Menu

Kenwood BM 450 – Recenze, testy a srovnání

82,9 % Celkové hodnocení

Pro experimentátory v kategorii Malé domácí pekárny

Klady

  • Automatické přidání ingrediencí
  • Velký počet programů
  • 5 individuálních režimů

Zápory

  • Chybí program na výrobu jogurtu
  • Chybí program na přípravu rýže
  • Nemá hák na vytažení hnětače
4 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Domácí pekárna značky Kenwood bude vyhovovat spíše méně početným domácnostem, jelikož maximální hmotnost bochníku je u této pekárny 1 000 g. Příkon 780 W byl v době vzniku této recenze lehce nadprůměrný, což je příslib rychlejšího zahřívání pekárny. Naopak nevýhodou může být přítomnost pouze jednoho hnětacího háku, dva jsou pro kvalitní prohnětení těsta vhodnější. Při nastavování programu můžete volit mezi třemi velikostmi bochníku a třemi stupni propečení kůrky, což vám umožní lépe přizpůsobit výsledek vašim představám. Ovládání pekárny je dotykové, jednolité, bez spár kolem tlačítek, díky tomu nemá kam zalézat špína a údržba pekárny bude o něco jednodušší.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Kenwood

Maximální hmotnost bochníku (g)

1 000

Příkon (W)

780

Počet hnětacích háků v nádobě

1

Počet velikostí bochníku

3

Stupně propečení kůrky

3

Ovládání

Dotykové

Šířka (cm)

23,5

Hloubka (cm)

31,5

Výška (cm)

38,5

Hmotnost (kg)

9,5

Programy

Domácí pekárna Kenwood získala v našem hodnocení v kategorii programy plný počet bodů. Disponuje totiž nadstandardním počtem programů, vybírat můžete rovnou z patnácti. Také všechny nejoblíbenější programy, tedy rychlé pečení, program pro přípravu marmelády nebo džemu a program pro bezlepkové pečení. Rychlé pečení šetří váš čas a disponuje jím většina pekáren na trhu, obdobné je to i u programu na přípravu marmelády.

Výjimečná je ale tato pekárna díky velké možnosti přizpůsobení. U této pekárny si můžete vytvořit rovnou pět individuálních programů podle vašich představ. Některé pekárny nabízejí vlastní program jeden, jiné dokonce žádný. Na rozdíl od některých konkurentek ale zase například nepřipraví jogurt nebo neuvaří rýži.

Parametr Tento produkt
Počet programů

15

Bezlepkové pečení

Ano

Rychlé pečení

Ano

Marmeláda/džem

Ano

Výroba jogurtu

Ne

Vaření rýže

Ne

Nastavitelný program

Ano

Vybavení a funkce

​Jedním z kladů pekárny značky Kenwood je dlouhodobý časovač, díky kterému můžete odložit pečení až o patnáct hodin, průměr v době hodnocení přitom byl pouze dvanáct hodin. Opačná situace nastává v případě paměti při výpadku elektrického proudu. Zde si informace o probíhajícím programu udrží pekárna pouze osm minut, průměrný výsledek se pohyboval okolo jedenácti minut.

Co se týče dalších funkcí, pekárna udržuje po upečení bochník teplý, což prodlouží pocit čerstvosti. Disponuje pochopitelně také displejem, který vám pomůže s ovládáním přístroje a poskytne vám informace o probíhajícím programu. Ještě větší přehled by vám umožnilo průhledné víko pekárny, tím ovšem, na rozdíl od většiny ostatních modelů, tato pekárna nedisponuje. Stejně tak chybí i háček pro vyjmutí hnětačů z chleba, takže si při této operaci budete muset poradit svépomocí. Pekárna má ve výbavě pouze jednu pečicí nádobu, to je ovšem zcela běžné. Naopak výjimečná je pekárna díky funkci automatického přidávání ingrediencí, kterou v době vzniku srovnávacího testu disponovala jako jediná.

Pokud se zaměříme na rozměry přístroje, rozhodně nepatří mezi drobné modely. Na výšku měří 38,5 cm, na šířku 23,5 cm a její hloubka je 31,5 cm. Rozměry je třeba uvážit hlavně v souvislosti s množstvím místa na vaší kuchyňské lince. Vzhledem k hmotnosti 9,5 kg by mohlo být dost nepohodlné pekárnu často uklízet do skříňky a před použitím opět vytahovat.

Parametr Tento produkt
Paměť při výpadku el. proudu (min)

8

Možnost pozastavení programu

Ne

Odložený start (hod)

15

Udržování teploty po upečení

Ano

Displej

Ano

Akustický signál

Ano

Automatické přidávání ingrediencí

Ano

Počet pečicích nádob ve výbavě

1

Háček pro vyjmutí hnětačů

Ne

Odměrka

Ano

Průhledné víko

Ne

Hodnocení dalších uživatelů

Většina uživatelů hodnotí pekárnu Kenwood BM 450 velmi pozitivně. Označují ji jako tichou, chválí si také automatické přidávání ingrediencí. Někteří by ocenili dva hnětací háky namísto jednoho, často také upozorňují na její větší rozměry, proto na ně není radno zapomínat.

Naše hodnocení a závěr

Ačkoliv je pekárna Kenwood 450 poměrně rozměrná, peče spíše menší bochníky do 1 000 g. Nabízí příjemný výběr velikostí bochníku a propečení kůrky, potěší také dotykovým ovládáním, které se lépe udržuje. V kategorii programů si vede velmi dobře, má nadprůměrný počet programů včetně bezlepkového pečení, a dokonce si můžete rovnou pět programů vytvořit podle sebe. Nezvládá ale např. výrobu jogurtu.

Co se týče vybavení a funkcí, pekárně chybí háček na vyjmutí hnětačů a průhledné víko, na druhou stranu je oproti ostatním modelům výjimečná automatickým přidáváním ingrediencí. Doporučit ji proto můžeme  náročnějším uživatelům, je ovšem nutné myslet na její rozměry, v malé kuchyni by mohla být trochu na obtíž. Pokud hledáte například menší pekárnu s podobnými vlastnostmi, doporučujeme zvážit například model Concept PC 5040.

4 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Kenwood BM 450 | Hodnocení: 82,9 %
Eliška se jako redaktorka většinou zaměřuje na velké domácí spotřebiče. Pečení ale patří mezi její záliby, a ujala se proto i domácích pekáren. Tématu se pečlivě věnuje a díky několikaletým zkušenostem se srovnáváním produktů vám poradí, jak vybrat vhodnou domácí pekárnu a nenaletět. Z kuchyňských pomocníků má na starosti třeba také stolní trouby, klasické trouby a různé typy vařičů.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Kenwood BM 450

Kenwood BM 450

4 000 Kč Orientační cena