Recenze a test Klarstein KG13 Brotilde | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Klarstein KG13 Brotilde

19. místo
73,2 % Celkové hodnocení
 • 14 programů
 • Automatické přidávání ingrediencí
 • Výroba marmelády i jogurtu
 • Bochník jen do hmotnosti 1 kg
 • Pouze jedna pečící nádoba
 • Jeden hnětací hák
3 000 Kč Orientační cena
 • 4,6/10
  Hnětení a pečení
 • 7,2/10
  Údržba a nastavení
 • 9,7/10
  Programy
 • 8,3/10
  Vybavení a funkce
 • 73,2 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje

Domácí pekárna značky Klarstein dokáže upéct tři velikosti chleba, největší o gramáži 1 kg. Je tudíž vhodná spíše do méně početných domácností. Vzhledem k menší kapacitě nepřekvapí pouze jeden hnětací hák v nádobě, ačkoli obecně lépe zpracují těsto háky dva. Může ale potěšit i náročnější uživatele, protože si můžete zvolit jeden ze tří stupňů propečení kůrky, některé pekárny tuto variabilitu nenabízí. Za drobný nedostatek považujeme ovládání pomocí tlačítek, za kterými se mohou usazovat nečistoty a jejich údržba je složitější než u dotykového či membránového ovládání.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Klarstein

22 % Eta, 17 % Tefal, 9 % Guzzanti, 4 % Kenwood, 4 % Gorenje, 4 % ECG, 4 % Russell Hobbs, 4 % Bravo, 4 % Livoo, 4 % Sana, 4 % Klarstein, 4 % Domo, 4 % G3Ferrari, 4 % Beper, 4 % Sencor
Maximální hmotnost bochníku (g)

1 000

1 252,17
Počet hnětacích háků v nádobě

1

57 % 2, 43 % 1
Počet velikostí bochníku

3

78 % 3, 17 % 2, 4 % Neuvedeno
Stupně propečení kůrky

3

87 % 3, 9 % 4, 4 % 1
Ovládání

Tlačítka

87 % Dotykové / membránové, 13 % Tlačítka

Programy

Pekárna Klarstein nabízí v našem srovnání (červen 2020) průměrných 14 programů, mezi kterými však najdete i bezlepkové pečení, rychlé pečení či výrobu marmelády. Kromě toho zvládá také přípravu jogurtu, která je u domácích pekáren obecně méně obvyklá.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet programů

14

14,09
Program bezlepkové pečení

Ano

91 % Ano, 9 % Ne
Program rychlé pečení

Ano

96 % Ano, 4 % Ne
Program marmeláda/džem

Ano

96 % Ano, 4 % Ne
Program výroba jogurtu

Ano

52 % Ano, 48 % Ne

Vybavení a funkce

Nadprůměrného výsledku dosahuje pekárna Klarstein KG13 Brotilde, vypadne-li dodávka elektřiny. Dokáže si totiž zachovat paměť až po dobu 10 minut a při obnově energie pokračovat v započaté práci. Chcete-li mít jistotu, že přijdete k čerstvě upečenému chlebu, můžete si zvolit funkci odloženého startu, a to až o 13 hodin. V případě, že to nestihnete přesně na čas, nabízí tento model udržení teploty po dopečení až po dobu jedné hodiny.

Čím je tato pekárna výjimečná, je funkce automatického přidávání ingrediencí v průběhu pečení. Tu využijete, pokud chcete do chleba přidat nejrůznější semínka či oříšky, nebo ovoce do sladkých pokrmů. Pekárna je sama vsype do těsta během hnětení a od vás se tak nevyžaduje žádná aktivita.

Pekárně nechybí standardní vybavení, jako je displej či akustický signál, potěší navíc i odměrkou nebo háčkem pro vyjmutí hnětačů. Abyste svůj výrobek mohli v průběhu sledovat, poslouží vám průhledné víko. U tohoto produktu však najdete jen jednu pečící nádobu, některé modely jich nabízí i více.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Paměť při výpadku el. proudu (min)

10

8,95
Odložený start (hod)

13

14,91
Udržování teploty po upečení

Ano

91 % Ano, 4 % Ne, 4 % Neuvedeno
Displej

Ano

100 % Ano
Akustický signál

Ano

100 % Ano
Automatické přidávání ingrediencí

Ano

87 % Ne, 13 % Ano
Počet pečících nádob ve výbavě

1

83 % 1, 13 % 2, 4 % 4
Háček pro vyjmutí hnětačů

Ano

91 % Ano, 9 % Ne
Odměrka

Ano

100 % Ano
Průhledné víko

Ano

96 % Ano, 4 % Ne
Šířka (cm)

34,5

33,44
Hloubka (cm)

24

30,56
Výška (cm)

32,5

31,81
Hmotnost (kg)

5,5

6,49

Naše hodnocení a závěr

Domácí pekárna Klarstein KG13 Brotilde se hodí spíše méně početným domácnostem, dokáže totiž upéct bochník chleba o maximální hmotnosti 1 kg, který by větším rodinám nemusel stačit. I přesto ji doporučujeme také náročnějším uživatelům, disponuje totiž mimo jiné funkcí automatického přidání ingrediencí, která přidá semínka, oříšky či ovoce do těsta ve správný čas. Na výběr máte ze tří stupňů propečení kůrky a 14 programů, mezi kterými najdete rychlé i bezlepkové pečení, výrobu marmelády a dokonce i jogurtu. Potěší také možnost odloženého startu o 13 hodin, udržování teploty po upečení nebo desetiminutová paměť při výpadku proudu.

Nedostatkem této pekárny může pro někoho být ovládání tlačítky, za kterými se častěji usazují nečistoty, než když má pekárna dotykové nebo membránové ovládání. Kvůli menší kapacitě má tento model jen jeden hnětací hák, který nemusí zpracovat těsto dokonale. Pokud je pro vás malá kapacita překážkou, doporučujeme pekárnu Livoo DOP205W, která má kapacitu 1 600 g a také dva hnětací háky, neumí však sama přidávat ingredience.

 

3 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová, Karolína Šerá | Datum: | Produkt: Klarstein KG13 Brotilde | Hodnocení: 73,2 %
Eliška Srncová se jako redaktorka většinou zaměřuje na velké domácí spotřebiče. Pečení ale patří mezi její záliby a ujala se proto i domácích pekáren. Tématu se pečlivě věnuje a díky několikaletým zkušenostem se srovnáváním produktů vám poradí, jak vybrat vhodnou domácí pekárnu a nenaletět. Z kuchyňských pomocníků má na starosti třeba také stolní trouby, klasické trouby a různé typy vařičů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Klarstein KG13 Brotilde

Klarstein KG13 Brotilde

19. místo  v porovnání
3 000 Kč Orientační cena