Recenze a test Sage BBM 800 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Sage BBM 800

v kategorii Domácí pekárny

Klady

  • Sklápěcí hák, který se nezapeče do těsta
  • Automatický přidavač ingrediencí

Zápory

  • Vysoká pořizovací cena
  • Pouze jeden hnětač
8 000 Kč Orientační cena
  • 0,0 %
    Celkové
    hodnocení

Souhrnné údaje

Domácí pekárna Sage BBM 800 se hodí jak do menších, tak do početnějších domácností. Maximální hmotnost bochníku je v jejím případě 1250 g, což lehce přesahuje průměr v době psaní recenze (prosinec 2018). Výrazně nadprůměrný je ale příkon, pekárna se tedy bude rychleji předehřívat i dobře péct. Má však pouze jeden hnětací hák. Takto velké pekárny mívají obvykle hnětače dva.

Podle počtu strávníků můžete připravit různě velké bochníky, na výběr máte ze čtyř možností (500, 750, 1000 a 1250 g). Obvykle se setkáte pouze se třemi možnostmi. Obvyklý počet je možností propečení kůrky, tedy tři.Zvolit si můžete mezi světlou, střední a tmavou kůrkou. Nevýhodou může být ovládání, které je tlačítkové. Do drážek se může zanášet špína a například mouka, která se pak hůře čistí.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Sage

Maximální hmotnost bochníku (g)

1 250

Příkon (W)

830

Počet hnětacích háků v nádobě

1

Počet velikostí bochníku

4

Stupně propečení kůrky

3

Ovládání

Tlačítka

Šířka (cm)

40

Hloubka (cm)

25

Výška (cm)

35

Programy

Silnou stránkou pekárny značky Sage je bohaté vybavení programy, je jich celkem 22, z toho 13 automatických a 9 nastavitelných. Stejně jako všechny pekárny v našem srovnání má program pro rychlé pečení a pro přípravu marmelády. Nechybí ani speciální režim na pečení bezlepkového chleba, máte tedy jistotu, že se vám povede. Můžete také připravovat těsto na pizzu či těstoviny. S výrobou jogurtu vám už ale nepomůže.

Parametr Tento produkt
Počet programů

22

Bezlepkové pečení

Ano

Rychlé pečení

Ano

Marmeláda/džem

Ano

Výroba jogurtu

Ne

Vybavení a funkce

Výbava je doménou této pekárny. Má vůbec nejvyšší paměť pro případ výpadku energie. Průběh programu si pamatuje hodinu, což je vysoce nad průměrem. Mírně podprůměrný je časovač, ten lze nastavit na 13 hodin dopředu. Můžete si tak večer připravit suroviny a ráno se probudit k čerstvě upečenému chlebu k snídani. Ještě hodinu po upečení zůstane krásně teplý. Velkou výhodou zvláště při odloženém startu je automatické přidávání ingrediencí. Díky tomu je pekárna zcela samostatná. Sama do těsta přidá oříšky, semínka, olivy či jiné přísady v tu správnou chvíli, což oceníte například právě při nočním pečení.

Jednotlivé funkce lze ovládat na přehledném displeji. Průběh pečení můžete sledovat také skrz průhledný displej, dokonce si můžete posvítit integrovaným světýlkem. Ve výbavě má pekárna pouze jednu nádobu na pečení, což je obvyklé. Chybějící háček na vytahování hnětačů má své opodstatnění. Hnětací hák je totiž sklápěcí, není potřeba jej tedy vytahovat. Po dohnětení se sám složí a nezapeče se do chleba. Zbude po něm mnohem menší díra, než po klasických hnětačích. Pro přípravu marmelády je v balení přiložen klasický pevný hák. Před nákupem se také ujistěte, že se pekárna vejde tam, kam jste ji plánovali postavit, je totiž poměrně velká, konkrétní rozměry najdete v tabulce.

Parametr Tento produkt
Paměť při výpadku el. proudu (min)

60

Odložený start (hod)

13

Udržování teploty po upečení

Ano

Displej

Ano

Akustický signál

Ano

Automatické přidávání ingrediencí

Ano

Počet pečicích nádob ve výbavě

1

Háček pro vyjmutí hnětačů

Ne

Průhledné víko

Ano

Naše hodnocení a závěr

Sage BBM 800 je domácí pekárna, která postačí i větší domácnosti. Zvládne připravit bochník o hmotnosti až 1250 g, na výběr máte ale ze čtyř různých velikostí. Disponuje 22 programy včetně rychlého pečení, přípravy marmelády a bezlepkového pečení. Připravíte v ní i těsto na pizzu či těstoviny. Má sklápěcí hnětací hák, který se nezapeče do chleba a nenadělá v bochníku tolik škody. Výhodou je automatické přidávání surovin, díky kterému se pekárnu zcela samostatná. Nevýhodou je pouze jeden hnětací hák a zejména vysoká pořizovací cena. Pokud byste chtěli levnější pekárnu s automatickým přidavačem ingrediencí, mohla by vás zaujmout pekárna Kenwood BM 450.

8 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Sage BBM 800
Eliška se jako redaktorka většinou zaměřuje na velké domácí spotřebiče. Pečení ale patří mezi její záliby, a ujala se proto i domácích pekáren. Tématu se pečlivě věnuje a díky několikaletým zkušenostem se srovnáváním produktů vám poradí, jak vybrat vhodnou domácí pekárnu a nenaletět. Z kuchyňských pomocníků má na starosti třeba také stolní trouby, klasické trouby a různé typy vařičů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Sage BBM 800

Sage BBM 800

8 000 Kč Orientační cena