Menu

Sencor SBR 0770WH – Recenze, testy a srovnání

76,7 % Celkové hodnocení

v kategorii Velké domácí pekárny

Klady

  • Ve většině ohledů standardní
  • Relativně dostupná cena

Zápory

  • Nemá individuální program
  • Nezvládne vyrobit jogurt
2 000 Kč Orientační cena

 

Souhrnné údaje 

Pekárna Sencor SBR 0770WH nabízí výběr ze dvou velikostí bochníku, a to o hmotnosti 900 g a 1 200 g. Hodí se tak do menší i větší domácnosti, pro čtyřčlennou rodinu je totiž vhodný chleba alespoň o váze 1,2 kg. U většiny pekáren ovšem máte na výběr ze tří velikostí bochníku. Při volbě propečení kůrky chleba už máte na výběr ze standardních tří stupňů. Příkon této pekárny dosahuje 800 W, což je jedna z nižších hodnot, která se může promítnout do délky pečení.

Ovládání je řešeno membránovými tlačítky, díky nimž bude čištění jednodušší; za klasickými vystouplými tlačítky se mohou usazovat nečistoty. V tabulce najdete také rozměry této pekárny.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Sencor

Maximální hmotnost bochníku (g)

1 200

Příkon (W)

800

Počet hnětacích háků v nádobě

2

Počet velikostí bochníku

2

Stupně propečení kůrky

3

Ovládání

Membránové

Šířka (cm)

25,5

Hloubka (cm)

30,5

Výška (cm)

40,3

Hmotnost (kg)

7,22

Programy

U této pekárny značky Sencor najdete 12 programů. Mezi nimi nechybí možnost bezlepkového pečení, pekárna zvládne dokonce i připravit džem. Celkově je nabídka programů tohoto modelu standardní. Nedočkáte se méně obvyklých programů, jako je výroba jogurtu, vaření rýže nebo program s individuálním nastavením.

Parametr Tento produkt
Počet programů

12

Bezlepkové pečení

Ano

Rychlé pečení

Ano

Marmeláda/džem

Ano

Výroba jogurtu

Ne

Vaření rýže

Ne

Nastavitelný program

Ne

Vybavení a funkce

Co se týče vybavení, vede si model SBR 0770WH velmi dobře. Pokud vypadne proud, dokáže si udržet paměť až po dobu 10 min a při obnově elektřiny pokračovat tam, kde přestal. Máte k dispozici i funkci časovače, díky kterému můžete start odložit až o 13 hodin, aby pekárna pracovala například přes noc, a vy se tak ráno vrátili k čerstvě upečenému bochníku. Pokud si přispíte, bude udržovat teplotu po upečení ještě po dobu jedné hodiny. Najdou se sice i modely s delší pamětí i časovačem, stále jde ale o dobré hodnoty.

Pekárna se umí ozvat akustickým signálem a nechybí jí průhledné víko, které nabídne pohled na průběh pečení. Ve vybavení se nachází jedna pečicí nádoba, odměrka a háček pro vyjmutí hnětačů, aby se nezapekly do těsta.

Parametr Tento produkt
Paměť při výpadku el. proudu (min)

10

Možnost pozastavení programu

Ano

Odložený start (hod)

13

Udržování teploty po upečení

Ano

Displej

Ano

Akustický signál

Ano

Automatické přidávání ingrediencí

Ne

Počet pečicích nádob ve výbavě

1

Háček pro vyjmutí hnětačů

Ano

Odměrka

Ano

Průhledné víko

Ano

Naše hodnocení a závěr

Sencor SBR 0770WH je pekárna, která najde uplatnění v menší i početnější domácnosti, protože upeče bochník o velikosti 900 g až 1,2 kg, přičemž druhá hmotnost je vhodná i pro rodinu o čtyřech členech. Pekárna se ve většině ohledů drží standardních parametrů, půjde tak o vhodný model např. pro začátečníky, kteří ještě nemají na tento přístroj úplně specifické požadavky.

Uživatelskému komfortu přispěje časovač s možností odložení startu až o 13 hodin, paměť při výpadku proudu či funkce udržování teploty po upečení. Na výběr máte z 12 programů, kde nechybí bezlepkové pečení či výroba džemu, připravit jogurt nebo třeba rýži ale pekárna nezvládne. Pokud to po přístroji požadujete, můžete se podívat například na pekárnu Guzzanti GZ 635.

2 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Sencor SBR 0770WH | Hodnocení: 76,7 %
Eliška se jako redaktorka většinou zaměřuje na velké domácí spotřebiče. Pečení ale patří mezi její záliby, a ujala se proto i domácích pekáren. Tématu se pečlivě věnuje a díky několikaletým zkušenostem se srovnáváním produktů vám poradí, jak vybrat vhodnou domácí pekárnu a nenaletět. Z kuchyňských pomocníků má na starosti třeba také stolní trouby, klasické trouby a různé typy vařičů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Sencor SBR 0770WH

Sencor SBR 0770WH

2 000 Kč Orientační cena