Menu

Tefal PF 610138 – Recenze, testy a srovnání

86,4 % Celkové hodnocení

v kategorii Velké domácí pekárny

Klady

  • Nástavce na bagety
  • Vysoký příkon 1 600 W
  • 16 programů

Zápory

  • Nelze vyrobit jogurt
  • Nemá nastavitelný program
  • Paměť při výpadku proudu pouze 7 min
4 000 Kč Orientační cena

 

Souhrnné údaje 

Tato domácí pekárna značky Tefal se na první pohled neliší od svého námi dříve recenzovaného sourozence Tefal PF 611838 oděného do černé barvy. Obě tyto pekárny nabídnou tři velikosti bochníku od 750 do 1 500 g, takže se hodí do méně i více početné domácnosti. Příkon obou modelů byl v době srovnání (duben 2021) téměř dvojnásobný než průměr, což značí rychlé nahřátí přístroje. V případě obou pekáren také najdete výběr ze tří stupňů propečení kůrky a membránové ovládání, které je na rozdíl od vystouplých tlačítek mnohem snadnější na údržbu.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Tefal

Maximální hmotnost bochníku (g)

1 500

Příkon (W)

1 600

Počet hnětacích háků v nádobě

2

Počet velikostí bochníku

3

Stupně propečení kůrky

3

Ovládání

Membránové

Šířka (cm)

29

Hloubka (cm)

47

Výška (cm)

37

Hmotnost (kg)

7,93

Programy

V nabídce programů se v případě pekárny Tefal PF 610138, o které tato recenze pojednává, dočkáte 16 variant. To je sice nadprůměrná hodnota, černý model PF 611838 jich ale nabídne o tři více. Nechybí zde ale žádný podstatný program, v nabídce najdete bezlepkové pečení, dále rychlé pečení nebo program na marmeládu či džem. Obě pekárny postrádají možnost výroby jogurtu, ta je ale přítomna zhruba pouze u poloviny domácích pekáren na trhu.

Parametr Tento produkt
Počet programů

16

Bezlepkové pečení

Ano

Rychlé pečení

Ano

Marmeláda/džem

Ano

Výroba jogurtu

Ne

Vaření rýže

Ne

Nastavitelný program

Ne

Vybavení a funkce

Tento model můžete najít také pod názvem Home Bread Baguettes. Toto jméno v podstatě vystihuje jeho hlavní funkce – je v něm kromě chleba možno upéct také bagety. Z hlediska vybavení zde proto najdete jednu pečící nádobu na chleba a jeden nástavec s dvěma tvarovanými podložkami na bagety. Zde přichází hlavní rozdíl oproti černému sourozenci – ten má kromě tohoto vybavení ještě dvě ploché podložky na menší chleby, což zase vystihuje jeho jméno Bread Of The World.

Jiné parametry jsou u obou pekáren stejné. Tefal PF 610138 umožní odložit start až o 15 hodin, což se hodí v případě, pokud se chcete ráno vrátit do rozvoněné kuchyně, kde na vás bude čekat čerstvě upečené pečivo. Dojde-li k výpadku proudu, umí si tento model zachovat sedmiminutovou paměť a po obnově elektrické dodávky může pokračovat v práci. Některé pekárny ale nabízejí i půlhodinovou paměť, protože ne vždy je možné elektřinu spustit tak rychle.

Po dopečení bude pekárna udržovat teplotu ještě celou hodinu. Z vybavení nesmíme opomenout zmínit háček pro vyjmutí hnětačů, pokud se zapečou do chleba, vhod přijde také odměrka. Průhledným víkem můžete sledovat, jak celý proces pečení probíhá, a přehlednému ovládání napomůže také displej. Rozměry ani hmotnost přístroje výrobce bohužel neuvádí. Můžeme však předpokládat, že se příliš neliší od na pohled téměř identické pekárny Tefal PF 611838, jejíž míry jsou 45x28x36 cm (v x š x h) a která váží 7,9 kg.

Parametr Tento produkt
Paměť při výpadku el. proudu (min)

7

Možnost pozastavení programu

Ne

Odložený start (hod)

15

Udržování teploty po upečení

Ano

Displej

Ano

Akustický signál

Ano

Automatické přidávání ingrediencí

Ne

Počet pečicích nádob ve výbavě

2

Háček pro vyjmutí hnětačů

Ano

Odměrka

Ano

Průhledné víko

Ano

Naše hodnocení a závěr

Model Tefal PF 610138, také známý pod jménem Home Bread Baguettes, můžeme doporučit i náročným uživatelům, protože nabídne tři velikosti bochníku od 750 do 1 500 g, vysoký příkon, tři stupně propečení kůrky chleba a také 16 programů. Mezi nimi nechybí příprava marmelády, rychlé pečení nebo také program pro pečení bez lepku. Potěší i možností odložení startu o 15 hodin. Ve výbavě najdete dva hnětací háky, nádobu na chleba a nástavec na bagety s dvěma tvarovanými podložkami. Nedostatkem může být pouze sedmiminutová paměť při výpadku elektřiny a také nemožnost výroby jogurtu.

Z hlediska parametrů se tato pekárna neliší od modelu Tefal PF 611838. Ten však nabídne navíc ještě tři programy a dvě podložky na menší chleby. Liší se také cenou a v neposlední řadě i černou barvou.

4 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Tefal PF 610138 | Hodnocení: 86,4 %
Eliška se jako redaktorka většinou zaměřuje na velké domácí spotřebiče. Pečení ale patří mezi její záliby, a ujala se proto i domácích pekáren. Tématu se pečlivě věnuje a díky několikaletým zkušenostem se srovnáváním produktů vám poradí, jak vybrat vhodnou domácí pekárnu a nenaletět. Z kuchyňských pomocníků má na starosti třeba také stolní trouby, klasické trouby a různé typy vařičů.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Tefal PF 610138

Tefal PF 610138

4 000 Kč Orientační cena