Menu

Klarstein KG13 Brotilde – Recenze, testy a srovnání

79,2 % Celkové hodnocení

v kategorii Malé domácí pekárny

Klady

  • 14 programů
  • Automatické přidávání ingrediencí
  • Možnost pozastavení programu

Zápory

  • V některých ohledech průměrná
  • Tlačítkové ovládání
3 000 Kč Orientační cena

 

Souhrnné údaje

Domácí pekárna značky Klarstein dokáže upéct tři velikosti chleba, největší o gramáži 1 kg. Je tudíž vhodná spíše do méně početných domácností. Vzhledem k menší kapacitě nepřekvapí pouze jeden hnětací hák v nádobě. Může ale potěšit i náročnější uživatele, protože si můžete zvolit jeden ze tří stupňů propečení kůrky, některé pekárny tuto variabilitu nenabízí. Příkon 750 W je jeden z vyšších, nemusíte se tak obávat pomalého zahřívání. Za drobný nedostatek považujeme ovládání pomocí tlačítek, za kterými se mohou usazovat nečistoty a jejich údržba je složitější než u dotykového či membránového ovládání.

V tabulce najdete také rozměry pekárny, ty jsou pro objemově menší model víceméně standardní.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Klarstein

Maximální hmotnost bochníku (g)

1 000

Příkon (W)

750

Počet hnětacích háků v nádobě

1

Počet velikostí bochníku

3

Stupně propečení kůrky

3

Ovládání

Tlačítka

Šířka (cm)

34,5

Hloubka (cm)

24

Výška (cm)

32,5

Hmotnost (kg)

5,5

Programy

Pekárna Klarstein nabízí v našem srovnání (červen 2020) průměrných 14 programů, mezi kterými najdete i bezlepkové pečení, rychlé pečení či výrobu marmelády. Kromě toho zvládá také přípravu jogurtu, která je u domácích pekáren obecně méně obvyklá. Na rozdíl od některých jiných modelů si neporadí s přípravou rýže a nemá ani volný program, který byste si mohli nastavit podle sebe.

Parametr Tento produkt
Počet programů

14

Bezlepkové pečení

Ano

Rychlé pečení

Ano

Marmeláda/džem

Ano

Výroba jogurtu

Ano

Vaření rýže

Ne

Nastavitelný program

Ne

Vybavení a funkce

Dobrého výsledku dosahuje pekárna Klarstein KG13 Brotilde, vypadne-li dodávka elektřiny. Dokáže si totiž zachovat paměť až po dobu 10 minut a při obnově energie pokračovat v započaté práci. Chcete-li mít jistotu, že přijdete k čerstvě upečenému chlebu, můžete si zvolit funkci odloženého startu, a to až o 13 hodin. V případě, že to nestihnete přesně na čas, nabízí tento model udržení teploty po dopečení až po dobu jedné hodiny.

Čím je tato pekárna výjimečná, je funkce automatického přidávání ingrediencí v průběhu pečení. Tu využijete, pokud chcete do chleba přidat nejrůznější semínka či oříšky, nebo ovoce do sladkých pokrmů. Pekárna je sama vsype do těsta během hnětení a od vás se tak nevyžaduje žádná aktivita.

Pekárně nechybí standardní vybavení, jako je displej či akustický signál, potěší navíc i odměrkou nebo háčkem pro vyjmutí hnětačů. Abyste svůj výrobek mohli v průběhu sledovat, poslouží vám průhledné víko. U tohoto produktu však najdete jen jednu pečící nádobu, některé modely jich nabízí i více.

Parametr Tento produkt
Paměť při výpadku el. proudu (min)

10

Možnost pozastavení programu

Ano

Odložený start (hod)

13

Udržování teploty po upečení

Ano

Displej

Ano

Akustický signál

Ano

Automatické přidávání ingrediencí

Ano

Počet pečicích nádob ve výbavě

1

Háček pro vyjmutí hnětačů

Ano

Odměrka

Ano

Průhledné víko

Ano

Naše hodnocení a závěr

Domácí pekárna Klarstein KG13 Brotilde se hodí spíše méně početným domácnostem, dokáže totiž upéct bochník chleba o maximální hmotnosti 1 kg, který by větším rodinám nemusel stačit. I přesto ji doporučujeme také náročnějším uživatelům, disponuje totiž mimo jiné funkcí automatického přidání ingrediencí, která přidá semínka, oříšky či ovoce do těsta ve správný čas. Na výběr máte ze tří stupňů propečení kůrky a 14 programů, mezi kterými najdete rychlé i bezlepkové pečení, výrobu marmelády a dokonce i jogurtu. Potěší také možnost odloženého startu o 13 hodin, udržování teploty po upečení nebo desetiminutová paměť při výpadku proudu.

Nedostatkem této pekárny může pro někoho být ovládání tlačítky, za kterými se častěji usazují nečistoty, než když má pekárna dotykové nebo membránové ovládání. Takové najdete např. u pekárny Tefal PF 250135, která má také automatické přisypávání ingrediencí.

 

3 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Klarstein KG13 Brotilde | Hodnocení: 79,2 %
Eliška se jako redaktorka většinou zaměřuje na velké domácí spotřebiče. Pečení ale patří mezi její záliby, a ujala se proto i domácích pekáren. Tématu se pečlivě věnuje a díky několikaletým zkušenostem se srovnáváním produktů vám poradí, jak vybrat vhodnou domácí pekárnu a nenaletět. Z kuchyňských pomocníků má na starosti třeba také stolní trouby, klasické trouby a různé typy vařičů.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Dobrý den,
nikde jsem nenašla z jakého materiálu je povrch pečící nádoby u pekárny Klarstein.
Pokud by se dalo zjistit, jestli je to teflon nebo keramický povrch, moc by mi to pomohlo.
Děkuji moc

Karla S.

Dobrý den, pečicí nádoba je zevnitř potažena teflonem.

Eliška Srncová, redaktor

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Klarstein KG13 Brotilde

Klarstein KG13 Brotilde

3 000 Kč Orientační cena