Menu

Russell Hobbs 18036 – Recenze, testy a srovnání

74,7 % Celkové hodnocení

v kategorii Malé domácí pekárny

Klady

  • Program bezlepkového pečení
  • Dobrý poměr příkonu a kapacity

Zápory

  • Kratší paměť při výpadku proudu
  • Minimální výbava
2 500 Kč Orientační cena

 

Souhrnné údaje 

Domácí pekárna Russell Hobbs má příkon 660 W a její maximální kapacita je 1 000 g, v této velikostní kategorii je její příkon poměrně vysoký. Pekárna má pouze jeden hnětač, což je u menších modelů obvyklé, u větší pekárny už by na řádné promíchání surovin pravděpodobně nestačil. Co se týče možností nastavení, u této pekárny máte na výběr ze tří velikostí bochníku a tří stupňů propečení kůrky. Stejnou nabídku najdete u drtivé většiny dnešních modelů. Ovládací panel pekárny je krytý membránou, na rozdíl od tlačítkové varianty tak nemá žádné spáry a otvory ve kterých by se usazovaly nečistoty.

Tělo této pekárny je drobné, jako u většiny modelů s menším objemem, její rozměry a hmotnost najdete níže v tabulce.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Russell Hobbs

Maximální hmotnost bochníku (g)

1 000

Příkon (W)

660

Počet hnětacích háků v nádobě

1

Počet velikostí bochníku

3

Stupně propečení kůrky

3

Ovládání

Membránové

Šířka (cm)

30

Hloubka (cm)

32,5

Výška (cm)

29,5

Hmotnost (kg)

5

Programy

Nabídka programů pekárny Russell Hobbs je víceméně standardní, celkově můžete vybírat ze 12 režimů. Oceňujeme, že má tento model program bezlepkového pečení a funkci vaření marmelády nebo džemu. Nepostrádá ani rychlý program. Nic moc neobvyklého u něj ale nenajdete, některé konkurenční modely mají navíc například program na výrobu jogurtů nebo dokonce na vaření rýže.

Parametr Tento produkt
Počet programů

12

Bezlepkové pečení

Ano

Rychlé pečení

Ano

Marmeláda/džem

Ano

Výroba jogurtu

Ne

Vaření rýže

Ne

Nastavitelný program

Ne

Vybavení a funkce

V předchozích kategoriích se pekárna Russell Hobbs držela víceméně průměru, ani v kategorii vybavení a funkcí se na tom nic moc nemění. Při výpadku proudu si zachová paměť 7 minut, běžnější hodnota byla 10 a více minut. Možnost odložení startu o 13 hodin je vcelku standard, některé modely zvládají i 15 či více hodin. Nepostrádá žádnou z běžných funkcí, jako je udržování teploty po upečení, zvuková signalizace, displej a průhledné víko. Její výbava je minimální, v balení najdete jednu pečicí nádobu a odměrku, ostatní modely mívají běžně ještě háček na vyjmutí hnětačů, některé dokonce i další příslušenství, jako je forma na bagety apod.

Parametr Tento produkt
Paměť při výpadku el. proudu (min)

7

Možnost pozastavení programu

Ne

Odložený start (hod)

13

Udržování teploty po upečení

Ano

Displej

Ano

Akustický signál

Ano

Automatické přidávání ingrediencí

Ne

Počet pečicích nádob ve výbavě

1

Háček pro vyjmutí hnětačů

Ne

Odměrka

Ano

Průhledné víko

Ano

Naše hodnocení a závěr

Domácí pekárna Russell Hobbs 18036 dá se říct neurazí ani nenadchne. Patří k modelům s menší kapacitou, doporučit ji proto můžeme do méně početných domácností. Příkon její kapacitě víceméně odpovídá. Nepostrádá program bezlepkového pečení ani možnost vaření džemů, nenabízí ale nic neobvyklého navíc. To samé platí pro její výbavu, zkrátka se obecně drží víceméně standardních hodnot. Pokud hledáte model v podobné cenové kategorii s o něco lepšími vlastnostmi, za zmínku stojí například pekárna Guzzanti GZ 620.

2 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Russell Hobbs 18036 | Hodnocení: 74,7 %
Eliška se jako redaktorka většinou zaměřuje na velké domácí spotřebiče. Pečení ale patří mezi její záliby, a ujala se proto i domácích pekáren. Tématu se pečlivě věnuje a díky několikaletým zkušenostem se srovnáváním produktů vám poradí, jak vybrat vhodnou domácí pekárnu a nenaletět. Z kuchyňských pomocníků má na starosti třeba také stolní trouby, klasické trouby a různé typy vařičů.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Russell Hobbs 18036

Russell Hobbs 18036

2 500 Kč Orientační cena