Recenze a test Sencor SBR 1031WH | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Sencor SBR 1031WH

16,7 % Celkové hodnocení

v kategorii Domácí pekárny

Klady a zápory

  • Paměť při výpadku elektrického proudu
  • Odložený start
3 200 Kč Orientační cena
  • 16,7 %
    Celkové
    hodnocení

Souhrnné údaje 

Pekárna Sencor SBR 1031 má maximální hmotnost bochníku pouze 900 g, což je nevýhoda zejména pro větší rodiny, pro které to může být nedostačující parametr. Pekárna má navíc jeden z nejnižších příkonů, 580 W. To je daleko pod průměrem a znamená to, že pekárně může trvat déle, než se zahřeje a připraví se pro samotné pečení, čímž se ovšem prodlužuje celý proces. S jedním hnětacím hákem v nádobě by si pekárna při běžné přípravě těsta na chleba vystačit sice měla, není ideální v případě, že chcete pravidelně pekárnu využívat pouze na hnětení a přípravy těsta, například na pizzu nebo těstoviny.

Pochválit pekárnu můžeme za počet velikostí bochníku, nabízí totiž tři velikosti, což není obvyklé, většina pekáren z našeho testu z května 2017 nabízí pouze dvě velikosti. Naopak je však standardní volba ze tří stupňů propečení kůrky, tato pekárna nabízí ale o jeden méně, tedy dva. Kde pekárna ztratila body, je ovládání. Tlačítkové ovládání snáze zachytává špínu a hůře se udržuje.

V kategorii programů je třeba zdůraznit, že pekárna nedisponuje programem pro bezlepkové pečení. V případě vybavení a funkcí je zajímavá dvacetiminutová paměť při výpadku elektrického proudu, v době vzniku testu byla průměrná doba této paměti jen deset minut. Nevýhodou potom může být pouze desetihodinový časovač. Více se o programech a funkcích dozvíte ve spodních tabulkách, které obsahují také rozměry přístroje.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Sencor

Maximální hmotnost bochníku (g)

900

Příkon (W)

580

Počet hnětacích háků v nádobě

1

Počet velikostí bochníku

3

Stupně propečení kůrky

2

Ovládání

Tlačítka

Šířka (cm)

27,6

Hloubka (cm)

28

Výška (cm)

32

Hmotnost (kg)

4,2

Programy

Parametr Tento produkt
Počet programů

12

Bezlepkové pečení

Ne

Rychlé pečení

Ano

Marmeláda/džem

Ano

Výroba jogurtu

Ne

Vybavení a funkce

Parametr Tento produkt
Paměť při výpadku el. proudu (min)

20

Odložený start (hod)

10

Udržování teploty po upečení

Ano

Displej

Ano

Akustický signál

Ano

Automatické přidávání ingrediencí

Ne

Počet pečicích nádob ve výbavě

1

Háček pro vyjmutí hnětačů

Ano

Odměrka

Ano

Průhledné víko

Ano

Naše hodnocení a závěr

Pekárna na poslední příčce našeho žebříčku uspokojí jednotlivce, kteří očekávají něco více než jen běžné pečení. Už jen možnost nastavit tři velikosti bochníku je ukazatelem, že i náročný uživatel má co ocenit. Kromě možnosti nastavit bochník na několik velikostí a propéct kůrku dvěma způsoby, si lze dostatečně vyhrát i s 12 programy. Pekárnu však bude možná obtížnější udržovat čistou, a to kvůli tlačítkovému ovládání. Co oceňujeme je nadprůměrná doba paměti při výpadku elektrického proudu, ta totiž činí 20 minut. Máte tedy opravdu dostatek času na to, aby byl pekárně opět dodáván proud, aby mohla začít s procesem tam, kde skončila. Díky rozměrům pekárny ji lze zařadit k menším z našeho testu, i staršímu člověku se s ní tedy bude manipulovat snadno.

3 200 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Sencor SBR 1031WH | Hodnocení: 16,7 %
Eliška se jako redaktorka většinou zaměřuje na velké domácí spotřebiče. Pečení ale patří mezi její záliby, a ujala se proto i domácích pekáren. Tématu se pečlivě věnuje a díky několikaletým zkušenostem se srovnáváním produktů vám poradí, jak vybrat vhodnou domácí pekárnu a nenaletět. Z kuchyňských pomocníků má na starosti třeba také stolní trouby, klasické trouby a různé typy vařičů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Sencor SBR 1031WH

Sencor SBR 1031WH

3 200 Kč Orientační cena