Recenze a test Livoo DOP205W | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Livoo DOP205W

83,0 % Celkové hodnocení

v kategorii Velké domácí pekárny

Klady

  • Tři velikosti bochníku do 1600 g
  • 15 programů včetně bezlepkového pečení, marmelády i jogurtu
  • Odložený start až o 15 hodin

Zápory

  • Jedna pečící nádoba
  • Chybí automatické přidávání ingrediencí
2 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Pekárna od značky Livoo nabízí tři velikosti bochníku, největší až o váze 1 600 g. Hodí se proto do početnějších domácností, skvěle poslouží pro čtyřčlennou rodinu, kam doporučujeme pekárny s možností upečení chleba minimálně o váze 1 200 g. Můžete si také vybrat ze tří stupňů propečení kůrky, což je pro domácí pekárny standardní nabídka.

Příkonem 850 W přesahovala DOP205W v době psaní recenze (duben 2020) průměr, nemusíte se tak bát pomalého zahřívání. O hnětení těsta se postarají dva odnímatelné háky, u takto objemné nádoby by jeden hák nezajistil dostatečné promísení těsta. Jako většina pekáren v našem srovnání se i tato ovládá dotykovým panelem, který je snadnější na údržbu, oproti tlačítkům se na něm tolik neusazují nečistoty.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Livoo

Maximální hmotnost bochníku (g)

1 600

Příkon (W)

850

Počet hnětacích háků v nádobě

2

Počet velikostí bochníku

3

Stupně propečení kůrky

3

Ovládání

Membránové

Šířka (cm)

41

Hloubka (cm)

26,8

Výška (cm)

30

Hmotnost (kg)

7,8

Programy

Domácí pekárna Livoo DOP205W nabízí 15 pečících programů, pekárny často disponují jen 12. Programy jsou předností této pekárny, zvládne totiž bezlepkové pečení, výrobu marmelády i jogurtu. Především program na přípravu jogurtu není v našem srovnání obvyklý. Co však není výjimkou, je možnost rychlého pečení, a ani u této pekárny nechybí.

Parametr Tento produkt
Počet programů

15

Bezlepkové pečení

Ano

Rychlé pečení

Ano

Marmeláda/džem

Ano

Výroba jogurtu

Ano

Vybavení a funkce

Pekárna Livoo DOP205W potěší i svými funkcemi. Aby byl výrobek hotový přesně ve vámi vybraný čas, můžete využít možnosti odloženého startu až o nadprůměrných 15 hodin. Zpozdíte-li se, jako většina pekáren dokáže i model DOP205W udržet teplotu po upečení, a to jednu hodinu.

Nedostatkem ve srovnání s některými konkurenčními modely může být pouze jedna pečící nádoba v balení. Ostatní výbava, jako je háček pro vyjmutí hnětačů či odměrka, je u domácích pekáren poměrně a nechybí ani tomuto modelu. Hodí se také průhledné víko, se kterým můžete kontrolovat, co se uvnitř pekárny právě děje.

Parametr Tento produkt
Odložený start (hod)

15

Udržování teploty po upečení

Ano

Displej

Ano

Akustický signál

Ano

Automatické přidávání ingrediencí

Ne

Počet pečicích nádob ve výbavě

1

Háček pro vyjmutí hnětačů

Ano

Odměrka

Ano

Průhledné víko

Ano

Naše hodnocení a závěr

Domácí pekárna Livoo DOP205W se dvěma hnětacími háky je vhodná do větších domácností, protože dokáže upéct tři velikosti bochníku, největší až o hmotnosti 1 600 g. Svými funkcemi potěší i náročné uživatele a nadšené kuchaře, můžete si totiž vybrat ze tří stupňů propečení kůrky, zvolit z 15 programů včetně pečení bez lepku nebo odložit start až o 15 hodin, a mít tak jistotu, že se vrátíte k čerstvě upečenému chlebu. Kromě něj umí pekárna vyrobit i marmeládu nebo jogurt, zrovna výroba jogurtu přitom není mezi pekárnami příliš běžná.

Za nedostatek tak můžeme označit snad jen absenci automatického přidávání ingrediencí a pouze jednu pečící nádobu v balení. S větším výběrem nádob a funkcí automatického přidávání se ale u pekáren setkáváme spíše výjimečně, a nejde tak o nijak zásadní problém.

 

2 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Livoo DOP205W | Hodnocení: 83,0 %
Eliška se jako redaktorka většinou zaměřuje na velké domácí spotřebiče. Pečení ale patří mezi její záliby, a ujala se proto i domácích pekáren. Tématu se pečlivě věnuje a díky několikaletým zkušenostem se srovnáváním produktů vám poradí, jak vybrat vhodnou domácí pekárnu a nenaletět. Z kuchyňských pomocníků má na starosti třeba také stolní trouby, klasické trouby a různé typy vařičů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Livoo DOP205W

Livoo DOP205W

2 500 Kč Orientační cena