Menu

Sencor SBR 1032 – Recenze, testy a srovnání

v kategorii Domácí pekárny

Klady

 • Nižší cena
 • Dlouhá paměť při výpadku proudu
 • Má všechny standardní prvky výbavy

Zápory

 • Chybí bezlepkové pečení
 • Nižší příkon
 • Kratší časovač
1 400 Kč Orientační cena
 • 0,0 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Pokud hledáte pekárnu pro početnější rodinu, pravděpodobně vás nepotěšíme. Domácí pekárna Sencor bude s kapacitou 900 g vyhovovat spíše dvoučlenné domácnosti. Její příkon byl v době psaní recenze (prosinec 2019) spíše slabší, průměr byl cca 760 W, tato pekárna nabídne 580 W, vzhledem k menšímu objemu přístroje by ale měl být dostatečný. To samé platí o jednom hnětacím háku, u větších pekáren se zpravidla setkáte se dvěma háky, které zajistí lepší promísení. Při pečení můžete vybírat ze tří velikostí bochníků, stejně jako u většiny konkurenčních pekáren, stupně propečení kůrky už jsou ale jen dva, většina modelů nabízí o jeden navíc. K ovládání pekárny slouží tlačítka, to samo o sobě nijak neovlivňuje funkčnost pekárny, jiné varianty ovládání (dotykové či membránové) ale zpravidla lépe odolávají usazování špíny a snadněji se čistí.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Sencor

Maximální hmotnost bochníku (g)

900

Příkon (W)

580

Počet hnětacích háků v nádobě

1

Počet velikostí bochníku

3

Stupně propečení kůrky

2

Ovládání

Tlačítka

Šířka (cm)

27,6

Hloubka (cm)

28

Výška (cm)

32

Hmotnost (kg)

4,2

Programy

Po pročtení odstavců o základních parametrech vás pravděpodobně nepřekvapí, že ani v kategorii programů nebude výkon pekárny Sencor zcela stoprocentní. Jako nedostatek vidíme zejména absenci bezlepkového pečení, pekárna ale nepostrádá rychlý program, který zpravidla zvládne bezlepkovou variantu dobře zastoupit. Kromě toho má pekárna také program na výrobu marmelády. Chybí sice program na výrobu jogurtu, ten už ale nebyl až tak běžný. Celkově můžete při pečení vybírat ze dvanácti programů, průměr v době psaní recenze byl zhruba čtrnáct.

Parametr Tento produkt
Počet programů

12

Bezlepkové pečení

Ne

Rychlé pečení

Ano

Marmeláda/džem

Ano

Výroba jogurtu

Ne

Vybavení a funkce

Doposud jsme u pekárny Sencor chválili jen málo, máme ovšem jeden parametr, který si ocenění zaslouží. Tím je paměť pekárny, při výpadku proudu uchová nastavení až dvacet minut, čímž překonává i řadu výrazně dražších modelů. O něco slabší už je časovač modelu, ten nabízí maximální rozmezí 10 hodin, běžnější hodnota byla okolo 15 h. Absence automatického přidávání ingrediencí pravděpodobně nikoho nezaskočí, jde přece jen o poměrně výjimečnou funkci. Jinak už ale pekárna nepostrádá nic podstatného, najdete u ní displej, akustický signál i průzor ve víku, po upečení zvládne i udržování teploty. V balení s ní dostanete háček na hnětače, odměrku a jednu pečicí nádobu, to vše je poměrně standardní a s obdobnou výbavou se setkáte i u dražších modelů.

Ačkoliv má pekárna Sencor spíše menší kapacitu, v rozměrech se drží jen několik centimetrů pod průměrnými hodnotami, výrazně nižší je jen její hmotnost 4,2 kg, průměr byl cca 6,5 kg. Na ostatní rozměry se můžete podívat níže v tabulce.

Parametr Tento produkt
Paměť při výpadku el. proudu (min)

20

Odložený start (hod)

10

Udržování teploty po upečení

Ano

Displej

Ano

Akustický signál

Ano

Automatické přidávání ingrediencí

Ne

Počet pečicích nádob ve výbavě

1

Háček pro vyjmutí hnětačů

Ano

Odměrka

Ano

Průhledné víko

Ano

Naše hodnocení a závěr

Model SBR 1032 od značky Sencor zaujme především poměrně dostupnou cenou. Její kapacita je jedna z nižších na trhu a do početnějších domácností bychom ji proto spíše nedoporučili. To samé platí pro příkon spotřebiče, v nádobě potom najdete jen jeden hnětací hák, který by měl ale na menší kapacitu stačit. Z programů nabízí hlavně základ, nenajdete u ní variantu bezlepkového pečení, ani například výrobu jogurtů. Ve funkcích a výbavě si nevede špatně, drží se spíše standardů, ty jsou ale běžné i u výrazně dražších modelů. Potěší dlouhou pamětí, naopak její časovač je spíše kratší. Pokud proto hledáte pekárnu pro jednotlivce či pár a hodí se vám cenově dostupnější model, můžeme vám tuto variantu doporučit. Pokud hledáte pekárnu například pro čtyřčlennou rodinu, v našem srovnání najdete řadu šikovných modelů v podobné cenové kategorii, například ECG PCB 82120.

1 400 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Sencor SBR 1032
Eliška se jako redaktorka většinou zaměřuje na velké domácí spotřebiče. Pečení ale patří mezi její záliby, a ujala se proto i domácích pekáren. Tématu se pečlivě věnuje a díky několikaletým zkušenostem se srovnáváním produktů vám poradí, jak vybrat vhodnou domácí pekárnu a nenaletět. Z kuchyňských pomocníků má na starosti třeba také stolní trouby, klasické trouby a různé typy vařičů.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Sencor SBR 1032

Sencor SBR 1032

1 400 Kč Orientační cena