprůměrný počet programů včetně bezlepkového pečení. Co se týče vybavení a funkcí, pekárně chybí háček na vyjmutí hnětačů a průhledné víko, na druhou stranu je oproti ostatním modelům výjimečná automatickým přidáváním ingrediencí. Doporučit ji proto můžeme  náročnějším uživatelům, je ovšem nutné myslet na její rozměry, v malé kuchyni by mohla být trochu na obtíž. Pokud hledáte například menší pekárnu s podobnými vlastnostmi, doporučujeme zvážit například model Concept PC 5040.

4 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová, Karolína Šerá | Datum: | Produkt: Kenwood BM 450 | Hodnocení: 77,9 %
Eliška Srncová se jako redaktorka většinou zaměřuje na velké domácí spotřebiče. Pečení ale patří mezi její záliby a ujala se proto i domácích pekáren. Tématu se pečlivě věnuje a díky několikaletým zkušenostem se srovnáváním produktů vám poradí, jak vybrat vhodnou domácí pekárnu a nenaletět. Z kuchyňských pomocníků má na starosti třeba také stolní trouby, klasické trouby a různé typy vařičů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Kenwood BM 450

Kenwood BM 450

16. místo  v porovnání
4 000 Kč Orientační cena